Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    Sziasztok!

    Van valakinek tapasztalata a HP irodai multifunkciósaival? Az Officejet Pro L7680-at néztem ki első körben. Irodai használatra lenne (kis iroda).
    Ami nekem fontos:
    - megbízható legyen
    - szkenneléshez, másoláshoz több lapos bemeneti lapadagoló
    - fax elengedhetetlen
    - kétoldalas másolás és nyomtatás (duplex egység)
    - jó lapköltség
    - nettó 100.000.- alatt legyen az ára

    A lapköltséget úgy nézem el tudom fogadni, a 88XL patronnal a fekete szín 2500 oldal körül bír, és ez 6600 ft-ba kerül, így nem rossz. A színes része a dolognak annyira nem fontos, de mindenképpen plusz hogy néha ha kell akkor 1-2 fotót esetleg ki lehet nyomtatni az irodában is, illetve ha egy dokumentumot nagyon fel akarod dobni akkor színesben is el lehet készíteni, de az esetek nagy részében szövegnyomtatásra, illetve szkennelésre és fénymásolásra lenne használva, és végre meg lehetne szabadulni a régi faxtól is.

    Ha van valami jobb ötletetek akkor szívesen veszem azt is, illetve erről a készülékről vagy egy ehhez hasonlóról a gyakorlati tapasztalatokat.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz 04ahgy #437 üzenetére

    Édesapámnak vettem egy MP160-ast mikor már nagyon kezdett tönkremenni a régi szkennere. Tök jól lehet vele szkennelni, tudja azt a funkciót ami miatt a saját canon szkenneremet is nagyon szeretem, hogy tud közvetlenül pdf-be beolvasni. Nyomtatni jól lehet vele, ők szoktak vele néha fényképeket, nyilván nem egy 70.000 ft-os nyomtató minőségét hozza de a családi képeket simán be lehet tenni vele az albumba. Másolni is teljesen jó minőségben, egyszerűen lehet vele. Ők nagyon meg vannak vele elégedve, otthonra nagyon jó kis gép.
    Hátrányaként annyit tudnék mondani, hogy amikor bekapcsolod akkor egy kicsit sokáig tart a fejtisztítás, és ilyenkor hangos is. Általában azt javasolják minden ilyen készüléknél hogy nem kell kikapcsolni. Nyomtatni nyomtattunk már vele szöveget is, kellemes és gyors, igaz erre nem szokták használni édesapámék mert van mellé egy lézerük is. Sokat nyomtatni és másolni viszont nem gazdaságos. Neki, ugyanerre a felhasználásra most is ugyanezt venném.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz lugosi #440 üzenetére

    Köszönöm a sok-sok választ :( minden kedves fórumozónak HP Officejet ügyben, mostmár ne írjatok több segítséget mert megrendeltem a gépet és a HP régi nyomtató beszámítási akciójával két héten belül itt lesz.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz K123456 #443 üzenetére

    Hagyd a fenébe úgyse válaszol senki. Inkább keress rá a neten más helyeken a tesztekben, én is azt tettem. Jó esetben majd jövő áprilisban kapsz a kérdésedre valami válaszfélét.
    Én magam válaszolnék (mint ahogy lentebb az MP160-as kérdésben tettem) de nem értek a HP gépeihez.
    Az otthoni gépemen van pár link ahol nagyon jó nyomtatótesztek vannak, ha akarod megkeresem őket ha hazaérek a melóból, a jövőre nézve később is hasznos lesz.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz K123456 #447 üzenetére

    Megtaláltam:
    http://www.photo-i.co.uk/Menus/reviews_frame.htm

    Ennek az oldalnak a tesztjeit nagyon szeretem. Igaz főleg komolyabb fotónyomtatókkal foglalkoznak, de van 1-2 "consumer" nyomtató teszt is.
    Ha véletlenül nem lenne meg pont annak a nyomtatónak a tesztje, amit keresel, akkor érdemes olyat keresni, aminek ugyanaz a tinta konfigurációja és így a nyomtatóműve (a kisebb kategóriás HP nyomtatóknál a fej és a patron egybe van építve), és ezzel hasonló tulajdonságokkal bír.
    Ha nem találsz hasonlót, vagy csak segítsek keresni akkor írd be és én is utánanézek.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz K123456 #450 üzenetére

    Á tényleg, én el is felejtettem ezt az oldalt.
    Megnéztem az én nyomtatómat, sajnos nincs róla teszt. Bár már nincs jelentősége, a tudása alapján nekem elég, meg is rendeltem, két héten belül írom a használati tapasztalatokat! :)

  • lugosi

    MODERÁTOR

    Ma megjött az Officejet Pro L7680-as. Hát elég nagy darab, én a netes képek alapján sokkal kisebbre számítottam.
    Állati jó, szépen és gyorsan nyomtat, a többoldalas dokumentumok automatikus lapadagolóval történő szkennelése nekem nagyon sokban megkönnyíti a munkámat, az első benyomásaim nagyon pozitívak, nagyon könnyű és értelemszerű a használata, igazi jól használható munkagép.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz szeva000 #467 üzenetére

    Csatlakozok. Canon nyomtatóval nyomtatunk itthon is és a szüleimnél is egy ideje, semmi probléma nincs a képek minőségével.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    Írnék pár gyakorlati tapasztalatot a HP L7680 multifunkciósról.

    Az első példányunk hibás volt, az ADF (automata dokumentumadagoló a faxhoz, fénymásoláshoz és szkenneléshez) 4-5-6 oldal után hibával leállt, a kétoldalas nyomtatáskor minden nyomatnál begyűrte a papírt. Ezt 3 munkanapon belül a kereskedő a helyszínen cserélte hibátlan készülékre, pedig a garancia nem is helyszíni volt, úgyhogy le a kalappal.

    Az új, hibátlan készülék nagyon jó. Az ADF-fel a nagyobb anyagok (irodai használat) szkennelése nagyon leegyszerűsödik, gyakorlatilag az ember tud mást csinálni míg a gép pár tucat oldalt szkennel (most is azt teszi, míg ezt a hsz-t írom).
    A nyomtatás sebessége eszméletlen jó, a minőségére sem lehet panasz. Hihető amit a gyártó ígér, hogy lézernyomtatóknál jobb oldalköltség, mert az XL-es fekete patron 6600 ft, és 2500 oldalt garantál vele a gyártó, ez 2 ft 70 fillér per oldal. Ezzel a lapköltséggel van egy színes multifunkciósunk, ami fotót is nyomtat fotó minőségben, holott a drágább (és drágább lapköltségű) színes lézerek erre (még) nem alkalmasak.
    A fax részről nincs mit mondani, működik ahogy kell.

    A készülék saját beépített színes képernyővel rendelkezik, amelynek köszönhetően a kezelése nagyon egyszerű. A gép minden olyan funkciót tud, amit egy korszerű fénymásolónak tudni kell, kicsinyítés-nagyítás, egyoldalas eredetik kétoldalasra nyomtatása, stb.
    Az ethernet hálózati csatlakoztatást egyelőre nem üzemeltük be, mert a jelenlegi irodai felállás mellett nincs rá szükség (jelenleg számítógépre csatlakoztatva csak én használom, faxra és másolásra más is, mert másik gépeken ezek a funkciók nincsenek), de a jövőbeli bővülés miatt erre is biztosan szükség lesz.

    Én nagyon ajánlom a készüléket így kb egy hónapi használat után, otthoni felhasználásra persze felesleges, mert egyrészt ahhoz drága (bruttó 100e ft fölött), és nagyobb terhelésre tervezték, akkor költséghatékony, igazából ez egy igazi "munkagép".

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Macsekp #487 üzenetére

    Nem hangzik rosszul, lehet otthonra én is veszek egyet...

  • lugosi

    MODERÁTOR

    Egy új tapasztalat a HP L7680-nal. Ilyen gépet csak az vegyen, akinek jó sok ram van a gépében.
    Egy 2 oldalas word doksi nyomtatásakor a spoolsrv.exe 313 mega memóriafoglalást jelzett a feladatkezelőben. Hoppá-hoppá... :Y :Y :Y

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz szeva000 #492 üzenetére

    Pedig érdekes ez a driver, ha hosszabb a dokumentum, nem változik számottevően a memóriafoglaltság. 2 oldalnál 313 mega, 6 oldalnál "csak" 318 megára megy fel.
    (Mit csinál ez a driver? Leképezi az oldalt valami 48 bites színmélységű, 5000x3000 pixeles felbontású tiff-be, és azt küldi ki a nyomtatóra? Vagy mi a jó anyját?)

