Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    válasz erdey_a #612 üzenetére

    ha kicsit visszaolvasol, láthatod, hogy jelenleg is alkalmazotti munkát keresek - egyébként nem vállalkozó szeretnék lenni, hanem céget alapítani (és ott dolgozni) társtulajdonosokkal
    tudom nagyon jól, hogy ''munkásokra'', alkalmazottakra mindig is szükség lesz

    Tisztességes fizetést kell adni nekik és kész.

    ez így van!
    de be kell látni, hogy Mo-n élünk! és amíg a főnökeink nagyot akasztanak és lehúzzák az állambácsit, meg mindenféle uniós támogatást igénybe vesznek, addig mi kisemberek minimálbérért dolgozunk napi 9-10 órát :(

    és miért is jó az alkalmazotti viszony? Mert akkor minimális költségráfordítással másodállásra vállalkozóit váltanák ki...és igaz kicsit más formában, de kb ugyanazt tudnám csinálni, mintha cégbe lennék társtulajdonos és alkalmazott...igaz így a befolyt összeg is kevesebb.

    Csak meg kellene becsülni. Tisztes fizetést adni neki.
    A vállalkozó egyen egy sütivel kevesebbet és azt adja oda a munkásnak és a végén mindegyik jól fog járni


    azzal, hogy kapok egy sütit a vállalkozótól, nem vagyok kisegítve :(
    egye meg a sütijét! Nekem megy adja oda az árát :DDD

    akik itt vitáznak, inkább próbálják ki, hogy milyen 200órát dolgozni 70k-ért, némi fizetésemelést kieszközölni, hogy legalább az inflációt és az árakat kövesse a bére...
    természetesen nem kapsz, mert ha felmondasz lesz helyetted másik ember (balek) aki megcsinálja ennyiért - sajnos ez van !!! :(

    Read only...

  • regent

    aktív tag

    válasz erdey_a #612 üzenetére

    Igazad van, mindenki nem vállalkozhat. De talán van néhány ember itt a fórumon is aki jelenleg alkalmazottként dolgozik, valószínüüleg sokat, kevés fizetésért. A jelenlegi magyar (és európai) munkaerööpiaci helyzetben gyakorlatilag mindenféle biztonság nélkül. Ertem ez alatt, hogy hiába dolgozol ma egy cégnél (gyakorlatilag bármilyennél), nem tudhatod, hogy két év múlva ugyanitt fogsz-e dolgozni, esteleg egyáltalán lesz-e munkád.

    Rick (értelmezésem szerint) azt propagálja, hogy aki nincs megelégedve ezzel a helyzettel, az változtasson rajta. De ne úgy, hogy elmegy egy másik céghez, ahol esetleg többet fizetnek, hanem hogy csináljon egy vállalkozást, találjon ki valamit, valósítsa meg, dolgozzon a saját ötletén, a saját zsebére.

    Megbocsáss, de én a butikos szööke phitsánál igenis többre tartom magam. Azért mert nekem a világ nem a szoli-fodrász-pláza-lila müüköröm körül forog. (most eröösen sztereotipizáltam) Nem mintha szükség esetnén derogálónak érezném, hogy eladóként dolgozzak egy butikban, de egész egyszerüüen többre vágyom ennél, és hajlandó vagyok tenni is érte. Nyelvet tanulok, képzem magam. stb...

    Eszembe jutott egy vicc, hátha valaki még nem ismeri:
    Piros lámpánál egymás mellé kerül egy trabant, meg egy tüzpiros farrari. A trabant vezetööje, egy öreg szaki átszól a ferrarit vezetöö szööke, nercbundás, csinos csajnak.

    -Kisasszony engedje meg, hogy megkérdezzem. Honnan van magácskának ez a gyönyörüüszép kocsija, ilyen fiatalon? èn ugyanis negyven évet dolgoztam keményen a csepeli csöögyárban, mégis csak ezt a használt trabantot tudtam megvenni.
    -Hogy honnan? Hát orális szex-el kerestem rá a pénzt. -válaszolja a csaj
    -Ne haragudjon, hogy megkérdezem, de ugye az magyarul a szopás? -kérdi a bácsi
    -Nem szakikám, negyven év a csepeli csöögyárban, az a szopás!


    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

Új hozzászólás Aktív témák