Új hozzászólás Aktív témák

  • Kapanyél

    őstag

    válasz AxBattler #57174 üzenetére

    Abban is VA panel van?
    Őszintén megvallom, sokkal jobb feketére számítottam.
    Az előző SHARP-omról azt gondoltam, átlagos. Nem volt bajom a sötét részletekkel, sem a max. fényerővel. Tudtam, hogy van annál jobb is, de teljesen jó volt. Abban egy ASV panel volt, ami kb. felúton van elvileg(!) egy IPS és egy VA között.
    Az egymás melleti összehasonlító videók alapján biztos voltam benne, hogy az IPS-t utálnám, annyival rosszabbnak tűnt. Ez biztos igaz is lehet.
    Ezek alapján egy közel OLED feketét vártam, icipici derengő lilás beszűrődéssel. De nem olyan. :( Nagyjából ilyennek gondoltam az IPS-t az összehasonlító videók alapján.
    Mindenképpen meg kell jegyeznem, hogy amint valami értelmes tartalom kerül a képre, neadjisten még fényerőből is van elég, akkor a feketék teljesen feketének tűnnek, olyannyira, hogy a sötét árnyalatok is jól kivehetők, tehát tényleg jó a kontraszt, van dinamikatartomány is bőven. Az is lehet, hogy egy hét OLED nézés után sokkal kritikusabb lesz az ember. :)
    De az biztos, hogy minél nagyobb, annál jobb! :DD Ezt a hatást semmi nem tudja helyettesíteni!

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Új hozzászólás Aktív témák