    Egyébként másik morgásom a hp-vel. Volt patroncsere (a gyárilag hozzá adottat cseréltem le egy gyári hp 60 ml-esre), a patroncsere után cirka 150-200 oldallal elkezdett elmenni a tinta az új patronból. Azaz elkezdett csíkozni, majd üres papírt nyomtatni. Az kizárt gondoltam, hogy kifogyott, lévén hogy 2500 a gyári érték a fekete patronra. Fej ki-be, patron ki-be, fejtisztítás, és megint szépen nyomtat. Akkor ez mi a fene volt? Állati égő lenne, ha mondjuk itt ül az ügyfél az irodában, nekem meg neki kell állni gépészkedni a nyomtatóval...

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Windex #508 üzenetére

    Hát nemtom, lehet hogy amúgy a drágább hp multifunkciósok jók, de nekem nem túl jók a tapasztalataim. A 120 ezer forintos (még szerencse hogy kedvezménnyel vettem) A/4-es multifunkciósomból az első példány kapásból hibás volt, cserélték. A második példány működik, de inkább azt mondom hogy működget. Mindig van valami új szopatása. Hol egy kékhalál a driver miatt, mert 2 oldalt nyomtatni csak egy 300 mega feletti memóriafoglalású driverrel lehet, hol maga a készülék fagy, és kiírja a képernyőjére hogy kapcsoljam ki és be (szkennelésnél fordult elő). Hol két különböző helyen kell megadni a papírméretet, a saját gyári programjában, mert ha csak az egyik helyen adom meg akkor a 10x15-ös papírra rányomtatja egy A/4-es oldal megfelelően kivágott részét... A driver nem jegyzi meg a beállításokat, nem lehet saját beállításokat elmenteni hogy ne kelljen minden egyes nyomtatásnál pöcsölni. Minden ok nélkül elfelejt tintát felvenni, és fúvókatesztet kell csinálni, egyébként a gép folyamatosan használva - és bekapcsolva - van, nem 2 hetente nyomtatok vele 1 oldalt. Hiába lett beállítva nála hogy 4 csörgés után vegye fel a fax a vonalat, ő 2 csörgés után felveszi. Van hogy úgy dönt hogy nincs papír a nyomtatóban, holott van...

    Nem folytatom, ez csak úgy jön belőlem durván 2 hónap használat után.
    A konklúzió: HP-t soha.

    Canont kellett volna venni. Itthon is azt használok, ugyanazt a modellt immár kb 4 éve, semmi baja csak időnként patront kell benne cserélni.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz lugosi #519 üzenetére

    Erre még csak egy gyors összehasonlítás:
    HP multifunkciós, 2 oldalas word doc nyomtatása, 313 mega memóriafoglalás, 90% körüli processzorterhelés, ára 110-120e ft
    Brother HL-2030 lézernyomtató, 68 oldalas word doc nyomtatása, 52 mega memóriafoglalás, 0%-os processzorterhelés, ára 16e ft

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Tristis #536 üzenetére

    Mennyi hülyeség... szemezgetek :)

    - Aki otthon nyomtat képeket eredeti patronnal az marha!

    Kivéve ha a kiszámíthatatlan laborgép, a laboroson milyen gatya van, belenyúlnak-e a képbe igen/nem, lenyúlják-e a képedet stb stb stb eltántorít ettől. Most komolyan, 10x15-ben van vagy 10 ft-tal többen otthon egy kép. Cserébe a színkalibrált monitoromon én csinálom meg a képet, és kb fél perc alatt a kezemben van.
    Ha nagyobb méretben akarsz nyomtatni (pl A/4, A/3+, esetleg A/2) erre laboros alternatíva nincs, ha meg máshol csináltatod, akkor megint kezdhetsz szívni a kalibrálással.
    Persze ha a "hugi elfújja a gyertyát a tortán és szépen büfiz" c. képekre gondolsz, akkor nem szóltam. Egy fokkal igényesebb esetben magadnak kell megcsinálni, mint ahogy anno a fekete-fehér képeket magad hívtad és nagyítottad.

    - Normális ember vesz scannert és nyomtatót külön!! (Aput már nem tudom ilyenekre idomítani

    Kivéve, ha komoly(abb) felhasználásra lesz, pl irodába, ahol pl fénymásolóként, és faxként is funkcionál az adott eszköz. Érdekelne pl egy másolás a különálló szkennereddel és nyomtatóddal számítógép nélkül :DDD
    De otthon is, le kell másolni egy oldalt. Van egy egybeépített gépet, beleteszed, megnyomod a gombot, fél perc és kész. Van külön szkennered és nyomtatód, bekapcsolod a pc-t, elindítod a szükséges programokat (jé, közben épp frissít a víruskereső), szkennelsz, méretezel, elindítod a nyomtatást, ja arra is figyeljünk, hogy kb méretarányos legyen... Mi az a tíz perc, negyed óra, és már kész is. Ha közben a pc nem fagyott le.

    - Ezt a Brother-t mög nééé!!!!!!! Mer hoki

    Ez volt a hsz legszakmaibb része.


    Ja és utoljára... Aki eredeti patront vesz tintasugaras gépbe, az komplett hülye :P Akkor már vegyen lézert, mert 2000 oldalon belül csúnyán megtérül az ára.

    Jé tényleg. Az irodai tintasugarasunkba 6600 ft egy fekete patron. Gyárilag szerintük 2500 oldalt bír, na annyit nem, de 2000-2200-at igen. Van vagy 3 ft-os lapköltség a tintát nézve. Lézerrel mennyi lenne? Mert van egy lézerünk is még régebbről, sokkal olcsóbb, mert a 4000 oldalt tudó tonere 23000 ft-ba kerül. Ja, elszámoltam magam, hogy így majdnem a 3x-osa a lapköltség? Cserébe színes az inkjet.
    Sajnos annyi sztorit olvastam már a netes fórumokban az utángyártott, és töltött patronokról és tonerekről... Belefolyik/beszárad, rondán nyomtat, stb. Elképzeltem, annyra kínos és égő lenne, ha itt az irodában ülne az ügyfél, nyomtatnám ki a cuccait, és azt mondanám: Öööö egy kicsit várni kéne, mert a pudvadék patron épp belefolyt a nyomtatóba, mindjárt kigányolom, teszek bele másikat, feltakarítom a szemetet, fél óra és már nyomtatom is ki!
    Otthon szintén elképzelhetetlennek tartom, hogy:
    - a kevés szabadidőmben ha valamit ki kell nyomtatni, akkor azzal még töltéssel gépészkedjek, esetleg kárelhárítással foglalkozzak lásd fent,
    - ha egy képet ki szeretnék nyomtatni amit a kb egy autó árában benne lévő fotós felszerelésemmel készítettem a világnak egy olyan helyén, ahova az életben csak egyszer jutok el (pl Niagara), és ott szívok az undorító színekkel az utángyártott tinta miatt, elpazarolva egy kiváló és nem különben drága inkjet papírt
    - ki kell dobnom a nem túl olcsó nyomtatómat, vagy a fejet, mert a nem gyári tinta miatt a garanciának pááá, kis aranyom pááá, nem zavarom pááá, akkor is kicsit morcos leszek.

    Szóval, mielőtt általános sarokigazságokat fogalmazol meg, írd oda az elejére, hogy a tanácsok csak garázs-felhasználásra vonatkoznak, és csak olyan, jellemzően igénytelen beállítottságú emberek fogadják meg őket, akik nem látták még be azt a régi bölcsességet, hogy mindig az olcsóbb a drágább...

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz #41635072 #548 üzenetére

    jó minőségű fotókat nyomtasson, és hogy olcsó legyen a fenntartása

    A kettő közül melyik a fontosabb?

