Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Honzi #48873 üzenetére

    Szia!

    Mivel 23K a keret, így más alternatíva nem nagyon jöhet szóba. Legszívesebben WD Black-ot ajánlottam volna, vagy Red Pro-t, de azok bőven meghaladják ezt a keretet.
    Az említett HDD-k közül én inkább a Toshiba fele hajlok, majd utána a Seagate, ugyanis a Barracuda szériával eléggé sok probléma volt. Max ott venném meg, ahol 2 év garanciát adnak rá, ugyanis a legtöbb helyen csak 1 év jár rá (ahol olcsóbb), igaz a Toshibánál is van ahol csak 1 év van rá, de a legtöbb helyen 2.
    A WD Green meg nálam alap kiesett, ugyanis az kifejezetten csak tárolásra van, másra nem nagyon használnám, főleg mert elég rossz hírt (link) szerzett magának ez a széria is egyes lemezeivel.

    Ami a klónozást illeti, akár itt is lehet, ha ezzel kapcsolatos valamennyire. Általános HDD topikot még nem láttam, de egy ilyet (link) találtam, akár ide is írhatod.

  • jim bcs

    MODERÁTOR

    válasz Honzi #48879 üzenetére

    Ha jót akarsz magadnak akkor a klónozást felejtsd el, tiszta telepítés legyen.

    Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Honzi #48879 üzenetére

    Hát én épp ezért nem ajánlom a Seagate-et, főleg hogy már nekem is ment tönkre és az adatokkal együtt, de ami vicces, hogy 100 óra se volt benne, persze a garancia meg már lejárt, tehát mindegy.
    A Samu vinyók meg ilyen is-is kategória. Voltak nagyon jó vinyóik, amik sokáig bírták, viszont voltak olyanok, amik elég hamar tönkrementek 1-2 szektorhiba bekövetkezte után, ráadásul az adatok jó része már akkor sérült volt (mentéskor derült ki).

    Ami meg a klónozást illeti, mit szeretnél klónozni? Csak partíciót, vagy egész HDD-t és olyat amin rendszer van, vagy rendszer nélküli? Na meg én inkább nem rendszer alól csinálnám, főleg ha rendszert is klónoznál, mert úgy néha vannak problémák. Programot külön klónozásra nem nagyon tudok ajánlani, mert én pl. Hiren's boot CD-t szoktam rá használni, amiben van elég jó sok program (DOS-os), amivel ezt meg lehet csinálni, csak a nevükre nem emlékszem sajnos.
    Sima partícionálásra meg kifejezetten ajánlanám az EaseUS Partition Master-t (abból valamelyik Edition-t), mert azzal lehet Windows alól is és ahol nem tudja (pl rendszerpartíció változtatásnál és adatmozgatásnál), ott Windows előtt bebootol, de lehet külön bootolható lemezt is létrehozni és úgy dolgozni vele.
    De ott van még a Mini Tool Partition Wizard is, ami szintén jó és azt hiszem klónozni is lehet velük, na de nem ragoznám tovább a szót :)

    jim bcs: Nincs semmi baj a klónozással, csak tiszta és frissen telepített lemezt klónozzon szintén tiszta lemezre (és ha lehet egyforma méretű lemezekkel dolgozzon) és semmi gond nincs vele. Nagyobb intézményeknél, illetve cégeknél is ahol több száz gép van (főleg ha egyforma) szintén klónozást használnak, mert hülyék lennének minden gépet külön felhúzni.
    Mondjuk valahol hálózatról telepítenek, de ott is egy előre elkészített rendszerkép szerint. Én is legszívesebben klónoznám a rendszer HDD-m, mert elég sok idő újratelepíteni minden olyan programmal együtt, amit használok, na meg míg személyre szabom a rendszert ....

    trickyy: WD Black, illetve WD Red Pro, vagy még a RE. Mindegyik 7200 rpm. Az árkülönbségek miatt meg már lassan felesleges 3-500 Gigás lemezeket venni.

    hitman,: A WD Blue 250 GB-os lemezei közül elég sok volt a gyári, illetve a hamar meghibásodó merevlemez, így én inkább nem választanám. Helyette inkább egy 320-500 GB-os lemezt néznék belőle, árban egy picit drágábbak csak, bár ahogy elnéztem, már lassan a kisebb lemezek drágábbak mint a nagyobbak. Most is láttam 500 GB-os Blue-t 18-ért, holott az 1 TB-os változatát már lehet kapni 14-16 ezerért. Még esetleg laptop merevlemezt lehet kapni olcsóbban (8-14 ezer és ilyen 320-500 GB-os), max egy beépítőkeret kell hozzájuk.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Honzi #48890 üzenetére

    A Toshiba nem olyan rossz, mondhatni átlag gyártó, annak is vannak jó és rossz lemezei, viszont a híre nem olyan rossz. Nekem konkrétan nincs rossz tapasztalatom a lemezeivel, persze ez még változhat :)
    Ha meg netán probléma lenne, akkor sajnálaToshiba :D Na de viccet félre téve a jelenlegi 3 lemezt már kb. kiveséztük, így ha csak nem szánsz rá kicsit több pénzt, akkor jobbat nem lehet kihozni belőle.Nálam a Seagate Barracuda és a WD Green alapból kiesik a gyenge minőség miatt, tehát már csak a Toshiba maradt.

    Akkor inkább ne a rendszer alól csináld meg, hanem egy olyan progival, aminek van boot CD/DVD változata/funkciója is, mert az biztosabb.

    quailstorm: Igen, de azt el ne felejtsd, hogy ha mindig a legalitásnál maradunk, akkor sose jutunk előre. Na meg először a HBCD se volt teljesen legális, aztán kezdett el csak azzá válni, mikor sok hülye elkezdte bombázni a készítőt, hogy ez se legális meg az se, végül meg már feladta a HBCD feljlesztését mondván, hogy szarból nem lehet várat építeni és ez igaz is.
    Amit most mondtál XP-t azt sajnos nem ismerem, na meg először rá kell jönnöm, h-h lehet rendesen felbontani a jelenlegi XP-t és azt esetleg bővíteni (csak egy service pack-kal kellene megáldani, viszont úgy, hogy felesleges dolgok ne kerüljenek bele), de én se vagyok valami okos ember, így eltart egy jó darabig.
    A boot probléma a legkevesebb, mivel nem muszáj a saját boot komponenseit használni ahhoz, hogy betöltsön, meg ahogy a legtöbb esetben van, elég csak elé tenni egy külön bootloadert, beállítani és kész.

  • szállitó

    senior tag

    válasz Honzi #48873 üzenetére

    Nekem a fent említett SEAGATE van 361 nap működési idő után 100/100 előtte SATAII Toshiba volt még előtte egy WD állítólag nem olyan tartós mint a másik két típus de tapasztalatom szerint ez a Leghalkabb ha Torinál éjjel is megy a gép nyugodtan szunditok mellette még az előző kettőről ez nem volt elmondható. Én jó vételnek ítélem több mint 2 év elteltével.

Új hozzászólás Aktív témák