Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    Sziasztok!

    Segítséget, tanácsot szeretnék kérni.
    A jelenlegi Canon IP4300 nyomtatót cserélném le valamire. A fej az utolsókat rúgja, a patron pedig egy vagyon lett hozzá (utángyártott patronnak nem vagyok híve, de már most is csak azt kaptam hozzá).
    Canon "buzi" vagyok, így nehéz a választás...
    Ami fontos:
    - fotónyomtatás (opció: USB direkt nyomtatás, ami kompatibilis a Canon DSLR-el)
    - lemez (CD/DVD) nyomtatás (opció: széltől-szélig nyomtatás)
    - min. 180g de inkább 250g körüli lapvastagságot elvigye
    - külső tinta tartály / CIS rendszer
    - szegély nélküli nyomtatási lehetőség A4-ig
    - hosszában tudjon 297mm-nél nagyobb papírt befogadni (opció: 50mm szélesre le lehessen a hordozóméretet húzni)
    - terhelés: a jelenlegit tudom mondani, itt van, hogy hetekig "semmi" (főleg a jelenlegi fej állapot miatt), de van, hogy ~200db 10x15-ös + 10-15db A4 fotót ráeresztek egy délelött alatt. Minimum havi 2-3 alkalommal nyomtatók CD/DVD felületre. Ezeken kívül a normál A4 nyomtatás heti 1-25 lap. A legtöbb vagy szöveges, minimális grafikával vagy gyorsvázlatos nyomat valami szerkesztésről.

    Eddig minden stimmel az IP4xxx sorozat váltó típusának a Canon-nál. CIS rendszer megoldható hozzá utólag is. Azonban:
    - pigment alapú / vízálló nyomtatás
    Erre mostanában egyre többször lenne szükségem. Jelenleg a legapróbb nyomtatással is nyomdában, grafikai stúdióba kell mennem. Ott pedig nem mindig tudnak egyből nyomtatni a megfelelő fóliára, főleg nem, ha 10x10 és A4 közötti méretek kellenek a leggyakrabban és általában tegnapra.
    - opció: második papír tálca

    ...és itt akadtam meg. Mit ajánlatok? Engedjek valamiből vagy van erre nyomtató reális áron, reális fenntartási költségekkel?

    A multifunkciós készülék alapból kizárt!

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz epzon #7923 üzenetére

    Koszonom!
    Ez alapbol tudja a vizallo nyomtatast (pigment alapu a gyari festek)? Nem talaltam utalast a leirasban a festekre. Mennyire birja a nem gyari, pigment festeket?

    Tegnapi erdekesseg. Minosegibb utangyartot chipes patron kalap kaka a Canon nyomtatoba. Eloszor is berobbant a nagy kapacitasu fekete a gyari sargaba. Kicsereltem mindet. Nyomtattam 180gr fenyes fotopapirra. Meg masnap is kenodott rajt a festek. Most tettem le az utangyartott festekrol...

    [ Szerkesztve ]

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz epzon #7933 üzenetére

    Értem, köszi! Így már annyira nem kecsegtető az EPSON sem, de még utána járok a festékeknek (elviekben, ha ugyanaz a szín, egyezik az árnyalat, akkor már csak a festék feldolgozásával lehet gond).
    Ha kiesik a vízállóság, akkor marad a Canon (4xxx váltója) külső CIS rendszerrel és van direkt nyomtatás garantált kompatibilitással.
    A kenődést szerintem a "szar" festéknek köszönhetem. A papír EPSON, mert olcsóbb volt mint a Canon gyári papírja. A gyári Canon patronokkal egyébként még a gagyi papírnak sem volt gondja...

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz atala #7947 üzenetére

    Elmagyarazod nekem ezt a szobai vilagitas - fenykep eltunes dolgot? Ugy a fizikai resze erdekelne...
    Nem ragaszkodom az utangyartott tintahoz, sot! ha visszaolvasol, lathatod, nagyon is elegem van belole...a gyarival megegyezo, gyari tintat nem nehez osszeszedni. Volt szerencsem latni es osszehasonlitani a ciss rendszeres nyokatot a gyarival (nem pigment alapu).
    De! Az Epson nem lesz elore lepes, inkabb visszalepes. Nincs direkt nyomtatas, nincs vizallosag. Az, hogy a fenykep "vizallo" lesz, az esetemben masodlagos. Foliara meg mindig nem nyomtat. Vizallosag a Canonnal sincs, de direkt nyomtat. Igy visszalepes nem lesz, csak a "dragabb" nyomtatas.
    Elfogult vagyok, teny. De meggyozheto lennek, ha lenne ertelmes alternativa. Egyelore nincs.

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz atala #7971 üzenetére

    Utáltam és sosem támogattam az utángyártott tintát. Sőt! a ciss rendszert sem, de szerintem ez lesz a jövő. több mint 8 évet lehúztam az informatikában, abból 3-at szervízvezetőként. Láttam nem kevés nyomtatót, technológiát. Fél évvel ezelőttig csak gyári patront raktam a Canonba. Aztán közölték, hogy nincs patron, vagy 1-1,5 hét alatt megjöhet rendelésre, de horror áron. Kényszer szülte, hogy kellett valami, ami elérhető.
    Normál fénymásoló papírra pont nem érdekel, hogy milyen minőségben és vízállóan nyomtat-e, ha érdekelne, akkor OKI LED-ben gondolkodnék (meg ha felvetne a pénz a kellékanyagra, fogyó/kopó alkatrészekre...).
    Amit nyomtatok: grafikai vázlatok, fotók saját és céges célra, cd/dvd felületeket (a legapróbb adatmentés tartalomjegyzékét is a nyomtatóval iratom a lemez tejére, ha grafikai anyagot adok le, akkor a grafika egy markáns eleméből csinálok egy cd felületet és megnyomtatva adom át a lemezt), nagy ritkán vasalós textil transfer papír.
    Amit nyomdába viszek: öntapadós fóliák (a legtöbb A4-es méret, figyelmeztető, cég táblák, info táblák), dekor elemek szintén fóliára, alacsony és nagy példányszámú szóróanyag (oldható tintával nem akarom nyomtatni, az nagyon ciki, amikor kenődik az ügyfél kezében a névjegykártya).
    Ezekből szeretném a legtöbbet "egy" géppel megoldani. Nem mindegy, hogy egy 10-20k-s keretből 7-14k-t a nyomdának fizetek ki vagy nálam is marad annyi, amiért megérte 8 órán keresztül babrálni a táblájával, esetleg kedvezőbb árat tudok mondani a megrendelőnek...

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák