Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TYÜTYI2006

    tag

    Sziasztok!
    Router vásárlása előtt állok, tönkrement a tp link, pár éves volt. A netem most még t home 50 mb-s optikai, de lehet 120-as, vagy 1000-es is belőle, amihez gigabites wan port kell. A t homos szerelő szerint a tplinket kerüljem, pár év és vége, ő a dlinket ajánlja. Wifi az kell, mert van táblagép, illetve akár az alaplapon is van wifi (z97 deluxe), + más eszközökhöz is kellhet. PC is 2 van, xbox 360, így a 4 lan port elég, úgyis az az általánosabb talán. A lan portok is tudják majd a gigabytet, de a wifinél sem árt. Nem olyanra vágyok, ami extrém drága, szerintem 10 - 30 ezren belül lenne jó talán, illetve nem lenne baj, ha nem csak pár évig lenne jó. Milyen routerek az ajánlottak? Illetve melyikeket kerüljem? Vagy netről lesz rendelve, vagy ma délelőtt megnézzük még mik vannak helyi pc boltokban. :R :R :R :R

  • TYÜTYI2006

    tag

    válasz Gubek-Einste #57010 üzenetére

    Lakótelepi háztömb, de nem panel. A falak belül van ahol tégla, van ahol ck lap, körben meg beton. 50 valamennyi négyzetméteres, 1.5 szoba, erkély, wc, fürdő, konyha, előszoba. Szomszédok vannak. A 30 ezer az körülbelüli ár, 2.4, és 5 gigahertzet tudó lenne jó, talán a mostani is olyan. A mostani TL-WR841N, de tp linket inkább nem vennék, ez is kb 2-3 éves, a wan portjának lett annyi. Csütörtökön elmentünk délelőtt megkötni az újabb 2 év hűségidőt, mire hazaértünk már nem volt net, csak naponta kétszer kis időre. Az árukeresőn, első kereséskor, ezeket találtam: [Router]

    Asusból pedig ezeket adta ki: [ASUS]

    Árak szerint nem szűkítettem még, de a túlzottan drágákat biztosan nem venném meg.

    [ Szerkesztve ]

  • TYÜTYI2006

    tag

    Asusból ezekre jobban ránéztem összehasonlításilag. Az ac55u, n56u, ajánlva is volt. Az ac 55u, viszont 48-51 ezer forint, azért annyit már nem akarok érte adni, bár 2 db az usb-je ha jól tudom.

    Az ASUS RT-AC58U viszont még elfogadható árban van. Viszont a vélemények alapján a net időnként megszakad és újra kell indítani. Ez vajon létezik e. Állítólag a menüje magyar, az előnyös lenne eléggé. Eddig még nem volt usb-s routerem, viszont az usb 3, az nagyon jó rajta, amit 34 - 5 ezer körül láttunk ma a média márktban, az hasonlóan nézett ki, de az 1 db usb portja, az 2.0-ás csak. Mivel olyan kapcsolót nem látok a képein, ezért kérdezem, a wifi az kikapcsolható e rajta, mert a tp linken az volt. A pc-khez úgyis van netkábel, de mondjuk a táblagéphez meg szükséges a wifi.

    Ajánlott e ez a router? Más ajánlatokat is meghallgatok természetesen. Az [előző válaszom].

  • TYÜTYI2006

    tag

    válasz Gubek-Einste #57028 üzenetére

    Akkor azért is drágább 20 ezerrel az ac55u, azt nem is figyeltem a leírásában, de az első kérdésemre adott ajánlott válaszban viszont szerepelt ajánlottként, azért is néztem meg. Akkor úgy néz ki, hogy lesz ac58U. Remélem azt is hogy stabil lesz vele az optikai netem, egyenlőre 120-asra gyorsítatjuk, de ha kicsit lejjebb megy az ára, akkor az 1000-es net sem kizárt. Az optikaihoz saját modemje van a t homenak, tv, telefon is arról megy, tehát arra semmi szükségem nincsen. Majd az idő dönti el, meddig lesz jó.

    A tp linkem megnéztem 2013 Júniusban lett véve, tehát 10 hónappal élte túl a garanciáját. A lan még mindig jó rajta, csak a wan nem jó. Remélem normális használat mellett, ez az asus tovább fogja bírni. Mondjuk lekapcsolva a tp link se sokszor volt. Boltokban nézegettük ma, ott viszont ajánlották a tp linket is, biztosan abból se mindegyik rossz, az enyém is stabil volt amíg jó volt. A t homeos szerelő szerint meg bármi mást de azt ne, sok van nála ami rossz lett. :R :R :R :R

Új hozzászólás Aktív témák