Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • karesy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Elég sok problémámat orvosoltátok már úgy, hogy más már feltette helyettem a kérdéseket, most viszont sajátos dilemmám van, ha tudtok segítsetek lécci!

    Adott egy t-online -os net, ehhez kaptunk egy beltérit, ami 4 portos cisco-s wifi-s router is. Több gépet kell csatlakoztatnom rá, DE fél éve beruháztam az akkor még pppoe-s netem miatt egy komoly mikrotikre.
    A dilemmám az, hogy bár egy másik helyiségbe kéne a wifi, amit a router eddig biztosított, de mégis fölöslegesen használnám a profi mikrotiket egy egyszerű switch munkjáráa..
    Van-e olyan switch, ami wifi-s is vagy nemes egyszerűséggel vegyek egy gigabites wifi-s routert, és butítsam le egy wifi-s switch-re?

  • karesy

    csendes tag

    Köszönöm neked :D Megerősítettél, de még mindig van egy kis aggályom..
    Nem vagyok rest kijelenteni, hogy túl okos hozzám ez a router, annyi mindent tud, és én annyi mindent nem használok rajta, hogy szégyelleném még tovább is butítani :D

    Amikor routert kerestem, gondoltam hamár infós vagyok, naná hogy a legjobbat veszem, cöcö rajtam ugyan nem fog ki a saját ios, anno tanultam cisco routert programozni, hát a mikrotik abszolút nem olyan.. :D
    cisco-s vagy linksys-t akartam, mivel ezekkel már volt dolgom, és kő stabilak, de egy barátom azt mondta, hogy soho-ba a kis orosz kocka sokkal állatabb.. hát nem tanultam annyit utána, hogy bárkinek is be tudnám állítani saját kútfőből.. ezért meglehet, hogy bár buktával, de a közel fél éves mikrotik-em el kell, hogy passzoljam, és veszek egy gigabites routert amit lebutítok...

    A döcögés még mindig azon megy, hogy érdemes, egy cisco-s gigásat venni, vagy elég egy tp linkes is erre a célra /a gigabit sajnos már alap, filmek mozognak a gépek között, az 50 megás netet egy 100-as is kezeli/.

    Amit írtál swich-et is tetszik, de még mindig a wifi hijja a gond .( Viszont ami megragadott ebbe, az a Jumbo frame support, és bár a router lehet hogy nem támogatja /a t-online-os modem/router/ a gépek közötti adatforgalomra jobb lehet, szerinted érdemes a kasztrálásra szánt router-nél is figyelni ezt?

  • karesy

    csendes tag

    válasz B.F.G. #79 üzenetére

    Jogos! cél eszköz egy switch lenne wifi-vel, de ilyet nem találtam, ezért megfogadtam amit sugalltál, és egy kicsit utána olvastam a mikrotiknek, és végül sikerült!
    Most bridge módba megy, van wifi-m is nem romlott sokat a pingem a játékok alatt se, és megmaradt a gigabites háló is!
    Köszönöm ;)

    A t-online-os router-rel nincs gondom, - persze igényli az újraindítást, - abszolút jó a 4 lan port rajta, a gondot csak az jelentette, hogy 2 beltéri és 3+az éppen javítandó gép több portot eszik meg ezért kell egy cél eszköz, másrészt 2 különböző helyen használom őket, ezért is kell a wifi-t tolnom - 2 szobával arrébb 60 cm-es vályog fal már pusztítja a jelet - ezért kellett egy switch, ezért kerestelek fel titeket.
    Még egyszer köszönöm a segítséged!

    [ Szerkesztve ]

  • karesy

    csendes tag

    válasz B.F.G. #81 üzenetére

    Nos, abszolút érintett vagyok ebben :D T-s műszakis ügyfelesnek tanultam anno, voltam is gyakszin, ott láttam kik a kollégák... ez már nem L1-es kategória amit írsz, ez már nincs benne, az oktató anyagba :D
    a random hibát majdnem lehetetlen kiszűrni..már csak a költöztetéssel nem próbálkoztak ezek szerint :D vagy már azt is felajánlották? :)

    Szerintem maga a net szolgáltatás instabil, én legalábbis ezt veszem észre nap mint nap, és ha hiszed ha nem, a mikrotik routerrel is ugyanazt a rendszeres időszakos csomag vesztést kapom, mint előtte a 10/100-as pincur cisco-s swich-emmel, így tuti, hogy router baj van.A nagyobb baj az, hogy alattomos a kicsike, mert időszakosan jön elő a gond, és persze pont olyankor működik patentul, amikor bepanaszolom a szolgáltatónál, olyankor napokig mint a kisangyal, de amint az ügyfélszolgálattal lebeszéljük, hogy hűű hát megint megy mint az álom, egyből elkezdi a genyózást :(

    Hívtam én is az ügyfélszolgálatot már nem egyszer, és az a baj, hogy a műszakis csak azt tudta javasolni, hogy hard reset után swich-el teszteljük, és ha így is jelentkezik, na akkor csere.
    Ezzel leszerelt, hiszen nem tudom bizonyítani, hogy a mikrotikem teljesen 100%-os, plusz a hard reset előtt bizonygatta, hogy bizony mac szűrés is be volt állítva .. patt /persze nyilván nem állítottam be, hisz ki az a barom, aki kizárja a saját routerét :D , egy statikus ip cím kiosztás mac címét láthatta, de megint bizonyítsam, hogy ő tényleg azt látja a központban/
    tehát vennem kell egy vatta új gigás swich-et, hogy bizonyíthassam, a cisco-s router modem a gatya, és miatta dobálnak ki a dotából... poén :(

    Arra jutottam, hogy egy switch amúgy is jól jön a mostani 10/100-as helyett ami talonba volt ha kellett, de akkor már a legjobbat veszem, meg is néztem a piacot, és ugyanarra jutottam mint te:
    ZyXEL, viszont dilemmába vagyok!

    Kettő van a piacon ami szóba jöhet:
    GS-108S - amit te ajánlottál, ennek leírásában--- 8-Port Desktop Gigabit Ethernet Media Switch
    és a
    GS-108B v2 ami pedig --- 8-Port Desktop Gigabit Ethernet Media Switch
    hogy bonyolódjon még a dolog, ez utóbbiból is van a a GS-108B és a GS-108B v2, és nehogy azt hidd, hogy bárhol is le van írva a különbség. ha egyáltalán van... habár legtöbbször sokat számít ...

    Ha ezen túl is jutok, akkor is ott a kérdés, hogy a 108S media swich címkéje vajon csak annyit jelent, hogy fekete műanyagos kiszerelésű, vagy másban is van különbség, persze a ZyXEL compare menüje jó ha 5 paramétert hasonlít, és ennyi..

    Hát ennyi :) be fogok csavarodni.. :D

    [ Szerkesztve ]

  • karesy

    csendes tag

    valamit elírtam..

    így a helyes:

    GS-108B v2 - 8-Port Desktop Gigabit Ethernet Switch
    és
    GS-108S - 8-Port Desktop Gigabit Ethernet Media Switch
    ez a ZyXEL hivatalos honlapjáról van, innen kitűnik a Media szócska...

  • karesy

    csendes tag

    válasz B.F.G. #84 üzenetére

    Halihó!

    Gondoltam egy kis lendületet adok a leendő gazdiknak. Pár hónapja beszéltünk ezekről, gondoltam nem árt egy kis visszajelzés.

    A v2-es valami módosítást tartalmaz, de a gyártót felhívván se lettem okosabb, nem tudták elmondani :)

    Annyi a különbség, hogy az egyik műanyag burkolattal designes kinézettel jön a világra, míg a másik teljesen fém házzal, szögletes kivitelbe kerül a piacra, tehát könnyebb beszerelni a dobozokba. Én a v2-es verziót vettem fémházas kivitelbe, és ügyes, nem melegszik, kikapcsolja a portot amit nem használ,, tehát még azt a minimálisat is megspórolja, sebességgel is meg vagyok elégedve, és abszolút stabil !

    Köszöntem a segítséget B.F.G.! ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák