Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Borisz76

    veterán

    válasz Vesporigo #32802 üzenetére

    Ha a 2*6 Tb, SHR kötethez adsz egy 8 Tb-s lemezt , akkor lesz 12 Tb használható helyed.
    A 8 Tb-s lemezen marad üresen , kihasználatlan 2 Tb.

    A 2*6 Tb , SHR kötet mellé tehetsz egy 2 Tb-s lemezt Alap,Basic kötetként vagy egy új SHR kötetként.

    A bibi az , hogy AP telepítéskor kérdezi a DSM ,hogy melyik kötetre szeretnéd telepíteni.

    Javaslom a 4 fiókos modellt de 1 kötet legyen mert ,akkor minden adatod védve van lemez meghibásodás ellen!
    A fontos adatokról legyen mentésed , külön , máshol is!

    [ Szerkesztve ]

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • Borisz76

    veterán

    válasz Vesporigo #32802 üzenetére

    De tegyük fel, hogy a 3x6TB-ra felmásolok kb 8TB-nyi adatot, majd az egyik lemez meghibásodik. Ekkor ugye a maradék 2x6TB SHR-ben csak 6TB-nyi adatot képes tárolni, akkor mi lesz a 8TB-nyi adat sorsa? Bocsánat, ha túl bonyolultan magyaráztam, remélem érthető.

    Ha a 3*6 , SHR kötetből egy lemez meghal, attól még az adatokat eléred.....mind a 8 Tb-t !!!
    Azért mert a 3*6 TB , SHR kötet hasznos területe 12 TB....tehát elfér rajta a 8 Tb adat.
    Ha meghibásodik egy lemez, akkor védelem nélkül marad a 2*6 Tb , SHR kötet !!!
    Ezt a NAS jelzi : felirattal figyelmeztet ( A kötet összeomlott ) és a NAS sípoló hangot ad ki.
    A hibás lemezt cserélni kell ugyanakkora vagy nagyobb kapacitásúra mint , ami tönkre ment !

    [Synology NAS összefoglaló]
    [Synology RAID kalkulátor]

    Mod :
    Van nekem egy DS918+ és egy DS2415+ a hozzá való DX1215 bővítővel. Volt szerencsém kipróbálni elég sok felállást és kombinációt....elvégre előbbibe 4 lemezt , utóbbiba összesen 24 db lemezt lehet pakolni.
    Egy darabig az SHR2-t használtam a 24 lemezes modellben mert az 2 db lemez meghibásodása ellen is véd....de rá kellett jönnöm, hogy elég az "sima" SHR , ami 1 lemez hiba ellen véd....a lényeg inkább az 1 db kötet volt. Így nem kellett külön figyelni, hogy melyik APP melyik köteten is van....mert csak 1 kötet van.
    Ennek bővítéskor , lemezcseréknél van jelentősége.

    [ Szerkesztve ]

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Új hozzászólás Aktív témák