Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz martonx #932 üzenetére

    "Teljesen érthető, amikor valaki felrak egy wampp-ot (linuxra érthető, windowsra minden esetben felelsleges)."
    He? :D Nem értem a gondolatmenetet.
    Ha Linuxban konzolon rámész, hogy mondjuk telepíteni akarod a phpmyadmint, akkor az összes függőséget is behúzza.
    Windows-on meg végül is a külön telepítős macerát oldja meg az egyben telepítős módszer, ahogy a XAMPP is.
    A WAMPP mozaikszóban az első pedig a Windows-t jelenti, de gondolom ezt nem kell külön mondanom. :D Akkor hogy érted, hogy Windows-ra ez felesleges? :F
    Mondjuk Windows-on én még mindig IIS+Web Platform Installer-párti vagyok, ott is behúzza a függőségeket, és számomra tisztább megoldás. Meg értem én, hogy live serverhez hasonló környezetet akar valaki felrakni, ami esetek többségében Apache-on lesz, ez elfogadható érv, de én sokszor inkább a tájékozatlanságnak tudom be, hogy nem használnak az emberek PHP-zésre IIS-t Windows-on.

    Most kipróbáltam az általad javasolt Toad for MySQL-t, mert eddig nem tettem, de én sok alapvető dolgot nem találtam meg így elsőre, vagy csak nem kézenfekvő helyen van.
    Ilyenek, mint az adatbázis egyszerű átnevezése, adatbázis tartalmának egy klikkre történő átmásolása vagy éppen mozgatása másik adatbázisba. Lehet, hogy ezt exportálni kell először egy scriptbe, és aztán behúzni, de nehogy már... ez phpMyAdminban egyből ott van az arcodba tolva, beírod az új db nevét, és megcsinálja, no para. Be lehet állítani, hogy egyből át is váltson arra az adatbázisra. Aztán továbbmenve importálási lehetőség. Ez miért nincs egyből jól látható helyen? Egyáltalán hol van? Biztos csak türelmetlenül futottam át rajta, de ez azért eleve nem tetszik, hogy nincs ott, egyértelmű helyen. Aztán diagramok létrehozásánál pattog, hogy túl sok a tábla, egy beállítás korlátozza. Miért nem kérdezi meg egyből, mennyi táblára akarom korlátozni épp a megjelenítést? A sokat szidott phpMyAdmin "Diagram" opciójára kattintva egyből kirajzolja az összes táblát, még ha rengeteg is van, aztán ezeket ki lehet szedni, és utólag korlátozni, melyek jelenjenek meg, így gyorsan lehet relationt létrehozni táblák közt.

    Kezdem átértékelni, hogy mégsem akkora fos ez a phpMyAdmin. :D

    Amúgy nekem a dbForge Studio for MySQL jött be, de arra meg ugye korlátos az ingyen liszensz.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák