Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Plague666

    tag

    A segítségeteket szeretném kérni monitorügyben.
    Főleg konzolhoz és kicsit pc-hez kellene NEM TN paneles, max 24" 1080p kijelző, olyan aminek van beépített hangszórója vagy legalább jack csatlakozója, hogy fülest rá lehessen kötni. A keret kb 50ezer ft. Kerestem neten, van rengeteg de a hirdetőknél sok a hiba, keverik az ips és va paneleket, a hangszóró is hol igen, hol nem, egy azonos típusnál. Köszönöm a segítséget.

  • Plague666

    tag

    Üdv. Valakinek van itt Benq Zowie RL2455/T vagy a 27-es méretben, tökmindegy. Vagy esetleg Asus vg245h/he/q? Fontos lenne.
    Konzolhoz szeretnék átmenetileg monitort, pc-vel osztozna. A konzol egy xbox one x lesz. A képernyőt pc-hez is használnám, amihez pont jó az 1080p, budget 50-es gtx-eket váltogatok benne úgyis. Hosszú távon a gép örökölné a monitort a boxhoz meg jönne a tévé.
    Namár most a problémám: a fent említett monitorok leírása összevissza van a neten. Mindkettőnél hdmi 1.4a csatlakozók vannak eddig értem. De több helyen olvastam, hogy az említett benq modellek hdmivel 30hertzen mennek, displayporttal 60-on. Így az one x előnyét nem tudnám kihasználni a 60 fps-es játékok terén. Igaz ez így? És a párezerrel drágább Asus modelleknél is ez a helyzet, hdmi 30hz, dport 60hz? Nem szeretnék 4k monitort venni, majd a tv lesz az, jó volna, ha valamelyik 55-70ezres gaming szutyok kisegítene 1-1,5 évre a box mellé. Köszönöm az infókat előre is.

  • Plague666

    tag

    válasz Plague666 #86675 üzenetére

    Elnézést, közben látom, hogy az rl 2455/t nem is rendelkezik displayporttal, dvi van a dupla hdmi mellé. Egyszerűen hihetetlen, mennyire igénytelen magyar és külföldi elemzések, shopos leírások is vannak a neten. Alig van pár, ami egymással egyezik. Pedig azért nagyon nem mindegy, nem havonta vesz újat az ember. Ettől függetlenül ha van valakinek ilyen benq vagy asus konzolra optimalizált géming monitora kérem mondjon róla pár szót milyen.

  • Plague666

    tag

    válasz OgreImre #86682 üzenetére

    Kicsit vitatkoznék veled, mivel régóta használom az említett u2412m-et. A mai világvan kizárólag munkára venném, arra tökéletes. Kevesebb legörgetés, és viszonylag szép a képe. De egyébként totál elavult. Nincs rajta hdmi csatlakozó, átalakítózni kell. Persze értem miért, az ő korában a hdmi nem tudott fullhd-nál többet. Nincs 3.5 jack a fülesnek, ebben az árkategóriában ma már alap. Gyér a felbontásválaszték, mert képarány tekintetében csak nyújtani tud, black bars nem játszik. Ha valami régebbi cucc csak 1080p-ig mükszik, akkor azt szétnyújtja 1200-ba. 4:3 dolgok mégdurvábbak. A felbontása egy zsákutca. Fps játékokban veled ellentétben nagyon lassúnak éreztem, console parancsokkal kell operálni, különben tripla bufferrel is nagy az input lag. Mondhatnánk, hogy ne használjunk vsyncet, de a tearingelés calami brutális, gondolom a monitor lassúsága miatt, egyszerűen nem ignorálható. A nálam megfordult monitorokhoz képest a 30fps ezen volt messze a legzavaróbb, szinte játszhatatlan, m8ndig a 60-ra kellett törekedni.Egy szó, mint száz fancy monitor volt a maga idejében, de ma semmiképpen nem ezt választanám. A plusz 120 képkocka munkakényelme nem ér meg ekkora felárat, 40ezres tartományban adnak ilyen szintű ips-paneleket mai igényekhez, és sokkal több extrával. Játékra pláne nem ajánlom. Egy prehistoric darab, gondolom azért nem megy nyugdíjba, mert cégeknél irodába még jól fogy, oda valóban ergonómikusabb, mint egy 16:9-es. Ja és a kérdező laptopra kötné, de mivel? Dvi nincs a notebookokon, vga csati nem tudja a natívot. Ja van átalakító. Közel 70ezres cucc mellé ki akar plusz kábeleket vásárolgatni.

