Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yxcvbnmaa

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget kérnék tőletek, hogy milyen legyen a következő laptopom. Most egy DELL Inspiron 1501 haldoklik nálam. 6éves gép, akksija két éve halt meg, töltője fél éve buherált, és most a zsanér is megadta magát. Ez már nálam GTK-t jelent.
    Pedig alapvetően a gép elegendő volt nekem, kompromisszumokkal. Ami kevés volt benne a processzor, és a VGA, és nyáron melegedett
    Azért is írtam le ezt előzményben, hogy jobban be tudjátok lőni az igényeimet, és jobban tudjatok javaslatot tenni.
    A gép felhasználása főként netezés, office. Elég gyakran autocad, illetve térinformatikai sw-ek. Virtuális gépet is kell néha emiatt futtatnom.
    Amiben nagyjából biztos vagyok az a márka.Nekem 6 évnyi közös múlt az elég meggyőző volt, illetve a 3 év gari miatt a Dell-t preferálom.
    Viszont a 6 év alatt annyira elkényelmesedtem, nem követtem a notebook piacot, hogy most "nem látom a fától az erdőt" effektusban szenvedek az új gép kiválasztásánál.

    (1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    150k környéke

    (2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
    15 környékén, lehetőleg matt. A jelenlegi laptoptáskámmal legyen lehetőleg kompatibilis.

    (3) Notebook súlya?
    nem érdekes

    (4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
    Net/office/cad/sql, gyakran virtuális gép is
    Néha játék is, de az eddigi gépemen a GTA San Andreas volt a plafon. Annál újabbakat nem fogok szerintem futtatni :) Talán ez nem jelent nagy gondot...

    (5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
    megbízhatóság

    (6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
    nem érdekes

    (7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
    Nem különösebben érdekes, ezeket később tudom magam is bővíteni.
    Most Xp, 2GB RAM amim van, win7-hez mennyi ram kell hasonló sebességhez?
    Nem kell hatalmas tárhely, mert a motyók nagy része külső vinyón vannak. SSD nem kell.
    ODD kell, illetve a helye legyen meg, vinyót tervezek oda. (Ritkán írok már dvd-t, akkor csereberélek)

    (8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    n-es wifi, min 3 usb
    A billentyűzeten ne legyen numerikus rész, azt szeretem ha a jobb alsó sarokban vannak a kurzormozgató billentyűk, illetve jobb szélen az enter, és backspace.

    (9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
    Dell
    (10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    sajnos hamarosan...

    [ Szerkesztve ]

  • yxcvbnmaa

    csendes tag

    Sziasztok.

    Az alábbi használt gépről mi a véleményetek:

    DELL Latitude E6400 P8600 4GB, 120GB, 1280 x 800 WXGA, SZUPER Ajándékok: ÚJ akkumlátor 9 cellás Lithium-Ion (85 WHr), 2db AC-adapter, DELL E-Port+ replikátor, Táska

    80e forint

    http://href.hu/x/jcvj

    A pontos igényeimet írtam már feljebb.
    Tömören: a gép egy haldokló DELL Inspiron 1501 kiváltására kell.

    Új gépeket is nézegettem, de az erre szánt 150k-ból nem találtam nekem tetszőt. Ami megfelelne (DELL Latitude e5530) viszont 180k alatt sehol sincs.

    Mennyire strapabírók a régi latitude-ok? Milyen tapasztalatok vannak vele (melegedés, csendesség)? Mennyire lutri használt gépet venni?

  • yxcvbnmaa

    csendes tag

    válasz premete #26284 üzenetére

    Köszi a tippet.

    Megkerestem alfa hirdetéseit (nem volt nekem evidens, mert nem vagyok rutinos itt).

    Dell e5520 125-ért jónak tűnik.
    Ugyan szép és jó az a sok "kacat" amit a finnpc ad a gép mellé, de érzem hogy nem gyakran lenne rá szükségem :)

    Használt gép mennyire lutri?

  • yxcvbnmaa

    csendes tag

    válasz bjergerking #132095 üzenetére

    Ha tényleg csak erre a felhasználásra keresel laptopot, akkor vegyél egy használt Lenovot (T410, T420).
    Strapabíró, masszív gépek, amik bírják a hordozást.

