Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz borix #54158 üzenetére

    Mindenkinek másra van igénye. Nekem sem érne meg 40 ezret, de más meg simán áldoz rá ennyit, hogy SSD-ről torrentezzen. Mint a példa mutatja rá, a kollégának van rá 40k-ja. Azt nem tudom, hogy 2-3 év után nem lesz-e neki gond mindig ennyit elkölteni, de ne turkáljunk a zsebében.

    Azzal értek egyet, amit leírtatok, én is HDD-t használnék nagy RAM cache-el, ha ennyit töltenék. Az 1 Gbites netről sem lehet végig mindent 125 MB/sec-kel húzni. HDD-re legfeljebb kicsivel lassabban töltődik az anyag, olyan 80-100 MB/sec körül. Abban is igazatok van, hogy szekvenciális írásnál a HDD-nek nincs olyan nagy hangja, ha csendesebb HDD. Inkább random accessnél szoktak csak kerregni.

    Én eleve azt sem értem, hogy hogyan tölt valaki éveken át minden nap 800 gigát. Az oké, hogy letölti, de hová teszi? Mert 800 giga tartalmat nem lehet elfogyasztani, így ki kell archiválni úgyis HDD-kre, de még úgy is látványosan fog fogyni a hely, hiába lesz több TB HDD vagy NAS, vagy akármi, akkor nem lesz már hová kiírni az adatokat, és olyan anyag törlésével kell helyet csinálni, ami még nem lett tartalomként elfogyasztva. Így meg csak pótcselekvés ennyit letölteni. Még akkor is, ha ezek BD25, BD50-es FHD, 4k filmek, akkor sem lehet ennyit megnézni naponta.

    Itt most nem azt vitatom, hogy nem lehet néha 800 gigát letölteni egy-egy csúcsabb napon, na de hogy minden nap?

    (#54161) joysefke: de, a vevőt határozottan zavarni fogja, ha már rojtosra lett írva. Persze ha van esze. Használt SSD-t nem szabad anélkül megvenni, hogy a SMART adatok nincsenek róla közzétéve.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák