Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz runner 125 #108349 üzenetére

    (#108349) runner 125

    "A többség tudja rólam, h szeretem a nagy ccm-s motort, sőt, ha valakinek volt már 125-250-500-as motoron eltöltött 10-15.000km-e / pár éve, és fejben is felnőtt, simán azt mondom továbbra is, h ráülhet egy ezer körüli, min 150 LE-s gépre."

    Ehhez annyit tennék még hozzá, hogy sokat segíthez az autóval szerzett nagy rutin is. Nem csak a motor megfelelő kezelése fontos, hanem az is, hogy az ember jól reagáljon a közlekedési szituációkra. Volt már olyan túramotoros ismerősöm, aki végigjárt egy rakás tréninget, bejárta Európát, de a budapesti forgalomban olyan volt, mint egy ijedt kislány. Kérdeztem mi a szitu, azt mondta, utálja a nagyvárosokat, túl sok a kocsi, túl gyorsan jönnek a szituk és nagyon sokan agresszívek. Egyszerűen nincs ehhez a "dzsungelhez" hozzászokva.

    (#108359) Chris0321

    Szerintem ezt teljesen rosszul látod. Amikor összeáll egy ország energiamixe, az atomerőmű jellemzően éjjel-nappal termel, mert így a leggazdaságosabb. Ebből lesz az "éjszakai áram" is és éppen az elektromos közlekedési eszközök elterjedése segít kiegyenlíteni az éjszakai "völgyidőszakot". A fosszilis erőműveket pedig nappal, csúcsidőszakban indítják be, hogy a fogyasztás ingadozását velük kövessék le. A paksi atomáram jelenleg messze a legolcsóbb és a tárolásával messze kevesebb gond van, mint a légköri szennyezéssel.

Új hozzászólás Aktív témák