Keresés

Aktív témák

  • redstar

    csendes tag

    Sziasztok!

    Először is bocs, ha már ki volt tárgyalva ez a téma, de jelenleg olyan instabil a gépem, hogy ezt az üzenetet is csak 3 Reset után tudom elküldeni. :O

    A lényeg, hogy egy hete kb. resetelte magát a gépem(Asus A7N8X + AMD 2500 Barton, 1 Gb RAM). Azóta hol 5 percenként, hol 2 óránként indul újra magától.

    A proci hőmérséklet 50 fok alatt, a ramokat 12 órán át teszteltem(ilyenkor tök stabil a gép). A WinXP-t már 2-szer teljesen újrainstalláltam. A hibát nem tudom reprodukálni, mindig teljesen váratlanúl jön.

    Ami feltűnt, bár lehet, hogy véletlen, hogy az Internet Explorer mindig fut ha resetel a gép. Kipróbáltam a CM3 játékot, úgy, hogy más nem futott és nem volt gond. Majd megnéztem az index oldalát, át akartam méretezni az ablakot és egyből reset.
    Chello-t használok net elérésre és a UPC most csinált valami hardver átállást. Létezhet, hogy a hálózati kapcsolat hibájából száll el a gép állandóan?

    Van valakinek valami jó ötlete, hogy mit lehtene tenni?

  • redstar

    csendes tag

    A további részletek:

    Már egy éve ugyanazt az XP install CD-t használom, mindig stabil volt a rendszer vele, az explorer is.
    A jelenlegi konfig 2 hónapja megy, az elmúlt hétig mindössze egyszer resetelt a gép (de x óra játék után úgy, hogy akkor 3200-on ment és vagy 35fok volt a szobában).
    A táp egy sima 300W-os Codagen, de az új fajta, ami halk és jobban terhelhető(a rajta lévő feliratok alapján). De ez a táp volt, hogy 2 vinyót és 2 CD-t is meghajtott, most meg csak 1 CD és 1 vinyó van a gépben, a proci sincs húzva.
    A ramok nekem is vacakoltak, de most 2,8V-ra vannak állítva. Nem segít. A Memtest soha nem ír ki hibát rá.

    A tápot nem lehet valahogy tesztelni? Egy éve volt hasonó gondom, akkor vettem is a q* drága Enermax tápot, de az nem segített ráadásul 1 hónap alatt tönkrement benne a ventillátor.

  • redstar

    csendes tag

    Sikerült kicsit stabilabbá varázsolni a gépet. Már vagy 2 órája megy folyamatosan.

    Viszont az internettel továbbra is gondok vannak.
    Az Explorer viszonylag sűrűn elszáll. Dob egy ablakot, hogy súlyos hiba történt és vége. Kipróbáltam az Operát és hasonó tünetekkel elszáll. (Az XP állva marad)
    Valami ötlet?

Aktív témák