Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gergo84

    aktív tag

    sziasztok,

    szeretném, ha magyarázatot adnátok arra, hogy 2db asus p4p800-e deluxe alaplap miért nem egyezik. Az egyiken bootol az xpsp2, a másikon csak az xpsp1.

    Szoval van az ''A'' gép. Már régebben ment rajta az xpsp2. nem tudom, hogyan kerűlt rá. Aztán gondok voltak a géppel, és szerettem volna bootolni az én xpsp2 cd-mel, és nem akart. Viszont az xpsp1-el simán bootol. (Az én cd-m amúgy mások gépében és a sajátomban is kiválóan működik, nem csak az ilyen alaplapoknál.)

    Aztán vett a srác egy sata2 hdd-t. szerette volna rátenni az xpsp2-t. persze nem tudta rá feltelepíteni, mert az op nem ismerte fel. (amugy honnan lehet leszedni sata2 drivert az alaplap számára?). szoval nem ment fel. a srác felrakta a vista-t. innen jött a sok probléma.

    A vista-val nem tudott: demo játékokat futtatni, lemezeket másolni, tvtuner kártyát használni, programokat feltelepíteni stb stb.

    Itt jöttem a képbe én, hogy vissza kellene rakni az xpsp2-t. Kínszenvedések árán tudtam csak megcsinálni, hogy a winyókat egyáltalán lássa az én gépem ''B''. Majd a megformázott winyókat visszaraktam az ő gépébe ''A''. nem tudtam feltenni a xpsp2-t csak az xpsp1-t.

    A nagy kérdés: ''Miért nem lehet nála bootolni, feltelepíteni az xpsp2-t!?''

    Próbáltam a kész xpsp1-t frissiteni xpsp2-re, az sem ment, kifagyott tőle a gép.

  • gergo84

    aktív tag

    válasz mycso #284 üzenetére

    Naszóval...

    berakom az xpsp2 telepítő lemezt. elinditom a gépet, nyomok egy F8-at, kiválasztom, hogy melyik optikai meghajtóról bootoljon. (amelyikben benn a lemez). Elkezdi az olvasó betölteni a lemezt. Fekete képernyő. villog egy kis kurzor. ilyen: _
    aztán amikor a telepítőnek ki kellene irnia, hogy cd-rom rol való inditáshoz nyomjon egy billentyűt... na ilyen már nincs. áll a gép, és semmit nem csinál a masina.
    fekete képernyő és a kis kurzor. ENNYI

    Az xpsp1 pedig vigan bebootol, és fel is lehet telepíteni.

    Ha fel van telepítve az xpsp1, és frissiteni szeretném windowsból xpsp2-re, belekezd a telepítésbe, végigmegy baromi lassan a telepítő, és amikor az utolsó betöltés lenne, és indulna a gép, a windows xp logo-nál kifagy.

    Bios-t is frissitettem már. rendben ment. Utána sem bootol az xpsp2.

    Úgy oldottam meg, hogy az én gépembe beépitettem az Ő winyóját, és felraktam rá az xpsp2-t. simán felment. ugyan az az alaplap. nekem régi bios (gyári). aztán vissza a winyót a macerás gépbe. Igy már indul az xpsp2 rendesen. és szépen megy. viszont még mindig nem bootol xpsp2 cd-ről.

    két optikai meghajtó van egy kábelen. Asus dvd olvasó és Asus dvd író. rendesen jumperelve és bekötve.

    A történetet még az is szinesíti, hogy volt a gépen Vista (rohadjon meg aki kitalálta), és kinszenvedések árán tudtam csak a winyókat visszaalakítani használható formába. Az én gépem nem ismerte fel a winyókat, nem látta az xpsp2, és a bios is hülyeségeket irt ki. Egy windows millenium indito kislemezzel kellett őket ujraparticionálnom fat32-re. majd xp alatt rendesen ntfs-re.

  • gergo84

    aktív tag

    válasz mycso #286 üzenetére

    ez oké is lenne, ha nem lenne 3db xpsp2 telepítő lemez, és nem próbáltuk ki volna mindet...

Új hozzászólás Aktív témák