Keresés

Aktív témák

  • chab7

    addikt

    válasz bruti01 #18768 üzenetére

    Nahát, és még olyan ember is akad aki a mai világban nem saját magát teszi a középpontba? Pedig mint már vázolták, az időd megy rá, és megdolgozol vele. Ez pedig mind mind pénz. Manapság pedig mindenki olyan fontos ember, hogy az idejét pénzben méri. (Olykor nem is kevésben).
    Nekem ugyan nem tetszik hogy a világ ilyen, és az emberek ennyire fontos énközpontúként gondolkodnak. Ez lehet túlélési mechanizmus is, de gondolom a többséget inkább csak beszippantotta a kapitalizmus és annak rendje módja szerint magukat helyezik a legfontosabb státuszba, és így persze nem lehet hogy bármit amit ők csinálnak azt ne kellene megfizetni, és másoknak nem értük kell élni.
    Na de hát ez van, ilyen a világ. Elfüstölöghetek én magamban mikor az utamban téved egy igen fontos "vállalkozó", - mert ma már majdnem mindenki az, ráadásul irdatlan fontos "bizniszben" utazik - olyankor minden mozzanatán, viselkedésén látszik is ez a "ki vagyok én" stílus. Ez van, a pénz szétszakítja az embereket és inkább az a fontos mint embertársaink. Na nem nyújtom az off-ot nagyon, csak meg akartam jegyezni, hogy jó látni, hogy van még akinek embertársai számítanak annyit, hogy egy-egy ilyen "munkáját" nem pénzben méri a másiknak. (Ez vonatkozik a piáért dolgozókra is ;) )

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

Aktív témák