  • Plague666

    tag

    válasz keszegh #86689 üzenetére

    Az Lg gm79 144 hertzes nem? Ha 60 a cél akkor lehet jobban jársz egy ips-sel.
    Van ez pl: http://www.lg.com/us/monitors/lg-24MP59G-P-gaming-monitor
    Egy ismerősöm pont laptophoz vette, meg van vele elégedve, stabilnak tartja és alacsony az ára. Van rajta freesync de anélkül is szépen megy, havernak is 940m kártya, vagy melyik van a notebookban.

  • Plague666

    tag

    válasz keszegh #86694 üzenetére

    Sajnos a 24-es méret, ha tartalmaz freesyncet, akkor már "gamer", és televerik dizájnelemmel, hogy annak is lehessen menő kinézetű gamer cucca, aki nem acer predatort vesz. Az 1ms és 5ms közti különbséget állítólag nem nagyon venni észre. Legalábbis nem akkora különbség, mint az 1ms monitorok tn panelje egy 5ms ips színeivel öszehasonlítva.
    Amúgy találsz lg-ből öregebb modelleket ilyen árakért, azok sima feketék, nincs freesync, stb. De ha olyan a helyzet, hogy azonos árért, vagy ezressel drágábban, sőt néha olcsóbban veszel újabb generációt, akkor én tuti nem venném a 4-5 éves modellt csak azért, hogy nelegyen piros csíkja.

  • Plague666

    tag

    válasz keszegh #86699 üzenetére

    Éppen úgy király kis cucc, mint az lg gm79, de továbbra is azt mondanám, hogx minek a 144hz, ha a gépeddel 60 a cél. Semmit nem profitálsz a magas árhoz képest. Ha hosszú távra laptophoz tervezed használni, akkor felesleges a 144hz. Feltételezem nem veszel félmillás laptopot, ami ki tudná használni. Ha nagyon kell az 1ms, akkor inkább ott az asus vg245 széria. 1ms tn panel, most tolod 60hz-en, ha lesz erősebb lapitopi akkor meg radeonost választassz és freesync+75hz, vagy ha marad az nvidia tábor, akkor simán 75hz. De tetudod. Én biztos nem vennék 80-90 ezerért fhd monitort laptophoz.

  • Plague666

    tag

    válasz yorka #88652 üzenetére

    Ugyan nem u2415-öm van, hanem régebbim, de írok pár sort.
    Az 1200p kicsivel jobban terheli a kártyát, de minimálisan, és 1060-nal nem fogod észrevenni. Nagyon szép a dell ips-ek képe, jó az anyagminőség, stabilan áll, stb.
    DE: bizony komoly kompromisszumot kell kötni. Ezek a monitorok nem tudnak 16:9 képarányt, sem 1:1 arányú megjelenítést. Tehát az 1080p fullhd tartalmat fekete szélekkel sem jeleníti meg neked, csak nyújtást tud teljes képernyőre, ergo torzul kicsit.
    Ezt a gondot lehet orvosolni az nvidia driver beállításaiban, át lehet pakolni arra, hogy a skálázást a gpu végezze, ne a monitor, így bármilyen felbontás torzulás nélkül, oldalarány-tartással, vagy akár 1:1-ben megjeleníthető.
    Node ez csak a pc-n megy, vagy a laptopon. Bármi mást rákötsz (konzol pl) marad a 16:10-re nyújtás ( esetleg 5:4 vagy 4:3 van még a monitor beállításaiban, előbbre nem vagy velük. Szóval ha van tervben konzol az erre nem lesz jó, széthúzza a képét . Pc-t, laptopot kiszolgál prímán. Garancia is álom, bő családban sok dell ultrasharp van, egyszer az egyiket visszaküldtük mert cicergett, a futárral küldtek egy másikat, a telefonban a nőt nem is érdekelte mi a baj, csak hogy hova küldheti a cserét.
    Remélem tudtam segíteni. Kérj kalibrálást is, ekkora összegnél már megéri szerintem, és legalább át is nézik egyúttal.

Új hozzászólás Aktív témák