Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolt19900

    őstag

    sziasztok

    otthoni/kis irodai használatra szeretnék mindenképpen wifi elérésű multifunkciós gépet venni max 30-ig bezárólag. Van valami tippetek, hogy melyiket nézegessem? Tintasugaras elegendő, nem feltétel a lézeres.

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz Gergőke88 #6563 üzenetére

    edigitálnál található canonokkal mi a helyzet? 25ig is vannak wifisek, wlanosok stb.?

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    amennyiben, ilyen max 20e Ft-os kategóriában keresnék multis gépet, mit ajánlanátok? az usb-s rendszert meg lehet úgy oldani, hogy elosztom az usb kábelt? mivel megy egy az asztali gépbe, de így nincsen a laptopba vezetékelésem.... úgy megoldhat az ügy, hogy ami jön ki a nyomtatóból usb, azt elosztom egy Y elosztóval? vagy ez kósza ábránd?

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    sziasztok

    a választásom végül is egy canon mx455 re esett, meglátjuk, hogy hogy szolgál a "kis" aranyos.

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    sziasztok bedobtam mindkét topikba a kérdésemet remélem nem gond, megpróbálom itt is ott is begyűjteni a tanácsotokat :)

    olyan nyomtatót keresnék, ami arra lenne használva, hogy lehetőleg hamar-gyorsan kinyomjon egy-egy néha 10-20 oldalas szerződést/ajánlatot, de megbirkózzon azzal a feladattal is, ha rá van bízva hogy 100-200 oldalt nyomjon ki és amennyiben lehetséges legyen amennyire csak lehet költséghatékony..... színes nyomtatás nem lényeg, ha az nagyon megnövelné az árát, mivel 95%-ban fekete-fehér lenne nyomtatva vele.... amennyiben színesre kerül a sor és "profi" minőség kell, max. elmegyek és kinyomtattatom máshol.

    Jelenleg egy (4-5 éves talán) pixma mx455s multi gépünk van, ez meg is maradna, szkennre meg ilyesmire és e mellé tennék be egy nyomtatót (ehhez a pixmához sokszor leértékelt patronokat veszek, így elég költséghatékony, csak ha van ennél is hatékonyabb.... no ezért tettem be a kérdésem hozzátok)

    nekem a "régi" beidegződésem az az, hogy vannak ezek a lézeres gépek, amik seperc alatt kinyomják a fekete oldalakat és kész :) de fentebb olvastam ezekről a külső tartályos gépekről is, ezek már esetleg lehetnek erre alternatívák, amire én keresek?

    a harmadik dolog a költségvetési keret lenne: hát nem szeretnék szárnyalni, de ha azt mondjátok, hogy nagyjából 30-40ezerből lehetetlen ilyen nyomtatót kihozni, akkor inkább várok még egy picit....

    illetve -amennyiben nem veszélyes- jöhetnek használt ajánlatok is, hogy miket szabad szemezgetnem ilyen célra, akár pár éves gépek között is

    köszönöm szépen előre is a segítséget, tanácsokat

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz ViZion #11649 üzenetére

    érdekes, megnéztem és most látom, hogy nincsenek is csillagászati áraik ezeknek a masináknak 4-50k ért már elég tűrhetőeket lehet kapni....

    amihez az van írva, hogy "duplex" az tud visszahúzós kétoldali nyomtatást is magától? vagy az nem azt jelenti?

    utángyártott/olcsóbb tonerek patronokat hol érdemes megnézni? mondtad, hogy amit te írtál fentebb, ahhoz 2k a toner, az árukereső 12k-s tonert dobott ki rá, van esetleg valami frankó lelőhelyük ezeknek?

    úgy általánosságban elmondható, hogy akkor ezen paraméterek (fekete nyomtatás, wifi, duplex (ha ez a kétoldalas nyomtatás) ill. talán még szkennelés) megbízhatóak már ezek a gépek? 40-50k környékén?

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz atala #11651 üzenetére

    ez tetszik, picit továbbgondolva érdemesebb az L szériát választani, ha mégis lenne színes nyomtatás? vagy felesleges?

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz atala #11653 üzenetére

    akkor a segítségetekkel + a józan eszemmel arra jutottam, hogy a m105 teljesen jó lesz nekem.... szórólapjainkat így is úgy is olyan "egyszerű" módon nyomtatom 2 oldalasan, hogy kinyomtatok 100 dbot egyik oldalt és visszateszem és ismét 100 a másik oldalára :) az ár érték aránya + az, hogy én töltöm (ráadásul a kezdőcsomagban is 2db 140ml kezdőtöltet van) és hogy a továbbiakban is mennyi a költsége a tölteteknek, hát meggyőzött :) + a visszatérítési akciója az epsonnak sem egy rossz dolog

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    sziasztok

    tudom ünnepek meg minden, nem is várom hogy hamar hamar kapjak iránymutatást tanácsot :D
    de gondoltam kérdezek ismét

    pár hónappal ezelőtt a tartályos nyomtatók felé lettem irányítva, ki is néztem a családdal egy epson L386 darabot, de olvasgattam a fórumot, hogy satnya a belseje stb. stb.

    ezért olvasgattam picit és szembe jött a fórumon egy brother dcp l2520dw gépezet

    ahogy nézegettem lehet ehhez is kapni egész jó áron utángyártott panelt, de ahogy tovább néztem kell hozzá venni 120e laponként valami dobegységet (jól mondom, jól gondolom?) de viszont UT toner ez pl az lenne? találtam egész jó árban.... jó oké tudom, akkor ha kell 120e oldalanként cserélni benne azt a másik részegységet, az megdobja a nyomtatási költséget, csak ebben pl. van duplex nyomtatás ami elég sokszor jól jönne, ha nem kellene kézzel fordítgatni a papírokat stb.... :)

    de ami elgondolkoztatott az inkább az, hogy említettétek sokan, hogy epsonból érdemesebb 6xx as sorozatból válogatni, na most annyit nem igazán szánnánk a dologra

    persze ami még a matekhoz hozzá tartozhat, hogy az epsonhoz jár egy elég jó kezdőszett, a másikhoz viszont nem de ez legyen most lényegtelen (plusz a kedvezmény is amit visszaadnak, mivel elszámolható a dolog, de akkor az elszámolásos átcsúszik jövőre, akkor az epsonnál már nem élne a levonás szóval azt a részét se számoljuk bele jelenleg)

    így érdemes elgondolkodni ezen a brotheren, vagy az is egy "gagyibb alapabb" kategóriás gép, a maga nemében?

    tartályosból még felvetődött ez a Brother is csak erre is kb. azt olvasgattam, hogy egy szinten vannak az L3xx szériás epsonokkal belsőt érintően

    [ Szerkesztve ]

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz Varshi #11974 üzenetére

    bocsi

    lenne vele nyomtatva, naponta 2-3 naponta biztosítási ajánlat, ill. kimenő termékekről 1-1 oldalas számlák 1-2 példányban + 2hetente be lenne fogva 2-4-6száz oldal 2oldalas szórólap nyomtatására is

    kb erre keresek nyomtatót

    tudom, hogy sok az a 120e oldal, csak ott volt a Brother "kellékei" között az az ún. DR2300 Drum Unit kellék és azt gondoltam, hogy ezt esetleg 120e oldalnál előbb kellene cserélni? vagy ha pl. nem is fogom majd a nyomtató élettartama alatt cserélni, akkor viszont ÚTGy tonerrel elég jó lap/db áron jönne ki ennek a nyomtatónak az üzemeltetése

    félre ne érts nem kell hiperszuper sebesség, most amíg kijön egy egy számla vagy egy egy ajánlat addig elbeszélgetek az ügyféllel :) csak amink jelenleg van azt jóval drágábban tudjuk üzemeltetni és ezért keresek alternatívát

    ha nem olvastam volna vissza a fórumban és nem látom meg, hogy "gyenge alkatrészekből áll" az Epson L3xx széria akkor nem gondolkodtam volna el, erre a Brotherre pedig azt írta valamelyikőtök, hogy masszív darab.... na most ki tudja, hogy a belseje is olyan e :)

    mert ha azt számolom, hogy utángyártott tonert kapok 3-4 ezerért ami 2600oldalt írnak akkor az nem is rossz ár, ha és amennyiben ez pl. masszívabb alkatrészekből van összerakva, mint az Epson

    ha nincsen lényegi különbség pl. az alkatrészek mellett gondolok még arra, hogy egy lézeres azért jobb ilyen célra, mint egy tartályos, akkor rendelem is majd az Epsont, csak gondoltam inkább előtte tájékozódom

    viszont kívánok neked is és minden kedves Ph-snak

    szerk.: azért sántít (nem igen hiszek a szememnek), hogy ha kifogy a tinta a Brotherből akkor elegendő vennem egy ilyen utángyártott tonert és ismét boldogság van 2600 oldalig? Vagy ez csak maga a toner és ezt még meg kell töltessem? mert így 1Ftra se jön ki egy oldal nyomtatása.... csak ezért kételkedem a számításban, de javíts ki ha tévedek

    [ Szerkesztve ]

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz Varshi #11974 üzenetére

    hu, de elírtam picit a dobegysége nem 120e hanem 12e lapig van garantálva, az akkor mindenképpen eldobós 12e lap után? persze az sem kis mennyiség csak a kalkulációhoz mérten kérdezem :)

    nagyjából végeztem kis számolgatást éves szinten 12-14e oldal lenne nyomtatva kb, ha folyton menne a szóróanyag stb. stb.

    ehhez akkor úgy számoljak, hogy évi szinten újra kellene venni egy dobegységet (ami utángyártottan kb 5000Ft) ill. ehhez (ha levonom a kezdő szettet amit kapok a géphez) akkor 5db utángyártott tonerre van szükségem ami 5x2-3e Ft szóval évi 5+10e Ft ba kerülne a nyomtatás ami kb 1,5Ft/oldalt jelentene nekem? (plusz persze a lapköltség még mellé)

    szóval jó a számításom kb? mert akkor az annyira nem rossz érték

    [ Szerkesztve ]

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

Új hozzászólás Aktív témák