Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chris94

    tag

    Sziasztok!

    Remélem megfelelő topikot választottam a kérdésemre.
    Először az összefoglaló kérdései-válaszai:

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1-2 hónapon belül.
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Tudom ki van kötve, hogy ne, de minél olcsóbban.
    Nem tudom, milyen árban mozognak jelenleg azok a modellek, amik nekem megfelelőek, de ha mindenképp számszerűsíteni kell, nagyon max 80e Ft.
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Főként lokalizációs projektek, vagyis fordítások készítése.
    Ami fontos: Néhány Chrome lap futtatása (max 5-10), GitHub Desktop, NotePad++
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    A jó betekintési szög és a jó olvashatóság fontos, egyébként teljesen másodlagos tényező.
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben
    is?
    Alapvetően út közben használnám, esetleg házon kívül, amikor nem férek hozzá az asztali gépemhez.
    3-4 órát azért bírjon akkuról üzemelve.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Lényegtelen.
    Windows 10-el fusson szépen, de ha nem, elvagyok valamelyik Linux disztróval is. A lényeg a gördülékeny szoftver, ahol főként a hardver meghatározó, a többit lehetőségeimhez és igényeimhez mérten megoldom.
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    SSD kompatibilis legyen, az alapból beszerelt tárhely nem lényeg.
    8GB DDR3 RAM szerintem már alap kb, nem szeretném lejjebb adni.
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    -
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Használt leginkább, minél kisebb büdzséből szeretném finanszírozni, mivel az igények is alacsonyak.
    MAGYAR NYELVŰ - vagy minimum megfelelően matricázható - BILLENTYŰZET ALAP

    Azt hiszem minden lényeges dologra választ adtam.

    Esetleges kiegészítő infók:
    - Kis kijelzős és/vagy könnyű gép érdekel, természetesen a felsorolt kritériumoknak megfelelően!!
    - Minimum és elvárt a gördülékeny OS futtatás. Abszolút előny, ha ez Win 10 alatt is megy a gépnek, de a Linux használatától sem riadok vissza, ha így hozza az elvárt szintet.
    - Nagyon max 2 évre tervezek vele, lehetőségeim és a most választott gép adottságai, használhatósága alapján cserélni fogom, ha szükséges.
    - Akku problémás gép nem érdekel, kivéve ha kapható alkatrész és az ára is tükrözi a csökkent akku kapacítást.
    - Memória minimum DDR3. Az, hogy gyárilag 8GB, vagy utólag bővített, de megfelelően működik nem számít.
    - Hobbi projektekre használt gép lesz, nem több.
    Alacsonyak az igények, hiszen erre nem is kell több (Android platformon elérhető alkalmazások, custom romok stb fordításával foglalkozok.)
    Az igényekhez képest túlárazott gépekkel legyetek szívesek kímélni. :R

    Bármilyen opciót meghallgatok, ami szerintetek megfelel, esetleg tapasztalat alapján teljesíti az általam elvártakat.

    Minden választ előre is köszönök.

    Nothing Phone (1) #spacewar #Android 14 | TicWatch Pro 3 GPS | Android: 2010 - ...... | #customrom #customrecovery #androidmodding | Magyar nyelvű lokalizációért felelős fordító #novalauncher #vanced #revanced #evo-x #xiaomi.eu stb.

Új hozzászólás Aktív témák