Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • premete

    veterán

    válasz brumi1024 #52083 üzenetére

    Nekem is van/volt pár U-s gépem, össze tudtam hasonlítani, egymás mellett az i5 3320, 3360, i7 3520 cpu-val szerelt Dell Latitude E6230-asokat, valamint a Dell Latitude e7240-est (i7 4600U) és a Dell Latitude 6430U i5 3427, 3437, i7 3687-et. Fogyasztásban, wlan netezés közben mind ~798 Mhz-en ment, és 8-9 wattot fogyasztott közepes fényerőn. Voltak ingadozások, leginkább az i7 4600u-nál, az néha, megmagyarázhatatlan okokból felment 18 wattra, de az lement 7 wattra is mondjuk esetenként. Használatban kb. ugyanannyi ideig bírta mind3, tehát 18-tól 23 óráig mind elment, . (Nincs a törzshelyemen minden asztalnál konnektor, így gyakran kénytelen vagyok "fogyasztásmérni", sörözés közben). :)
    Ha hozzáveszem, hogy egy új E6230-ast lehet venni 2 kilóért, a lassúbb E7240-est meg 3 kilóért, a 6430u-t szintén 3 kiló körül, ugyanannyi akkuidővel, akkor tényleg az újabb cpu csak e-penis kategória. :)
    Még annyi, mivel az "U"-sok vékonyabbak, a hűtés is gyengébb, így sokkal többet megy a ventillátor alapjáraton is, ami engem például zavar (a kocsmában nem, ott nem hallani). :)
    A TDP pedig egy olyan szám, aminek nem sok köze van a tényleges fogyasztáshoz, általános felhasználásnál szerintem.
    Én is keresem az "U"-s előnyeit, mert azt akarom megtartani, de eddig nem találtam: az, hogy az egyik 21, a másik 20.9 mm, a nem "U"-s pedig 24.5 mm? Ez csak oldalról látszik esetleg, jobb szeműeknek. :)

    Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Új hozzászólás Aktív témák