Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DRPCDoki

    tag

    válasz Soma01 #100716 üzenetére

    "Amelyik szobába a tv boxon kívül kell net is vagy lesz WiFi-s mesh pont oda dupla kábel kell. Ez megoldható?":
    - A földszinten nappaliban van egy Android TV box és lenne egy Mesh WiFi router. Ide jelenleg egy kábel megy és ha lehet, nem akarunk még egy kábelt lehúzni. Ha jól értettem amiket korábban olvastam, akkor ha a mostani kábelre a nappaliban rákötünk egy IGMPs switch-et és erre a switch-re kötjük az Android TV box-ot és a Mesh WiFi-t, akkor menni fog a TV, nem fog megállni és menni fog a net is a Mesh WiFi-n.
    Jól értettem és jól fog így működni vagy mindenképpen kellene még egy kábel a nappaliba és semmi más alternatív megoldás nincs? (Ha jól értettem, akkor vagy több kábel kell vagy több switch, viszont mi nem akarunk több kábelt húzni a helyiségek között a meglevőkön felül még pluszban, csak ha nincs más megoldás.)
    - Az emeleten a szomszéd szobában végül csak egy Mesh WiFi lenne, ott végül alkalmanként sem lesz áttéve az Android TV box.
    "Fentre meg inkább 8-as switch kellene és akkor elég egy darab switch a házba.": Azért lenne 2 switch, hogy ne kelljen még egy kábelt lehúzni a földszintre a nappaliba és a szomszéd szobában pedig nem lenne box. Így 2 switch lenne, ha ez így jól működne.
    "Az a Technicolor router hogy adja az ip tv jelet? Nem dedikált portok vannak az ip tv-nek? Egy külön port meg a netnek?": Szerintem nem dedikált portok. Sima LAN partok számozással 3 db. Meg van egy WAN/LAN port, amibe most a laptopom van bedugva. 3 Android-os box. Azt tudom, hogy ha egy mezei router-t doguk rá a Technicolor-ra és a mezei router-re az Android-os box-ot, akkor elindul a TV és megáll kb. 2 másodpercen belül. Ezért kellenének az IGMPs switch-ek, ha mindent jól értettem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák