Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz lúzer #3492 üzenetére

    Lehet csinálni 2,88-as floppy emulációt is, de talán az sem vigasztal, noha ebben a méretben már jól elfér például a Ghost.exe és a DOS.

    Egyébként ez a fajta megoldás úgy működik, hogy bootoláskor az emulált floppy megkapja A: vagy B: betűjelet, de a CD tartalma ettől még nem látható, ez természetes. A CD meghajtó külön betűjel alatt jelenik meg, amennyiben a floppy-n lévő DOS betöltötte hozzá a CD-ROM drivert is. (Tehát pl. egy Win98 bootlemez képét lehet használni.)

    Vagy például a Hiren's boot-CD ISO is kiegészíthető, átalakítható házilag, az egyébként 2,88-as emulált floppy-n alapul. Ehhez a részéhez (boot-image) nem is szükséges hozzányúlni, vagy ha valaki mégis szeretne belepiszkálni, egy virtual floppy programot kell telepíteni gépre, ami alá mountolható az image, majd megjelenik a Windowsban egy betűjel alatt.

    Maga az ISO megfelelő programmal módosítható, bár én jobban szeretem rendesen újrakreálni a bootlemezt, nem pedig toldozgatni.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák