Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz biega #83563 üzenetére

    Sajnos a SIM kártyás eszközök elég drágák.

    Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400/MR600, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525/B535/E5180 (Cube)

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • humigabi

    aktív tag

    válasz biega #83563 üzenetére

    Szia!

    Valószínűsítem, hogy családi házról van szó. De egy, vagy kétszintes, téglafal, gipszkarton, betonfödém, mi az amivel kalkulálni kell?
    Nagymértékben befolyásolják az építőanyagok a rádióhullámok terjedését, akár a mobinetről, akár a wifiről van szó, ezért kellene tudni, miből van a ház.
    Én is mobilnetet használok, próbáltam anno routerbe dugott stickkel, hát az nem volt az igazi, inkább azt ajánlom, felejtsd el.
    Aztán vettem egy Huawei B525 routert, ami kitűnően működött, csak a híd funkció hiánya miatt lecseréltem egy Huawei B535-re.
    Az 525-ös szórt wifit is (míg a főroutert kicserélték), 2.4 Ghz-en földszint és emelet, 5Ghz-en csak földszint, B535 csak híd funkcióban továbbítja a netet (nincs külső wifi antennájuk).
    Viszont van külső Lte antenna csatlakoztatási lehetőség, méghozzá MIMO, vagyis kétcsatlakozós változatban.
    Ez azért jó, ha a beépített anyagok nagyon árnyékolják a toronyról érkező jelet, lehet egy kültéri Lte antennát csatlakoztatni hozzá (nekem is így van) és mindjárt minőségibb a jel. Sebességet nem kimondottan emeli, de a jelminőség-jelerősség lényegesen javulhat.

    Én mindkét eszközt bátran ajánlom, igaz B525-öt már csak használtan kapsz, de akkor figyelj, nem szolgáltatói-e a készülék, mert akkor kártyafüggő lesz. B535-öt kártyafüggetlen változatban már kapsz 30k körül és ha nem vált be, van 14 napod visszaküldeni.

    [ Szerkesztve ]

    humigabi

Új hozzászólás Aktív témák