Új hozzászólás Aktív témák

  • pc-csiga1

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az "alaplaposból" jövök. (mégiscsak van egy sorrend :K )
    Na mármost, ott úgy néz ki sikerült kiválasztanom a leendő gépem alapját, így most ell kellene döntenem, hogy milyen cpu-t szerezzek bele motornak.
    Vannak elképzelésaim, igényeim, hogy mit tudjon a majdani gép, de nem igazán tudok választani.
    Jöjjenek hát a paraméterek.

    A lap Z97-es chipes lesz (még nem eldöntött a kettő közül, de vagy maximus VII hero, vagy z97 pro leszen)
    ram (egyenlőre 8Gb egy darabban)
    háttértároló (az M.2 alá fogok venni egy "ssd"-t, amin csak a win lesz, a többi HDD)
    A táp (a mostani meglevő 420-as LC power -tudom nem ász, de tervezett egy komolyabb, akár be quiet- a mostani keret nem bírná el azt is)
    Cpu hűtő (egy szintén meglévő, cooler master hyper 103)

    ...és hát amire használnám:
    Netezés, nálam 30-50 egyidejűleg futtatott oldallal.
    + egy másodperc alapú garfikus program, ami 8-10 instrumentum paramétereit rajzolja ki az időben, aminek az adatait a net-ről szerzi.
    + to rent oldalak látogatása /opcionálisan
    Hétközanpi word excell, pdf olvasgatások. (a gond az, hogy ezekeből is úgy a "jó", ha tömegével van nálam egyszerre)
    Multimédia, film, zene futtatása mnden méretben, formában - ha kell a netről is- (vlc)
    Szerkesztések, képszerkesztés, dvd, video, hang, felirat, vágás tömörítés, stb... ami kell (sony dvd architect, corel painter, perfect photo suite)
    Rajzolás (néha dolgozni is kell (autocad, inventor, más bútor tervezők, lakberendezők, stb...)
    Ha nem dolgozok, akkor pedig játék (Heroes sorozat, Hearts of iron 3, ilyesmi)

    ...nagyjából ilyesmi, a szép az benne, hogy nem ám egy dolog egyszerre! Össze vissza, vegyesen.
    És még további elvárásom is lenne:
    Legyen: gyors, csenedes, hűvös, tartós.
    (Tudom, meg még legyen olcsó is! :DD Na ez az, nem az ár az első, hanem a képesség. Aztán majd meglátom, hogy megér-e annyi felárat az a cpu azzal funkcióval, az olcsóbbikkal szemben nekem, hogy az igényeimet, álmaimat megvalósítsam)

    Na ebben kérném segítségeteket, ki mit ajánl.
    :R

    Köszönöm! Csiga

Új hozzászólás Aktív témák