Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • coco2

    őstag

    Sziasztok,

    Tippeket szeretnék kérni legalább márkára, miket nézegessek.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Elkövetkezendő fél évben, de ha érdemes még pár plussz hónapot várni, mert éppen valami nagy változás van készülőben, egy jelzést szeretnék róla.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Bruttó 140-160 ezer körül rá tudok szánni.

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén) Főleg munka, grafikát nem igénylő programozás (leginkább backendezek), ha kifáradtam, általános szórakozás

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Néha megfordulok privát wow szerveren is játszani, viszont fps nekem ilyen 10-12 körül is elég, nem vagyok sznob. Mostani laptop amd 4 magos, ezt is alulhúzom 0.8 ghz-re, és ennyivel még multiboxolok is wow-ban. A laptopomban integrált video kártya van, amd radeon hd 6470m, és bőven megfelelt eddig mindenre. Amit még nem tudok, hogy ha az MS rákényszeríti a népet a win7 lecserélésére idővel, a win8 / 10 mennyivel eszik majd több cpu-t meg video karit. Reményeim szerintem egy i3 környékén akkor is elég lesz majd, de ha benéztem volna, szóljatok rám, az új wineket nem ismerem.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Jelenleg egy 4 éves laptopom van, acer aspire 5560g, ez 15,6-os 1366 x 768, és ezzel is elvagyok. Esetleg nem bánnám a 17-es 1600 x 900-at, szövegszerkeszteni jobb a több sor és magasabb kijelző, de ips nem kell, elég nekem a tn is.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    A mostani laptopom is egy szobában töltötte eddigi pályafutását, 4 év után is újszerű állapotban van, ha viszem is valahova, hímestojásként bánok vele.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Jogtisztán semmi sem kell, magán célú gép lesz, nem munkahelyi. Inkább úgy fogalmaznék, létezzenek hozzá win7 driverek, a többit majd én ügyeskedem.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    HDD 500 giga nekem elég, a mostani laptopomban sem használok annyit se, SSD nem kell, RAM legalább 8 giga, az fontos lenne munka célra (legyen legalább 2 ram slot benne hogy fel lehessen bővíteni), DVD nem kell, semmire sem használom a mostaniban sem.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Nem bánnám, ha az usb portok és az audio / mic jack aljzatok a gép bal oldalán / hátulján lennének, hogy a jobb oldalon ne lógjon ki csatlakozó, ami zavarhatja a kezemet. Azt nagyon utálnám. Extra kívánság talán a wifi. Wifin használok hálózatot, és nincs éppen karnyújtásnyira a router, erős wifi modul kellene a notiba, ez fontos lenne.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új, használtan én szoktam eladni, ami fölött eljárt az idő :)

    Ha legalább gyártó / termékcsoportra tudtok tippeket adni, miket nézegessek meg, abszolút örülnék neki, és annyi elég is lenne tanácsként. A mai gyártók / márkák heppjeit egyszerűen csak kicsit sem ismerem, az elmúlt 4 évben nem vettem laptopot. Bármilyen tanácsot előre is köszönök.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Khelben #105417 üzenetére

    Mennyit kellene hozzá dobnom, hogy reális legyen az igény? Esetleg tudnál írni egy típust is, mit nézzek meg legvalószínűbben?

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Lehet arról bármit írni általánosságban, hogy 3-4 éves jó állapotban lévő laptopok (használt, garancia már semmire) az eredeti ár hány %-áért kelnek el átlagosan?

    [ Szerkesztve ]

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Sziasztok!

    Laptop memória szerelgetős kérdésem van.

    Ha 2 ram slot van a laptopban (jelenkori általános laptop), kötelező úgy szerelni a memóriát, hogy mindkét slotba azonos ram modulokat rakni, vagy lehet csak az egyik bankba is memóriát rakni, és a másikat üresen hagyni? Lehet egyáltalán általánosságban megválaszolni a kérdést, vagy laptopja válogatja?

    (Annyi jár a fejemben, hogy ha később ramot szeretnék bővíteni, jobb egy nagy ram modul csak az egyik slotba, mint kettő kicsi mindkettőbe. Persze csak ha meg lehet csinálni.)

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Teasüti #105753 üzenetére

    A touch ips eszetlen drága dolog, és az i7 sem teszi olcsóbbá, nem tudom, miért csodálkozol a 400k-n. Tud az még 800-ba is kerülni. Amit hirtelen találtam: [link]

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Kérdés i3-40xxU 4. generációs laptop procikról (aki olyat használ, neki könnyű kérdés lesz). Van support órajel frekit visszacsökkenteni? Például amd-t ha beteszek windows energiaellátási sémáknál takarékosba, lefelezi a frekit, támogatott az "alulhúzás". Tudnak olyat régebbi i3-asok is?

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz szabonagyur #105758 üzenetére

    Ami burkoltan annyit tesz, jobb lenne elfelejteni az "U"-kat?

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Egy általános laptop körképre lennék kíváncsi márkák tekintetében főleg a belépő kategóriában.

    Lehet olyat általánosságban kijelenteni gyártókra, hogy egyes gyártók normálisabban rakják egybe a cuccaikat, mint a többiek? Gondolok itt arra, hogy kellemesebb tapintása van a borításhoz használt anyagnak, stabilabb a billentyűzet alap, kijelző holtjáték, praktikusabb szerelni, meg úgy átlag nem gagyi-feelinges. Mint a teszteknél a mechanikai szemrevételezés, csak konkrét típus helyett gyártói körkép jelleggel.

    Dell, Acer, Asus, HP, MSI - főleg ezek a gyártók érdekelnének, ha létezik róluk általános vélemény.

    (Eddig a Lenovo-ról olvastam a topic-ban, hogy a trehány szervízük miatt talán jobb lenne kihagyni őket mindenestül.)

    [ Szerkesztve ]

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Létezik olyan notebook márka, aminek a paneljére nincsen felszerelve se kamera, se mikrofon? A kérdésben bármilyen tippet köszönök.

    (Komolyan, mindig leragasztom mindkettőt, mert semmi más nem kapcsolja be, mint a mindenféle google kutasz-oldalak, és csak azt látom, hogy világít a pici lámpa -> ismeretlen szemek rám bámulnak a saját laptopomon. Valami nagyon idegesítő. A mai windowsokon még a drivert se tudom kinyírni, mert olyan "okos" a windows, hogy juszt is visszatelepíti. Nem létezne egyik sem, könnyebb lenne az közérzetem.)

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Joker88 #106101 üzenetére

    Ha már i3 cpu alá is leadod, 30-assal olcsóbban is kapsz kb azonos teljesítményű laptopot, pld:
    [link]

    Függetlenül a termékek minőségétől (amire itt a helyi kemény mag azonnal fújjol), ha csak meg akarsz néha nézni pár youtube videót, meg skypeolni neten ismerősökkel, azokra bőven jó lesz. A legtöbb karácsonyra vásárolt laptop egyébként is a szekrény aljában szokott kikötni 1-2 hónappal később. Felesleges arra másfélszer annyi pénzt adni ki.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz tozo86 #106105 üzenetére

    Link neked is ugyan az: [link] Ha tényleg nem kell semmi komfortosabb dolgokhoz, az a noti kb a lgolcsóbb az egész piacon, ami egyáltalán 4 giga rammal van szerelve.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Sziasztok,

    Gyártóra / termék családra vonatkozó tanácsot szeretnék kérni. Kicsi teljesítményű laptopot keresek. Jellemzően temérdek sok szöveg bevitelére lesz használva. Sor szerkesztő billentyűk kényelmes használata a legfontosabb, meg a nem túl kényes billentyűzet / vagy legyen könnyen + olcsón cserélhető.

    Előzőleg használtam egy acer aspire 5560g-t ([link]), amin a jobb felső sarokban a billentyűk balról jobbra hone / pgup / pgdn / end sorszerkesztő billentyűk voltak, és hát nagyon hozzászoktam ahhoz a kényelemhez ([link]). Azóta sajna főkapcsoló, meg scial network meg mindenféle hardware spec key van jobb felső sarokban nagyon sok gyártónál, amivel a keytweak tool-ok sem tudnak mit kezdeni, mert nincs scan kódjuk átdefiniálni őket. Szóval egy kicsit kiábrándult vagyok.

    És persze nem kell high power, de win10 időket élünk, nyakunkon a driver háború, up-to-date minőség kellene legalább nagyon alapvető alsó korlátokkal.

    Szívesen vennék bármilyen tippet, milyen gyártót / termék családokat nézzek meg.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Az elkövetkező 1 évben valamikor, amikor fair minőséget találok fair áron. Nem kerget a tatár. Ha éppen várható a közeljövőben valami új széria, van rá időm és türelmem.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 500k fölött soknak érzem. 400-450 környékén jó lenne kihozni.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Főleg programozás, és teszteléshez ezernyi apró program futtatása, legalább pár vmware player task is, lásd speciális igényeknél.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Ami játékokkal játszok, a legalacsonyabb teljesítményen elketyegnek, szóval mondjuk, nem kell játékra. Cpu integrált videokártya tökéletesen elég, a mostaniban is úgy van, nincs igényem többre.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6" tipikus méret 1920x1080 felbontással nekem elég, jelenleg is ezt használok. Lehet fényes is, és nincs szükségem érintőképernyőre.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem lesz hordozva. Egy szobában fogja tölteni pályafutását, mint az elődjei. De asztalit azért nem akarok, mert nem olyan a helyrajz, hogy az kényelmesen elférne.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows 10 kulcsom van, de igényem lenne olyan laptopra, amire van linux támogatás is. A mostani laptopomra sajnos nincs.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? Vagy dual storage legalább 200 ssd (rendszernek) + hdd a mennyiségi adatnak, vagy ssd 1 tera / 2x ssd is elfogadható. Ram minimum 16 giga, többnek örülnék. A mostaniban 8 van, és pár dologra szimplán nem elég.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) A felhasználás miatt kellene legalább 12 cpu thread. Nem kell nagy órajel, de tudnom kell vmplayer taskoknak osztani valami cpu-t és fél tucatnyit futtatni belőlük. Ram-ból is azért kell minimum 16 giga, és az a legalja. A billentyűzet kritikus (sokat fogom szövegszerkesztésre használni). Emberes méretű enter gombot akarok (nem egy pálcika-keskeny vacakot), és kell a numlock + caps lock-ra jól látható led-es kijelzés. A delete / insert gomboknak külön kell lenniük, pár laptopon összevonva vannak, azt nem tudom elfogadni. Örülnék olyan laptop mechanikának, aminek normális hűtése van. Ha fél óra használat után megsül rajta a tojásrántotta, az nem igazán kényelmes.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új.

    A tippeket hálásan köszönöm.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz nagynorbi #171749 üzenetére

    A híreket anno 2020 nyarán szereztem az Acer szervízéből. Dióhéjban: csak elfogadott műveleteket végezhetnek a termékkel.

    A gyártó által jóváhagyott szervízek új eszközt rakhatnak a gépbe, és akkor arra az eszközre a saját garanciájuk érvényes, a laptop egyéb részeire pedig a gyártó garanciája. Pld eladják a laptopot 256gb ssd-vel, annak benne kell maradnia. Ha van második slot, rárakhatnak egy újabb ssd-t bővítésként a saját garanciájuk korlátaival. Ha az eredeti alkatrész tönkremegy, azt kicserélhetik ugyan olyanra a gyártó által biztosított alkatrészekből. De olyat nem tehetnek meg, hogy ha egy termékben eredetileg 256-os volt, azt cseréljék le terásra. Még akkor sem, ha az is a gyártó által jóváhagyott eszköz. MErt nincsen olyan művelet jogilag elfogadva.

    Szép is lenne, ha barkácsolhatnál magadnak amilyen laptopot csak szeretnél, és nem 3x-osan túlárazott alkatrészek felhasználására lennél rákényszerítve ;)

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Graphics #171752 üzenetére

    Kotorásztam a fujitsu lifebook-ok után, de a jelek szerint kihalt a koncepció. Ahhoz képest, hogy lifebook-nak nevezték, nem tartott sokáig.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Pano #171764 üzenetére

    Hmm, nézem a laptop márkák honlapjait, tűnnek el a kereső mezők mindenhonnét, és ömlesztett "turi" van helyettük. Füstölgök is rajta, hogy lehet így a normálisabbját megtalálni? De így hogy mondod, már kicsit több értelem van a jelenségben. Nem mintha különösebben jó hírek lenne a "miért"-je :(((

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Sziasztok!

    Léteznék még cégek, amik egyedi laptop összerakással foglalkoznak? Ha igen, 600-700k huf között már realitás saját igényeket felhozni, vagy annyiért csak előre gyártott laptopok közül válogathatok?

    A tippeket köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Új hozzászólás Aktív témák