Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sempronius89

    tag

    Sziasztok!

    Van jelenleg egy jó öreg T42p típusú IBM Thinkpadem amit bár szeretek ideje lecserélnem erre kérném a tanácsotokat.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

    - Igazából nem olyan sürgős, de az idei évben.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

    - Még nem tiszta 100-200K HuF között, de inkább 100K körüli használt amit majd az utolsó pontban még kifejtek.

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén).

    - 1. Szokásos filmezés, olvasás, zene hallgatás, böngészés
    - 2. Irodai programok. Excel haladóbb szinten, tehát makrók írása, nagyobb 100 megabite + táblákban való számtologatás.
    - 3. Kicsi játék.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

    Age of Empires II HD
    Fable I rész
    Medieval 2 Total War.

    Jelenleg ez a 3 cím van meg Steamen statisztikák szerint heti 5-6 órát játszok. A játékokkal szemben annyi az elvárásom, hogy akadás mentesen fussanak. Ennél a címnél ez a T42P-n teljesült. Lehet tolnák mást is a jövőben, de AA címben az utolsó 3 évből nem gondolkodok.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

    -15,6 coll. Persze ha matt nem előny, de nem feltétel.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

    -Keveset lesz hordozva, utazás közben maximum a MÁV-on néha kinyitnám.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

    -Mind1. Amerikai nagybácsimnak van egy fölösleges Win telepítője.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

    -500giga - 1tera közti HDD. SSD nem lenne rossz móka, de ha annyit ad, hogy 3 másodperccel gyorsabban betölt az windows, vagy a Steam nem éri meg az árát, ha tévedek és több előnye van rábeszélhető vagyok.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

    -Nem baj, ha van, ha látom az ajánlatot majd mérlegelek megéri-e a pluszt.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

    -Nos mint már írtam nyitott vagyok mindenre, de eddig felületesen elnézve a kínálatot az új piacon a 100-200 közti kategóriában nem biztos, hogy megtalálom 3-4 évre a számításaimat.
    Opció lenne még, hogy ilyen gépet veszek aztán 1-2 év múlva kis minusszal eladom és lecserélem, de nem tudom ezek a gépek mennyire tartják az árukat.

    Ezen okokból ésszerűbbnek tartom a használt piacot böngészni és ott lecsapni egy felsőbb kategóriás jobb ajánlatra, viszont valamilyen minimális garit itt is szívesen vennék, mivel én ránézésre nem biztos, hogy meg tudom mondani a gép állapotát vagyis a gari biztosítékot adna nekem.

    Elnézést, ha túl részletes voltam, ha valaki tud egy jó ajánlatot ne habozzon megosztani.

  • Sempronius89

    tag

    Sziasztok!

    Régebben már írtam ide, de most jött el az idő, hogy részemre halaszthatatlanná vált a vásárlás, mert T42P-m lelke megtért a tervezőjéhez. :(

    Időközben tisztázódtak az utóddal szembeni elvárások is:

    -Tisztességesen fusson rajta medium beállításokon a Witcher 3.

    Így ti mit javasolnátok?

    Előre is köszönöm!

  • Sempronius89

    tag

    válasz Khelben #125582 üzenetére

    Igazad van.

    Kicsit konkrétabban:

    -A gép átlag felhasználás mellett (net, film) lenne használva minimálisan munkára is (excel), de arra ott a céges lapos.

    -Játszani ritkán szoktam, de a Witcher 3 nagyon megtetszett azt szeretném végigvinni, ha már új gépet veszek, amúgy meglennék nélküle.

    -A gép lehet használt is, de abban az esetben 1 év garinak örülnék.

    -100-200K-t szánnák rá, de itt jön amitől ti jogosan falra másztok, hogyha az első 3 bekezdésnek megfelel jó ha minél olcsóbb.

    -SSD, telepített win jó ha van ezeken kívül, de nem létszükséglet.

Új hozzászólás Aktív témák