Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • regent

    aktív tag

    válasz Boolash #78 üzenetére

    Na ne sírjon a szád Boolash, írtam neked egy kis progit ami megcsinálja a melót.
    Meg persze magamnak is, szerepjátékhoz még jól jöhet, meg amúgy is volt idööm. :)

    Szóval ez egy word doksi, és a hozzá való Visual Basic-ben írtam meg a dolgot.
    Beírod a szöveget, lehetööleg ékezet nélkül, space-ek nélkül folyamatosan. (mert ez a verzió, csak az angol nagybetüükkel szórja tele véletlenszerüüen a lapot, és onnan nagyon kilógnának az ékezetes betüük. Meg nem volt kedvem megírni azt, hogy ignorálja a space-eket :) ))
    Aztán megnyomod a gombot, és a progi generál két doc-ot. Az egyik lesz a sablon, amibööl ki kell vágni a betüüket. A másik meg értelmetlen véletlenszerüü karakterek halmaza. A betüütipust változtathatod ha akarod, most egy jó randa, írott betütipus van beállítva, ez paszol inkább a szerepjátékhoz.
    A további kezelés értelemszerüü. Ha nem megy, akkor engedélyezz minden makrót a tools->Macro->security-nél.
    Ìgérem nincs benne vírus :)))
    De meg is tudod nézni a kódot (meg persze szerkeszteni), ha kinyitod a Visual Basic eszköztárat, és ott a VB editort kinyitod.
    elküldöm neked privátban.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    Van egy txt file amiben van 13000 filenév ilyen formában hogy 254546124254546124.jpg
    ebbööl az elsöö 9 karakter az értékes.
    Van mellette 100 jpg képem, az elsöö 100 filenévnek megfelelöö névvel.
    Nekem kellene 13000 jpg kép, természetesen olyan nevekkel, amiket a txt file-ból olvasok ki.
    Azaz kellene egy program, ami kiolvassa szépen sorban a txt file-ból soronként az elsöö 9 karaktert, aztán veszi az elsöö képet, csinál róla egy másolatot és elnevezi az éppen kiolvasott névvel.
    Jó lenne ha nem mindig ugyanazt a képet duplikáln´más néven, hanem végigmenne mind a 100 létezöön, és azokat duplikálná.

    Létezhet ilyen készen, vagy félkészen?

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz dr_strange #4891 üzenetére

    Hát, igen kb. errööl lenne szó. Van a kép1, ebbööl kellene 130 másolat minden másolat más-más névvel. A lényeg, hogy nem lehetnek akármik a filenevek, hanem egy txt-file-ból kell kiszedni ööket.
    A másik út, hogy akármik lehetnek a filenevek, de akkor meg a txt file-t kell módosítani, és beleírni a 13000 egyedi nevet.
    Ez is járható út, de akkor meg olyan progi kell, ami csinál a 100 meglévöö fileról 130-130 másolatot, mindet egyedi névvel látja el, aztán ezeket a neveket beírja egy txt file-ba.

    Tudom, hogy nem olyan bonyolult, fénykoromban könnyen le is kódoltam volna, de most ezer más dolgot kell csinálnom, és sokat utána kéne olvasnom, hogy pontosan melyik függvényt, hogyan, milyen paraméterekkel stb...
    Ráadásul záros határidöön belül kellene.
    Le kellene futtatni egy tesztet, hogy meddig tart a 13000 képpel egy dokumentum generálása, ha sokáig, akkor a fejlesztök nekiugranak és optimalizálnak, ha nem, akkor marad minden a régiben. Szeretnék egy szép adatot szolgáltatni, mikor errööl beszélgetünk.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz regent #4897 üzenetére

    OK. Tárgytalan. A fejlesztöök nekilátnak, nem kellenek nekik a pontos számok.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

Új hozzászólás Aktív témák