Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dptrsk

    addikt

    válasz madle #14650 üzenetére

    Tehát a Next korlátlan hálón belül +160perc hálón kivül(ÉS a Telekomon belüli smsek ingyen vannak), ez nem egy DPI alap havidíjú csomag és nem is azonos a célközönség.

    Az én példám 100percről szólt 0 SMSel.

    Én amit írtam arra akartam utalni, hogy az emberek egy részének a flotta ugyan annyiba kerül, mint a lakosági csomag, csak nem számolnak utána, hanem bedőlnek a 10,8 ft/p-nek.

    DPInél 3620 Ft mindenki kifizeti, akár 0p telefonálással is.
    Havi szinten kb 100-120perc+20SMS után éri meg egyértelműen a DPI, feltéve, hogy elég a 200Mb adat.
    Ha azonban nem SMSezünk, csak 1-2db-ot vagy alig telefonálunk(<100p), akkor már nem biztos hogy éves szinten is megéri a flotta.
    2 évet csak Nextre, Musicra kell aláírni, ott a Move S(3490) vagy Move XS(1990)+netcsomag(690) amikre nincs hűség.

    Illetve a másik nagy gond a mobilnet, ha nem elég a 200mb... vagy csak elérhető akarsz lenni egész nap(mert ugye a hálózat olyan amilyen)...
    1,5G csomag(4G) 1900Ft(+3175ft)~5k Ehhez hozzávesszük, hogy nem használod ki teljesen(<100p), és elég lenne a 200mb, máris 50ftos percdíj jön ki...

    Még egyszer leszögezem, szerintem az egyik legjobb konstrukció a DPI, csak sokan gondolják úgy, hogy nekik kell, s mégsem használják ki, nem járnak jobban, mintha publikus csomagjuk lenne egy stabilabb hálón.
    S a szolgáltató a publikus díjakhoz képest a kiesést a nem kihasználókból fedezi. Ha minden publikus csomag 10-20 ft/perc között lenne, akkor nem tudna nyereséges lenni, így viszont biztos lesz olyan aki nem használja ki, s gondolj bele egy 200M kihasználó+1,5G-s csomaggal rendelkező nem kihasználó átlagban 30ft/percre jön ki, ami máris nem 10...

    Nem akarok senkit lebeszélni róla csak érdemes előtte utána számolni..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák