Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz ledgeri #64415 üzenetére

    Egy terméknek nem ez a dolga, hogy te előrelátóan duplikálj, mókolj. Egy userfriendly termék végigvezet saját újításain zökkenőmentesen. És itt távolról sem az agyhalottakat megcélzó, előcsócsált feature-ökről beszélek. Nem vállalható, ahogy lezajlott az a frissülés.

  • Beren

    tag

    válasz ledgeri #64415 üzenetére

    "Olyan fura, hogy emberkék lepődnek meg azon, hogy jön egy frissítés és dolgok változnak, beállítások törnek..."
    <subjective view on>
    Nem, szerintem nem azon lepődnek meg - azon lepődnek, meg, hogy ezeket a frissítéseket egyáltalán meg merték lépni.
    A Firefoxot szerintem sosem az egyszeri júzerek használták, hanem a nem végtelenül kocka, de kicsit expertebb felhasználók, akik nem véletlenül választották ezt a böngészőt - tele volt nagyon jól használható megoldásokkal, extension-ökkel, egyebekkel. Egy ideje viszont az az érzésem (és ahogy látom és hallom, nem csak nekem), hogy pont azt a pluszt irtják ki a fejlesztők a programból, ami miatt ezek a felhasználók használták, azzal a céllal, hogy az egyszerűsítéssel majd több felhasználót tudnak megfogni. Viszont mivel a marketing igen kevés pl. a Chrome-éhoz viszonyítva, ezért az új felhasználók nem is tudják, hogy van ilyen böngésző, a régi felhasználók alól meg kihúzzák azokat a szolgáltatásokat, amelyek miatt használják, szóval pont az ellenkezőjét érik el annak, amit szeretnének.
    Ja, fontos, hogy nem a változással van a baj, hanem a módjával. Már a legacy extension-ök erőből kiirtása (ezzel együtt a külső fejlesztők nagy ívben történő leß@rása) sem volt egy szimpatikus lépés, amit meg azóta művelnek, az kritikán aluli. Tényleg az a legfontosabb, hogy mostantól máshogy néz ki a tabbar, meg hogy átrajzolják az ikonokat? Nem inkább azzal kéne törődni, hogy ha már a júzerek találnak megoldásokat arra, amit eddig egyszerűen be lehetett állítani, de most csak mindenféle JS és CSS fájlok bűvölésével lehet, akkor ne húzzuk ki még ezt is a kezükből?...
    Volt idő, amikor a Tűzróka nagyságrendekkel utasított maga mögé minden más böngészőt - talán az Opera volt az egyetlen komoly versenytársa, de az más világ volt (azóta persze azt is kiherélték). Az utóbbi időben viszont sikerült kb. egy Chrome klón szintjére zülleszteni ezt a sokak által kedvelt, jobb sorsra érdemes programot. Írom ezt úgy, hogy még Netscape Navigator-ral kezdtem a netet túrni, aztán Mozilla, majd a teljes Firefox lista, az 1.0-tól kezdve, szóval látom valamennyire, hogy honnan és hová tart...

Új hozzászólás Aktív témák