Új hozzászólás Aktív témák

  • yodamastah

    őstag

    válasz Devid_81 #6896 üzenetére

    A projektorokban alkalmazott nagy fenyereju ledek eleg jo minosegu cuccok. Foleg a komolyabb vetitokben. EZek fenyereje a gyarto szerint kb 10% veszit csak az elettartamuk soran. Hogy ez igaz e, majd kiderul, en meg nem lattam senkit aki 30k orat bele birt hajtani a LED projektorba :D

    DMD chip is meg tud hibasodni, az elonye inkabb az hogy nem degradalodik mint pl az LCD projektoroknak szep lassan maszik el a homogenitasuk. DLPnel gyakoribb az hogy szethullik a szinkerek, vagy az optikai elemek serulnek (feny alagut). Lattam mar tonkrement DMD chipet, amit cserelni kellett, de inkabb a halott pixel az amire szamitani lehet. TI szerint 100k ora felett van egy dmd elettartama. De ez nem azt jelenti hogy soha nem fog elromlani egyik se :) Mindenesetre az elmult 12 evben osszesen 1x lattam halott pixelt DLP projektoron :)

    Javitani mindent lehet, kerdes erdemes-e. Itthon van szakember aki kisebb bajokat meg tud oldani, pl szinkerek csere, DMD csere, de eselyes hogy egy 7-8 eves gepbe gyari alkatreszt rendelni nem eri meg....

Új hozzászólás Aktív témák