    14-esnél ne vegyél nagyobbat. Ezt még könnyen tudod vinni bárhova, és nem egérmozi. Az akkumulátoridőre is jó hatással van a kisebb kijelző.

    Nem kell tartani a használt laptoptól.
    Én már kihoztam abból a boltból amit linkeltél 4 lenovot (fél rokonság velem veteti meg laptopot, mert én lakok Bp-en). Egyikkel volt garis probléma a vásárlás után 4 hónappal (touchpad bal oldali gombja bedöglött), de miután bevittem pár nap alatt cserélték.
    Jellemzően újszerű akksikkal adtak a gépeket. A gépek nagyon jól néztek ki (se kopás, se semmi).

    A lenovok nagy előnye az, hogy minden van hozzájuk az ebay-en, relatíve olcsón.

    Ha nagyon olcsón akarod megúszni, akkor pár heten belül eladóvá válik a mostani T410-esem. Core i5, 4GB, 3 órát bír az akksija. Az utódját keresem már :-)

  • yxcvbnmaa

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lecserélném a mostani gépemet (Dell 5567 i7-7500). Kevés az akksi idő (2 óra), illetve a VGA gyengesége miatt. A gari is most kezd lejárni róla.

    Az alábbi igényeim lennének:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    350k körül
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    általános felhasználás, pontfelhő megjelenítéstől csak kicsit jöjjön zavarba
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    A maximum: Euro truck Simulator 2 full HD; GTA V.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    matt.15,6
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    sokat/igen. De bírom a súlyt :-)
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    nem szempont, Win10 támogatott legyen.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    512 SSD + egy már meglévő 2,5 collos 1,5 TB SATA HDD beépíthető legyen valahogy. ODD nem kell.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Akkumulátor idő minimum 3 óra (irodai programokkal való használat esetén)
    külön numerikus rész legyen a billentyűzeten
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Újban jobban bízok, de nyitott vagyok a használtra.

    Ezt a gépet néztem ki: [link] , Dell G5 5590 core i5 8300; geforce GTX 1650.
    A neten azt olvastam, hogy 8 órát bír film lejátszás közben, illetve 3-at terheléssel az akksija (kicsit hihetetlen).
    A pontfelhőkkel (amennyire szükséges) megbirkózik a mostani gépem is, ez vélhetőleg nem lesz szűk keresztmetszet.

    Van-e ennek a dell típusnak valamilyen ismert gondja/hátránya?
    Tudtuk-e ajánlani fenti gépnél jobbat? :))

  • yxcvbnmaa

    csendes tag

    válasz Khelben #156873 üzenetére

    Tudom, hogy a 15,6-os kijelző, relatíve erős vassal nem akkuidő barát párosítás.
    Több oldalon is írták a terhelés alatti 3 órát.
    Ezen az oldalon megtaláltam a megoldást [link]
    Azt írja, hogy akksis üzemmódban leveszi a 3D teljesítményt, 90 %-kal, és így 8 óra az üzemideje közepes fényerővel (Wifi+netezés), és 2 óra terhelésen. Ez tulajdonképpen meg is felel nekem.

    Az akksitól annyit várok el, hogy office jellegű prüntyögéssel menjen 4-5 órát.
    De tulajdonképpen te is megerősítetted ezt :R

  • yxcvbnmaa

    csendes tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    Maximum 500k
    (3) Felhasználás?
    Irodai programok, játék, pontfelhő-
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Eurotruk simulator 2 full, GTAV közepes.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15 környéké, full hd, matt.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Lesz hordozva, de utazás közben ritkán használnám
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nincs szükségem rá, Win10 támogatott legyen
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    512 ssd rendszernek, és legyen minimum egy SATA slot, amibe be tudom tenni a meglévő vinyómat. Optikai meghajtó nem szükséges. RAM min 1x8 ( mellé tudjak tenni egy 8 gigás modult, illetve később bővíteném)
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Legalább 3 óra office jellegű munka akksiról,
    hűtés jó legyen, és ne csak alulról szívja a levegőt.
    stabil váza legyen
    Lehetőleg ne legyen gamer kinézete.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új, minimum 3 év garanciával.

