Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGa59

    őstag

    válasz szagnes69 #14223 üzenetére

    Általában vagy a nyomtató olcsó, vagy a festék. Az eggyel lejjebb tárgyalt brother dcp t510w a határeset. Még a nyomtató se bűn drága, és a festék is viszonylag olcsó hozzá. Vagy körülnézel, milyen utántölthető patronokat és jó minőségű tintát (ezzel azért lehetnek gondok) lehet beszerezni a patronos nyomtatókhoz és azokhoz választasz egy nyomtató típust (gombhoz a kabátot). Kicsit macerásabb, mint az eleve utántöltősre tervezett nyomatóval, de árban nagyjából ott vagy. Én egy canon pixma 7750-et cseréltem most, mert tönkre ment, ahhoz a hat utántölthető patron és 700ml tinta volt 14 rugó. A canon szerint hét ml tinta 300 oldalra elég, vagyis a 100ml talán ha négyezerre és a patron töltögetés is jár némi kosszal meg melóval, bármilyen óvatosan és ügyesen csinálod. A brother azt mondja, egy festék töltet 5000 oldal, nagyjából tíz rugóért. Ezt még nem tudom visszaigazolni, azt viszont igen, hogy a canon háromszáz oldala per patron nem stimmel, ha csak hetente nyomtatsz néhány lapot, mert a rendszeres fejtisztítás többet kivesz a patronból, mint a tényleges nyomtatás. Persze ha hetente többszáz oldalt, akkor nem.

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Új hozzászólás Aktív témák