Új hozzászólás Aktív témák

  • Ano

    őstag

    válasz Ano #31628 üzenetére

    Na megint én vagyok ... csak megvettem ezt az LG 55SK8500-as TV-t ...

    Gyors vélemény:

    pozitívumok:
    világos - közepesen világos képek egész jók ... UHD és HDR valami csoda szép (legalábbis a kategóriájában)
    maga a TV kiba gyors ... rögtön csinálja amit kell ...
    magic remote: nem is tudom hogy tudtam eddig enélkül létezni ... valami pazar ezzel kezelni!
    hang: 2x10W + 2x10W sub ... nem házi mozi, de meglepően jól szól! szépek a mélyek, ha nem tolod fel túlságosan (!!!) a hangerőt ...

    elmegy dolog:
    SD tartalom olyan amilyen ... 55 colra kitéve egy alig 640x480 körüli felbontás ... láttam már szebbet is, de ez ilyen ...

    negatívum:
    hát ez a local dimming egy rakás fos!!! amint sötétebb jelenetet nézel és már a szobában is sötét van, kijön a rákfenéje! Ha pl a jelenetben van egy tök sötét rész és mondjuk van egy vagy csak pár világos vagy erősen világos pötty/folt/rész, úgy áthúz a "fényköd" a sötét részekre (ameddig a dimming panel van) és azt megvilágítva a fekete már csak felhős/ködös szürkés ... egyszerűen kiábrándító!
    Ha meg kikapcsolod a "local dimminget" (van ilyen és a menüben "helyi sötétítésnek" hívják) akkor meg a fekete már csak sötét szürke mindenhol ... vagy ha lejjebb veszed a fényt, hogy a fekete az jobban fekete legyen, akkor meg a nem sötét részeket pl nappali fényben már nem is látod rendesen!

    Én úgy gondolom, hogy nem vagyok túl minőség mániás, de van egy szint amit azért szeretem ha megvan és ez a TV perpill ezzel a local dimmingel nálam szinten alul teljesített ...

    Még tesztelgetni fogom jobban, mert eddig kb SD tartalmakkal néztem a hiányosságát a TV-nek és beszerzek valami 4K és HDR-es filmet, amiben vannak ezek a tipikus sötét jelenetek és ha ennél is ilyen trágya lesz, akkor asszem megy vissza a TV a 14 napos elállási joggal ...

    Viszont marad a kérdés .... Milyen TV-t vegyek!

    Jelenleg árban hajlandó vagyok elmenni akár 500ig is, de az jó legyen!

    Egyetlen komolyabb kritérium van: és az a magic remote !!!! Hát ez valami isten császár!!! Így tudtommal szinte csak az LG maradt ... de melyiket?

    Kritériumok még:
    DLNA-t tudjon
    5GHz-es wifit tudjon
    Timeshift-et tudjon
    55"-60"

    Synology RT6600AX felfedezés alatt

Új hozzászólás Aktív témák