Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jarlax

    tag

    Sziasztok!
    A segítségeteket kérném router választásban, mert régi 543G-m kezdi megadni magát. Olvasgattam a topicot, nagyjából elképzelésem is van, de leírom mihez kéne elsősorban.
    50/5 Mbit/s csomagom van, 5 gép csatlakozik (2 vonalas, 3 wifi-s) egy médialejátszó (vonalas), és random (max 3-4) mobil kütyü. A hátsó szobába lévő gépeket (wifis mindegyik) 2 db 30-as fal választja el a routertől, de eddig is a jó és a közepes erőség között váltakozott a jelerőség, viszont az adatátvitel elég gyönge volt. A gépek WN422G-s adapterrel kapcsolódnak a hálózatra.
    Eddig viszonylag normálisan működött az egész, de mostanában nagyon sűrűn megszakad a net, IP kiosztási problémák vannak, amit restart orvosol csak, és a nagyon gyenge wifis-s adatátvitel jellemez.
    A hátsó gépeken olyan 2-500 KByte/s a max sebesség ami elérhető, és meglehetősen ingadozik ez is.
    Az lenne a kérdésem hogy nekem elsősorban stabil kapcsolat, kicsit nagyobb adatátvitel kéne a wifi-s vonalon, és mondjuk nem árt ha tud usb-s HDD-t kezelni, valamint kell-e cserélnem az adaptereket is, vagy azok megfelelnek (arra most nem nagyon lenne keret)
    Eddig a WR1042ND és a WDR4300-s (vagy WDR3600) model között vacillálok. A hardveres Wifi kikapcsoló gomb előnyt élvez (kölköknél egyszerűbb kikapcsolnom így büntetés célzattal), bár én a WR1042D-nél is azt olvastam hogy van, de itt valaki azt írta hogy nincs.
    Szóval várom a javaslataitokat, akár ezen modelleken kívül is.
    A válaszokat előre is köszönöm.

  • jarlax

    tag

    válasz proradeon #27905 üzenetére

    Köszi a gyors választ.
    Még egy kérdés, ahol rendelném (mást is rendelek, és csak náluk láttam) jelen pillanatban csak a WDR 3500-as van, viszont az még olcsóbb, mi a különbség közöttük 3500 vs 3600?

Új hozzászólás Aktív témák