Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz Wajk #36 üzenetére

    Lehet eddig kicsit felületesen olvastál mert eddig javarészt a C6-ról volt szó végig ;) Én is rengeteg samplét linkeltem már, és ha érdekel végtelen mennyiségüvel tudok még szolgálni :DDD

    Feel Good Inc.

  • zsocaozd

    tag

    válasz Wajk #110 üzenetére

    Az igazi probléma nem a tömörítéssel van. Ezt a ''zsizsás'' minőséget sajnos a gyenge minőségű CCD okozza, amitől viszont sokkal kedvezőbb lesz az ár!

    Gondolj azokra a gagyi digifényképezőkre, amiket megvehetsz párezer Ft-ért és közben 7-8-12Megapixelesnek hirdetik magukat. Ezekben is iszonyat rossz minőségű a CCD, így tudnak olcsók maradni. Ha viszont összenyomod a képet, akkor otthoni fotózgatásra (monitoros megjelenítésre, esetleg kisebb méretű nyomtatáshoz is) megfelelő gépet kapsz.

    A Sanyo most pontosan ezt csinálta. A 7Mp CCD még akkoris viszonylag jó képet tud produkálni 1280x720-ban, ha silány minőségű (csak nem crop-olni kell a CCD képét, hanem resample-olni vagyis átméretezni, ez csak egyszerű elektronikus trükk). A Sanyo egyszerűen ezt ismerte fel igen jó érzékkel. A gond akkor lesz, ha ezek a gyengécske CCD-k idejekorán elkezdenek hotpixel-esedni...ezzel talán nem számolt a Sanyo. Lesznek még itt garanciális problémák, úgy érzem...ettől függetlenül én is ''ráizgultam'' a HD2-es modellre az ára miatt. :)

    Bár ha jobban belegondolok, akkor a 150 rugóhoz nem túl sokat kellene hozzátenni ahhoz, hogy az ember vegyen mondjuk egy Canon HV20-at, vagy kicsit kissebb kategóriájú kamcsit, az pedig már igen jó minőségű HD mind az optika, mind a CCD tekintetében és az 1080-at is tudja.

    [Szerkesztve]

    ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

Új hozzászólás Aktív témák