Új hozzászólás Aktív témák

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    A halál témájú topic megpendítette bennem a napjaimat őrlő kérdést, melytől most zeng a lelkem, mit kezdjek az életemmel?
    28 éves vagyok, és mindaz, amit az asztalra letehetek, négy darab könyv.
    Ezen kívül tárgyi nyoma nincs a létezésemnek.
    Nincs autóm, lakásom, élettársam, gyerekem, semmiféle ingóságom és a bankszámlám is üres.
    Persze pucér fenékkel születünk és azzal is megyünk el, a semmit markolják ujjaink, tehát az anyagi része az életemnek annyira nem zavar. Persze arcpirító, hogy szociális segélyt kértem, de valamiből a gyógyszereimet és a bérletet meg kell vennem. Tehát pénzre, vagyis pénzt fialó megélhetési elfoglaltságra sürgősen szükségem lenne, különben idő előtt meghalok, és agyvelőmben rohadnak el a megíratlan történeteim.
    Ezt nem akarom.
    Mit tennék, ha valaki megdobna egy nagyobbacska összeggel?
    Nem tudom. Inkább magam akarom előteremteni a megélhetéshez szükséges pénzt. Igaz, művészként élhetetlen emberfajzat vagyok, álmozodás, ötletes, szóhányás megy, de célirányos munkavégzés, az nem megy.
    Megnehezíti a munkakeresést a betegségem, a leépült külsőm, és az alacsony végzettségem. Pedig egy tündéri, okos csajszi vagyok, de első ránézésre egy tipikus vesztes. Az ilyet, ha lehet, mindenki elkerüli. Mi van? Nem terjesztek dögvészt!
    Sóhaj.
    Aggasztó a helyzetem, és kilátástalan.
    Még élek, tennem kell valamit, különben az a sok mese tényleg az agyvelőmmel együtt rohad el!
    Tanácsok?

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Új hozzászólás Aktív témák