Keresés

Aktív témák

  • zttk

    csendes tag

    válasz HSNet #4 üzenetére

    Huh ez elég részletes volt köszönöm!

    Azért ragaszkodnék a legalább 10 darab satas meghajtóhoz, mivel összeszámoltam és jelenleg 25 TB adatom van a két PCn, a laptopon és az összes külső winyon egyben. Kb évente egy 2-4 TB-nyit "termel" a család. Az adatok nagyon nagy része videó, zene és családi fényképek, illetve családi Kft cuccai de azok megvannak rendes HP szerveren is.

    Ezeket szeretném egy helyre összepakolni. Megnéztem az árakat és azt láttam, hogy a 4TB-os winyok érik meg a legjobban, ezért rövid számolás után arra jutottam 40TB kéne azzal még 3 évig kényelmesen ellennék. Biztos tudnék törölni is a 25 TB-ból a képek nagyrésze tuti megvan több mentésben is. Illetve mivel a családi képeket is itt tárolom, legalább arra az 5 TB részre jó lenne egy redundancia (valamilyen raid formájában). A videóknak és a zenéknek nem is kéne, de nem tudom lehet -e raid-et bekapcsolni csak két winyora és a többire nem, ezért ha mindre be kell kapcsolni a 40TB-ból is már csak 28 marad.

    Azok alapján amit írtál mindenképpen magam szeretném összerakni ez mégiscsak egy hobby projekt :) Illetve amiben biztos vagyok hogy ez csak storage lenne, tehát nem használnám videólejátszásra. Ha lehet esetleg zene streamelésre DLNA-n de ahhoz se ragaszkodom.

    Megnéztem és pl amit ajánlottál pentium alapot, ott találtam neten teljesen passzív hűtésüt is. Ez reális megoldás? Tehát egy ilyen régi pentium passzív hűtéssel, benne amit említettél HBA kártyával? Mekkora táp kell hozzá? Elég 400W? Esetleg tudnál mondani egy HBA kártya típust és akkor utánaolvasok.

    Nem lenne jobb megoldás egy modernebb gép? pl egy kis ryzen azon van 8 sata abból is találtam passzav hűtésűt. Vagy legalábbis akkor pörögne fel a venti ha szükség van rá. Bár az 5TB-os lemezek arányosan sokkal drágábbak most mint a 4TB-sak, de ha várok fél-egy évet lehet azokból is fel tudnám építeni és akkor elég lehet a 8 sata.

    köszi mégegyszer a sok segítséget!

Aktív témák