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Woodslave #581 üzenetére

    Én is hasonló cipőben jártam fél éve. Minél drágább a készülék (tintasugarasban), annál olcsóbb bele a tinta (csak eredetiről beszélek). A fax nagyot dob az áron. Olyat vegyél lehetőleg ami képes kétoldalas nyomtatásra és kétoldalas szkennelésre/másolásra/faxra, sok időt meg tud spórolni.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Woodslave #584 üzenetére

    Ez természetesen a felhasználástól függ. Ha elfogadható minőségben és relatíve olcsón szükséged van színes nyomtatásra is, akkor szerintem a tintasugaras a jobb megoldás. A felső kategóriás daraboknak a lapköltsége azonos, vagy helyenként jobb mint a lézereké. Bár azt gondolom, hogy ez csak a drága tintasugaras - olcsó lézer összehasonlításra áll.
    Ha nem fontos a színes, akkor egy monokróm lézer multifunkciós nagyon jó választás, ebből a Canon i-Sensys sorozatot ajánlom, egy ismerősömnek olyan van, nagyon meg van vele elégedve.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz lugosi #586 üzenetére

    Még annyit, hogy a HP felsőbb kategóriás tintasugaras multifunkciósaival kapcsolatban van tapasztalatom. HA működnek, nagyon szuperek, jól lehet velük dolgozni. Ha viszont szivathatnékjuk van --- az enyémnek most az van --- akkor 15 perc önteszt (komoly!), csíkos nyomtatás, egyéb hülyeségek. Pl 2 havonta eljátssza azt a gépre csatlakoztatáskor, hogy új hardvert talált, lemegy a telepítés, aminek a végén ugyanúgy tudom használni mint előtte való nap hogy abbahagytam. Ma full tele patronnál előadott egy olyat, hogy csíkoz, majd a feketét nem nyomtatja, fejtisztítás, majd még rosszabb. Aztán kikapcs-bekapcs, lement egy 15 perces önteszt vagy mi a túró, majd már fullra nem nyomtat semmit a papírra. Asszem még játszok vele egy kicsit, általában előbb-utóbb megjavul. Vagy felgyújtom. :W

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz lugosi #587 üzenetére

    ... ... ééééss már újra működik is a nyomtató. Csak ki kellett venni a nyomtatófejeket és visszatenni.

    Lehet, hogy kifogtam egy hétfői gyártású modellt, bár ennek ellentmondani látszik az, hogy ez már a második darab ebből a sorozatból, mert az elsőben a duplex egység hibás volt. Szóval ha nem riadsz vissza az ilyen szerelgetésektől, akkor ajánlom a hp-t, egyébként nem.

    Én a magam részéről nem érek rá ilyesmivel szenvedni, úgyhogy a jövőre nézve számomra ez így alakul: hp-t többé soha.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz #41635072 #592 üzenetére

    Ha figyelmesebben elolvastad volna, akkor láttad volna hogy azt írta, hogy a másoló illetve a scanner lapadagolós legyen. Ez azt jelenti, hogy több dokumentumot beteszel a scanner lapadagolójába, és egyenként behúzza és beolvassa őket. Pl az én hp-m is ilyen, és ki is használom ezt a tulajdonságát. Azt is tudja, hogy visszahúzza a szkennelt lapot, és a túloldalát is beolvassa. Ezt lehet kombinálni a kétoldalas (duplex) nyomtatással, ez hasznos funkció.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz #41635072 #594 üzenetére

    Úgy tűnik igen: Beolvasás típusa: lapadagolás.

    [ Szerkesztve ]

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz #41635072 #592 üzenetére

    Lefelejtettem. Az én HP-m drivere is tud közvetlenül pdf-be menteni.

    Bár megjegyzem, a canon szkennerem tömörebb, kisebb fileméretű, ugyanakkor ugyanolyan jó minőségű pdf-eket csinál. És a HP-nél valahogy gyökerebb a lapméret megadása. Nekem ez azért fontos, mert a beszkennelt pdf-eknél fontos, hogy utólag ugyanúgy kinyomtathatóak legyenek, mintha fénymásolva lennének (tipikusan számlák és beérkező levelek kerülnek így archiválásra, illetve szerződések, egyéb iratok).

  • lugosi

    MODERÁTOR

    Arra ügyeljtetek ezeknél a kis multifunkciósoknál, hogy minden bekapcsoláskor elhasznál egy kis tintát hogy munkára kész állapotba hozza a fúvókákat, ezért ha csak szkennelésre használjátok akkor is ki fog belőle fogyni a tinta. A gyártó is azt tanácsolja /és szerintem is igaza van/ hogy egész egyszerűen ne kapcsoljátok ki. Ha úgy használjátok, hogy többször kicsit, akkor ez a jó megoldás. Ha nagyon ritkán kapcsoljátok be akkor nem gond a dolog.

Új hozzászólás Aktív témák