Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz olajecset #40257 üzenetére

    Az biztos, hogy jó kiegészítés lehet, de a klipper-t és a nyomtatót is konfigurálni kell.
    Jelenleg a nyomtatóban lévő elektronika dolgozza fel a g-code-ot.
    A firmware-t előre megírták és a nyomtatóhoz igazították.
    Ha ezt a kis kiegészítést szeretnéd használni, akkor a klipper telepítésénél csinálni kell egy fájlt, amit majd a nyomtatódra töltesz, ezzel az eredetileg rajta lévő firmware-t törlöd.
    Ha ez megvan, akkor jön a klipper finomhangolása, mint az extruder beállítása.
    Az is lehet, hogy a nyomtatódhoz találsz kész config fájlt is a klipper vagy más oldalon. Ennek érdemes utánajárni. Ha nincs, akkor neked kell mindent beállítani. Motoráram, lépésszám, extruder kalibrációja, hogy pont annyi anyagot nyomjon, amennyit kell, stb.
    Van pár nagyon hasznos kalibráció is, aminek az elvégzése és beállítása után szebb tárgyakat tudsz nyomtatni.
    Emellett ez a kis eszköz fog számolni mindent, ami azért jó, mert általában gyorsabb, mint a nyomtatóba épített elektronika.
    Szóval nem véletlen szoktak áttérni Klipper-re.
    Még annyi, hogy a klipper egy operációs rendszeren fut. Többnyire linux alapokon.
    Vannak videók, amik végigvezetnek a lépéseken. Ha aktuálisak még, akkor mázli, ha nem, akkor rendesen lehet vele szívni. Azt nem tudom, hogy erre az OrangePi-re is van ilyen doksi, én Raspberry Pi-vel próbálkoztam, de a nyomtatót még a mai napig nem állítottam be. Nem azért, mert nem megy, hanem, mert "macerás" és lusta vagyok. Most van két másik nyomtatóm, amik közül az egyikkel mindig tudok nyomtatni, a másikat meg még tapasztalom.

Új hozzászólás Aktív témák