Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mate182

    tag

    Tisztelt fórum társak!

    Szeretnék monitort vásárolni, játékra!
    - Nem E-sportra szeretnék vásárolni
    - Battlefield 1 & Mass Effect: Andromeda ( Például ezek foglalkoztatnak. Sem LoL sem CS:GO nem az én világom ) Mit írjak még ? Open World, Role Play és FPS játékokat szeretek.
    -Nem tervezek egyenlőre 4k vagy 2k-ban játszani. A FullHD grafikát maximálisan ki tudom használni és egyenlőre meg is vagyok vele elégedve.
    Ennek nyomán: Nem tudom akkor érdemes-e egyáltalán beruházni 4&2k monitorra ? De valamiért FullHD-kat lassan kapni sem lehet. Ennek ellenére szeretném, ha szép képe lenne.
    -Árban a limit 120 esetleg 140 ezer forint.
    -Igazából márka függetlenül érdekel bármilyen javaslat.
    -A grafikus megjelenítő egy GTX1070.
    - A méret pedig na hát ide is tapasztalatokat várok. Mi az ami még nem nagy ? Most 22" van és nekem kicsi. Anno megbántam.

    Köszönöm szépen előre is a tanácsokat, ajánlásokat, tapasztalatokat! :)
    Javítsatok ki nyugodtan! Elsiklottam valami felett ? Írjátok meg!

    [ Szerkesztve ]

    Per mare, per terram

  • mate182

    tag

    Sziasztok!

    Nekem egy kicsit másképp lenne kérdésem. Így közelíteném meg a dolgot.

    1070, i76700, 32GBRAM

    Egyelőre ennyit tudok. Talán jövő év végén lesz új kártya. Szeretnék monitort venni legfőképpen minél nagyobbat. Amivel tisztában vagyok, hogy a single 1070 kártya az 1080p-nél megáll, 1440p már nem fog menni neki. (Z321 ACERT néztem egyébként de elvetettem) Az Anthem jétékot várom nagyon. Az pedig open world RPG. NA erre szeretnék vásárolni monitort. Ugye a játék stílus nem elhanyagolható mert 1440p-n egy kompetitívet is elrugdosok a kártyán ám egy AC vagy egy Wildlands teljesen megfogja.

    Sokat használok CAD programot így legalább 28" vagy afölötti lenne a cél. Meg hát filmet is ezen néznék.
    Azt is megfontoltam hogy várok pár évet. Esetleg pár év múlva új kártya + monitor kombó.

    Mit gondoltok ? Kíváncsi lennék más tanácsára és meglátására. Esetleg konkrét monitor típus ajánlásra.
    Eléggé tanácstalan vagyok.

    Köszönöm szépen előre is. Tisztelettel.

    Per mare, per terram

  • mate182

    tag

    válasz turbokappa #94380 üzenetére

    Sok felől hallottam.
    Egyébként én minimum egy stabil 70-80 FPS-t szeretnék az anthemtől.
    Mivel open world rpg ezért félek egy 1440p-s monitort az 1440 es felbontáson nem tudná a gtx1070 produkálni. De egy kicsit bővebben is bele mehetnénk mert kíváncsi vagyok, hogy mik a lehetőségek!

    Igazából jól össze foglaltam az előző hozzászólásomban, hogy mit szeretnék.

    Per mare, per terram

  • mate182

    tag

    válasz Gabesz201 #94382 üzenetére

    A problémám nekem is, hogy hasonló monitort keresek.

    Nem akarok hülyeséget írni és biztos lesz aki helyesbít engem én is ecce ugyan ilyen Z321 ACERT néztem ki.

    A probléma az, hogy a kompetitív játékokat FHD ben tehát 1080p-s felbontáson zökkenőmentesen játszom sok (nem tudom mennyi) FPS-el és akadás nélkül. ( az a sok az szám szerint Overwatch meg HoT )

    Egy AAA-s cím pl.: egy új AC stb.(Wildlands) már FHD-be is odatesz a 1070-nek.... ( szerintem ) és én szeretnék akadás és lassulás mentesen játszani, mert szerintem bárki bármit mond az nem megy 70 FPS alá. ( nekem, szerintem ) :(

    Én az Anthem játék miatt szeretnék új monitort venni. Az is openworld RPG. Éppen csak az a félelmem, hogy:

    Egy 1440p-s monitoron tudod-e 1080p be futtatni (szétesés , szétcsúszás mentesen esetleg ki is tölti a képernyőt ?) <--- A másik kérdés Kérdés, hogy érdemes-e egy 1440p-s monitoron FHD-ben játszani egyáltalán?... :F
    Az 1070 egy ilyen stílusú játékot 1440p be elvisz-e 70<= - 80 stabil FPS-en ? ( én kételkedem sajnos ezért néznék nagyobb FHD monitort )
    Vegyek-e inkább a pénzből egy új 2080-as/1080TI-s kártyát és csak később hozzá monitort ami futtatja is rendesen a játékot 1440p-be.) :F

    Én is ívelt monitort szeretnék, ha egy mód van rá de kezdem elengedni ugyanis csak 2xxx * 14xx felbontásban vannak a wide aspect ratio miatt. :O

    Teljesen tanácstalan vagyok. :W Szubjektív hozzá szólás szeretném nyomatékosítani a tévedés jogát fenntartom és én örülnék a legjobba ha valaki hozzáértő, tapasztalt érdemben hozzá tudna szólni. :F :)

    [ Szerkesztve ]

    Per mare, per terram

  • mate182

    tag

    Sziasztok!

    Keresek FHD Monitort, minimum 27"-ban.

    (Grafikus megjelenítő 1070, de később 1080ti-lesz.)

    Illetve... Továbbra is tanácstalan vagyok az 1440p-t illetően. Igazából már vettem volna egy ACER predator z321-et de sajnos az 1070 nem fogja akadás mentesen kihajtani a legtöbb rpg-játékot. A kérdésem, hogy véleményetek szerint az 1080ti tud-e majd stabil 70-90 Fps-t egy AAA open worldnél pl AC 1440p-n? ( Legtöbb grafikai beáll fullon természetesen így értve )

    Illetve mi lenne célszerűbb technológiai sorrend ? Kártya vagy monitor?

    Köszönöm.

    Per mare, per terram

Új hozzászólás Aktív témák