    Az alábbit kettőt néztem ki
    Dell G Series G3 3590
    [link]
    A memóriáját átcserélném a mostani gépemből, menne bele 2x8 GB.
    Alapvetően Dell párti vagyok, eddig jellemzően DEll-eim voltak.
    Mennyire masszív, illetve megbízható ez a gép, illetve a hűtése?

    Acer Nitro 7
    [link]
    Vennék máshonnan bele M.2 SSD-t 25-30k környékén. A vörös billentyűzet világítás nem tetszik benne.
    Az acereken mennyire bonyolult/nehézkes bővíteni a RAM-ot, illetve SSD-t? Garivesztés nélkül tudom cserélni ezeket az alkatrészeket?
    Mennyire masszív, illetve megbízható ez a gép, illetve a hűtése?

    Esetleg más javaslat?

  • yxcvbnmaa

    csendes tag

    válasz blue_23 #159241 üzenetére

    A G531.re az első árukeresős vélemény pont arról szól, hogy nagyon melegszik.
    Ráadásul nem sleeper, a billentyűzete nem tárgyalás kompatibilis.

    A Dell G5 meg már túl van a fél millán ilyen paraméterekkel.

  • yxcvbnmaa

    csendes tag

    Erről mi a véleményetek?
    Asus TUF ryzen 7 4800h, GTX 1660 Ti-vel.
    [link]
    8Gb memóriát pakolnék még bele, az van itthon.

    A maximum terhelés: néha-néha GTAV-tel játszanék, normális felbontással.
    Illetve jó lenne, ha pár évig a steam böngészésem ne arról szóljon, hogy a rendszerkövetelmények felett búsulok :)

    Windows nem kell, USB C type igen, legyenek fizikai touchpad gombok, normális hűtés.

    Ilyen típusú gép már volt kezemben, és a kialakítás megfelelőnek tűnik. Egyedül a RGB ledes billentyűvilágítás volt kicsit sok nekem.

    Mennyire jók a ryzen procik?
    Vagy van esetleg más tippetek ebben az ársávban (360k környéke)?

  • yxcvbnmaa

    csendes tag

    válasz Farkassacred #160149 üzenetére

    Néztem ezt a típust is. A numerikus billentyűzet, és webcam hiánya miatt nem megfelelő.

  • yxcvbnmaa

    csendes tag

    Sziasztok, meguntam a várakozást a legion 5 pro-ra.
    Tudtok ajánlani valamit helyette?
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
    (2) A gépre szánt összeg forintban? 700k
    (3) Felhasználás? irodai programok, néha játék, esetenként pontfelhők feldolgozása.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? GTA V ne hozza zavarba
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15-16 Full HD, Fontos, hogy esetenként szabadtéren is szeretném használni.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Akkuüzemidő office jellegű dolgokkal minimum 5 óra legyen.
    (7) Operációs rendszer? nem szempont
    (8) Tárhely mérete és típusa? min 2 ssd slot, memória nem szempont (később tervezem bővíteni)
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? numerikus billentyűzet, magyar billentyűzet (hosszú í-vel), beépített webkamera.
    Szeretnék erős vasat mind gpu, mind cpu tekintetében. Pár évig nem szeretnék új laptopot venni.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új

    Legfontosabb szempont, hogy legyen raktáron :-)
    TUF: elbukott a kijelzőn
    ROG, MSI GP66: elbukott numerikus billentyűzet hiánya miatt
    Alzás gépek: mind angol kiosztású, ennyi pénzért szeretnék Í billentyűt...

  • yxcvbnmaa

    csendes tag

    Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
    Én is arra jutottam, hogy jelenleg nincs olyan eszköz, amely maradéktalanul teljesíti az igényeimet.

    Írtátok, hogy rá lehet programozni a hosszú í-t a bal shiftre. Hogyan lehetséges ez?
    Mert tulajdonképpen ennyi kompromisszumot lehet be tudok vállalni. Ha nem kell az alt+számmal elővarázsolni az í betűt, akkor már oké...

    Erről a típusról mi a véleményetek: GIGABYTE AORUS 15P XC
    Kicsit túllóg az előre kigondolt kereten, meg angol billentyűzet, de ott van a boltban :)

    A külföld jelenleg nem játszik, mert számlára venném. Ráadásul az amazon.de-n nincs raktáron jelenleg legion pro 5. Se az alza.sk-n.

Új hozzászólás Aktív témák