Új hozzászólás Aktív témák

  • Tukolp

    aktív tag

    Sziasztok, laptopvásáláshoz szeretnék tanácsot kérni. ( Sajnos laptopokban nem túlságosan vagyok otthon. )

    1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Hát mostanában, 1 hét kb.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    100-120 ezer, 120 ezer a teteje, annál sajna több nem. :)

    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    Tanulni (egyetem), film, netezés.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Erre nem terveztem.

    5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    hát 17" jó lenne, TN, IPS, hát nem tudom mi a különbség. :(
    Talán ips az jobb ?

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nagyon nem lesz hordozva, csak max a lakásban, egyik szobából a másikba.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows, bár lehet nem is kell, rá, vagy igazából nemtudom hogy most ezekre mindre ráteszik, szóval " szűz gépet" oprendszer nélkül lehet-e venni, csak azért kérdezem, mert gondolom ez nagyban csökkentené az árát.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Ha az árba belefér lehet benne SSD de nem létkérdés, memóra szerintem legalább 4 giga.
    HDD pedig minimum 500.
    legyen benne dvd író

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI, ha belefér. webkamera nem fontos, soros port, eSata, hát igazából nem tudom milyen előnyei lennének. Soros port az talán az hogy lehet rádugni VGA-s monitort ?

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új jobb lenne.

    Köszi szépen a segítséget.

    "When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

Új hozzászólás Aktív témák