Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz einstein #81183 üzenetére

    CFW-vel, pl. OpenWrt-vel nagyobb jelerősség érhető el mivel ez régiónként váltzoik és a gyári rendszerek többsége automatikusan a megfelelő régra vált és manuálisan nem változtatható. OpenWrt alatt megvan a lehetőség, hogy pl. USA-ra állítsd és nagyon sokat javul a jelerősség, ha tehetem akkor így használom a routereket. Padavan alatt is megoldható, tehát érdemes olyan routert választani ami CFW képes, pl. Asus AC1200GU, AC65P.

    ELADÓ: iPhone 12 Mini gyári, bontatlan, fekete szilikon tok *** " Aki udja, csinálja, aki nem, az tanítja" - G. B. Shaw *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz einstein #81183 üzenetére

    a telekomos Sagemcom 3686-os routert kiváltom valamely "normális" routerrel, akkor jelentősen javulni fog a jelerősség házon belül?
    Kiváltani nem lehet a szolgáltatói eszközt, max után kötsz egy saját router-t.
    Ha van IPTV előfizetésed is akkor teljes értékűen nem fogod tudni használni a saját eszközt mivel a Sagemcom -ot nem lehet bridged módba rakatni így vagy AP-ként használod vagy dupla NAT lesz.
    Természetesen van esély rá, hogy a saját router beüzemelésével javulni fog a helyzet de garancia nincsen rá.

    Vagy nem reális elvárás, hogy csak egy wifi router üzemeljen a házban? (nincs olyan óriási területről szó egyébként)
    Sok mindentől függ, hogy egy-egy eszköz mekkora területet képes lefedni így csak helyszíni próba során fog kiderülni, hogy milyen lesz az elért eredmény.

    Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
    Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
    Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
    Mennyi lenne a beszerzésre?
    Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

    Általánosan ajánlott eszköz az AC1200GU lenne 20k alatt, felette az AC65P.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • lewisfm

    aktív tag

    válasz einstein #81183 üzenetére

    Szia!

    Én is a Telekom-os Saegecom routerrel kínlódtam (koax kábel, V2 és V3 verziókat is próbáltam), semmit sem ér,, főleg nem a WIFI-s rész. Lassú, több WIFI-s eszköz esetén drámaian lassúvá válik, a WIFI-s eszközök nem látják a kábelen csastlakozó eszközöket ...

    Utánakötöttem többféle routert, ezeket a fajtákat próbáltam:
    - TP Link TL-WDR4300
    - Asus AC57U V1
    - Asus AC65P

    AP módban egy sem volt stabil, a WIFI-s eszközöket eldobálták.

    Dupla NAT-ot a két Asus-on próbáltam, a kisebbik Asus itt is elvérzett, a nagyobbik működik, de csak akkor, ha:
    - A WIFI-nél (2.4 és 5 GHz is) be van kapcsolva az IGMP Snooping
    - Az 5 GHz-es wifi-nél a wifi csatorna automatikusra van állítva. Ha ugyan azt a csatornát adom meg, csak kézzel, akkor már időnként ledobálja a klienseket a WIFI-ről.

    Állítólag a Telekom-os router az IP TV miatt valami a TV adás stream-elésével kapcsolatos csomagokkal elárasztja a belső hálózatot, s még az utána kötött router-t is zavarja.

Új hozzászólás Aktív témák