Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • edari

    őstag

    válasz nemethbalazs #60209 üzenetére

    Még szép hogy kijön.
    50k-ért procit nézel (jófajta i5 már van ennyiért), és van még 20k-d lapra.

    Konkrétat nem mondok, nem vagyok jelenleg tisztában az árakkal (i5 2500k-m van, ne tervezem lecserélni [pedig már min. 3 éves, bőven elég még mindig]), így nem nézek árakat, se procikat. Majd valaki jön és mond neked ajánlott holmikat. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz nemethbalazs #60209 üzenetére

    Lehet érdemes lenne várnod picit a procivásárlással.

    Én egy Intel i5 4570-et vettem, B85-ös lappal hozzá (18K...de simán lehet kapni 15K-ért is, teljesen jókat... a proci alig fogyaszt még 100% terhelés alatt is, szóval nem kell neki semmi extra... Szerintem igazak a tesztek, 955 BE-mhez (és egy 8350-hez) képest kb 100 wattal eszik kevesebbet fullon)

    A lényeg, hogy nagyon elszaladt most a forint, és Karácsony előtt pár nappal vettem 52800 Ft-ért az i5-öt PCX-ben, és azóta felkúszott 60000 Ft-ra már... A lap is felment 3000 Ft-al azóta.
    Remélhetőleg csak ideiglenes és majd visszasüllyed.
    Arra figyelj még, hogy az i5 4590-es már az újabb refresh Haswell, és új chipset kell hozzá. Kicsit drágábbak ezek a lapok alapból. Elvileg B85-ben is megy, de valamit trükközni kell egy kölcsönprocival.
    Teljesítményben teljesen ugyan ott van a kettő kb.

    Szerettem nagyon az AMD-t, de az egy kazán ehhez képest. Ha csendes gépet akarsz akkor ez tökéletes megoldás...23 fokos szobában házventik nélkül a Mugen II majdnem passzívan elvitte....és mivel jóval kevesebb áramot kér, ezért a táp ventim 100-100% CPU-GPU terhelésen is alapon hangtalanul megy. AMD-vel már zúgott ekkora fogyasztásnál. Igaz ezt nem lehet húzkodni, de hobbin kívül sok értelme nincs, mert mindenhez bőven elég erős :) Lesz is még tartalék benne.

Új hozzászólás Aktív témák