Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • r3pl4y

    aktív tag

    Sziasztok!

    Két monitort néztem ki magamnak, a nekem megfelelő árkategóriába:

    BenQ V2420H
    BenQ VW2420H

    Mind a kettő led monitor, de az utóbbi VA panellel szerelt 3000:1 kontraszt arány 20M:1 dinamikus kontraszt... a VA panelnek köszönhetően ennek a látószöge 178°mindenhonnan.
    Válaszideje: 8MS GTG

    A másik ezzel szemben 5 ezerrel olcsóbb kb. Ez TN paneles 1000:1 kontrasztarány 10M:1 dinamikus kontraszt. Oldalra 170° le/fel pedig 160° a látószöge. Ennek a válaszideje viszont: 5MS

    Tehát e kettő közt vacillálok... a VW ugye nyilvánvaló, hogy miért tetszik jobban, mivel az mindenben jobb mint a sima V de a válaszideje ennek bizony 8MS ami viszont számomra minden pozitívumot megkérdőjelez...ugyanis a monitor főként filmekre és és játékra kellene... a 8MS -es válaszidő meg ehhez nekem kicsit kevésnek tűnik...

    Tehát segítséget szeretnék kérni tőletek, hogy szerintetek melyik lenne a jobb választás. Mert hát végülis a sima V nek sincsenek rossz adatai... csak azért mégis a másiknak jobbak vannak...de az a válaszidő...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz r3pl4y #3316 üzenetére

    Húúúha, most olvastam a topicot... elég szörnyű monitornak írjátok le eztt a VW2420H -t... akkor inkább lemondok róla... viszont akkor most bejött egy új... mivel erről meg jókat írtatok... G2420HDBL... de megmaradt a V2420H is mivel ez jobbnak tűnik... nagyobb kontraszt arány...és számomra szebb is... :) akkor jó választás lehet a V2420H is?

    Tudom, hogy TN panel meg minden... de sajnos 60.000 -nél többet nem tudok monitorra szánni... 24" -sat szeretnék és mást nem igazán találtam ebben az árfekvésben... de ha esetleg ti tudtok valami jobban ennyiért mint az általam emlegetett V2420H akkor szívesen megnézném..

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz old_artist #3321 üzenetére

    Szia!
    Köszi a választ.
    Hát igen lehet, hogy azzal jobban járnák.. de 60-ba a postának is bele kellene férnie... ezért is nézegettem a V2420H -t, hogy hátha jó lenne az is... vagy azt inkább hanyagoljam mindenképpen?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz El Kebir #3324 üzenetére

    Khm... megnéztem a youtub -os vidiket... az U2311H -ról... TN vs. IPS... nem tudok mit mondani a továbbiakban nincs miről beszélni...teljes mértékben meggyőztetek... ez a DELL ez számomra mindent visz... inkább még gyűjtök hozzá és ez lesz...

    Köszi a segítséget...még jó, hogy bejöttem ide kérdezni... amúgy szépen megvettem volna azt a szutyi VW2420H -t... de ez a DELL ez valami csodásnak néz ki... tudtok ajánlani esetleg jó netes boltot ahonnan jó árban meg tudnám rendelni?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz old_artist #3327 üzenetére

    Szóval te árulsz ilyen monitorokat... Jövőhétre próbálnám összeszedni rá a mèg szüksèges összeget aztán rendelném meg. Kb mennyi idő mire ideérne hozzám ha jövőhéten megrendelném?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Sziasztok!

    Még az lenne a kérdésem ezzel az U2311H -val kapcsolatban, hogy az a 2 USB port az oldalán... az lényegében normál USB portként használható vagy van neki valami speciálisabb feladata is?
    És láttam, hogy ennél lehet natív felbontásban használni 72 ill. 75 HZ -t...
    Na most ez miért is jó pontosan, meg minek 72 ha van 75 is.. erről van valami részletesebb írás vagy valaki le tudná írni, hogy pontosan mire lesz ez jó nekem.?

    Hát szerintem pedig éppen hogy van értelme annak, hogy 178° -ból is látható normálisan a monitor... vegyük pl. hogy filmet néz az ember róla... akkor általában nem ül bele a monitorba hanem kényelmesen elhelyezkedik valahova... na ebben az esetben a TN panel igen csak szutyi... ezért is akartam eleinte VA panelt... mert annál is már normálisabb a látószög... a színek pedig szerintem NEM kicsit szebbek... ÉG és FÖLD a kettő között szerintem a különbség, legalábbis ahogyan én láttam...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Nitz #3366 üzenetére

    Amúgy... most nem nagyon értem a dolgot...
    neked olyan monitor kellett alapból ami TV tuneres... ergo gondolom COAX -on akarod beledugdosni a kábelt...azaz van antenna kivezetés a szobádba, amihez gondolom köze nincs a boxnak... mert a box arra kell, hogy a digit adást biztosítson a TV számára amit szüleid néznek...
    na most vannak TV kártyák is amit te megveszel a gépbe... (30k -ért olyat kapsz, hogy azzal mindent lehet már csinálni) és azon nézed a TV -t... ilyen árkategóriába ezekhez meg már van is távirányító szintem mindhez... és így mindent tudsz kapcsolgatni meg hangerőt szabályozni a gépen távirányítóval...

    Vannak amúgy ilyen árkategóriába tuneres monitorok, de azok ... hát szvsz, nem éppen valami jók... legalábbis sokkal jobbat vehetnél ennyi pénzért normál monitorba... ha van 98k -d... abból bátran elkölthetsz 78 -at monitorra mert 20k -ért már nagyon fasza kis TV tunereket lehet venni külön... PCI -osat vagy akár USB -set is... Távirányítóval meg mindennel... nekem meg sem fordulna a fejemben, hogy TV tuneres monitort vegyek...amikor a TV -zésre számtalan más megoldás van...
    Tehát a történet úgy nézne ki, hogy te veszel egy jó kis TV tuner-t a gépedbe... Pl. ilyet: [link] (ezt most csak példának hoztam fel.. .másmilyet is nézhetsz magadnak)... és akkor ezt beteszed a gépbe is innentől már van is TV-d... vagy vehetsz komolyabbat is ami már normális HD adások adására is képes [link] és ehhez még a gépet sem kell használnod, mert ugye ez egy különálló tuner... csak simán kikötöd a monitorra és hangfalra (távirányító van, tehát hangot tudsz szabályozni) és már megy is... ha olyan monitort veszel mint én: U2311H -t... akkor ott sajnos nincs HDMI... oda venni kell egy HDMI 2 DVI átalakítót akkor.. de az nem sok pénz.. persze ebbe az esetben dugdosnod kell a kábelt amikor gépezni vagy TV -zni akarsz... esetleg annyit tehetsz még, hogy vagy a HDMI 2 DSUB átalakítót veszel és akkor az mehet bele a monitorba a DVI mellé (amit a gép használ) vagy a gépet DP porton kötöd rá és akkor a TV Tunernek meg veszel HDMI 2 DVI átalakítót... de amúgy szerintem tuti, hogy létezik olyan külső tuner is aminek van D-SUB vagy DP portja is.. nem csak HDMI... szét kell nézni ez ügyben.

    Megrendeltem a U2311H -t... :D remélem hamar itt lesz és nem fog csalódás érni :), és persze ez ügyben mármint azért, mert erre a monitorra esett választásom... köszönöm nektek a segítséget... :)

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Nitz #3369 üzenetére

    Hát sajnos annyira nem vagyok otthona témában... nekem a Dell U2311H -t ajánlották mint monitort és éppen ma rendeltem is meg... nagyon jó kis monitornak tűnik 23" -os IPS paneles monitor... szóval elég profi kis jószágnak ígérkezik, de erről a többiek biztosan többet tudnak mondani... természetesen ez FULL HD... ja és lehet neki külön hangszórót is venni...de azt mondtad, hogy hangfalaid vannak, tehát szerintem akkor azt használd..

    ha elég az analóg tuner akkor és most 2 kattintással gugli segítségével ezt találtam ami jó lehet neked: Leadtek WinFast TV Pro 1920 egy kis teszt is van róla: [link]

    És ebben az a jó, hogy D-SUB kimenetes azaz simán rákötöd a monitorra a gép mellé ami gondolom DVI -on fog csatlakozni és már jó is... hangot meg kicsapod a mostani hangfaladra... vagy ha nincsenek nagy igényeid akkor mellé csapsz valami olcsó PC -s hangfalat és ennyi... van neki távszabályzója meg mindene... de amúgy tuner ügybe is biztosan van valami jó kis TOPIC itt ahol ennek bővebben utána tudsz nézni... biztosan találsz neked megfelelőt akár digitálisat is...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz BioNiCMaN #3411 üzenetére

    Sziasztok!
    Én beszélgettem vele amúgy priviben és amennyire tudtam elmagyaráztam neki a dolgokat...
    El akarja ő fogadni a jótanácsot csak nem tudta, hogy miképp kellene megoldani a TV -zést is a monitoron, mert ugye ott a box amit rá kell kötni a monitorra... és bizony annak HDMI kimenete van, ezért ő azt gondolta, hogy neki mindenképpen HDMI -s monitor kell, de aztán elmagyaráztam neki, hogy az U2311H is jó választás, mert a BOX HDMI -jét szépen fogja és átalakítja DVI -nak, és akkor mehet is a TV-re...videókarit is most akar venni, amin meg lesz DP port, szóval azt meg simán DP porton rá tudja majd rakni a monitorra, bár igaz, hogy a DP kábel kicsit drága, de vagy ez van, vagy az, hogy a boxot rakja DP -re de akkor meg HDMI 2 DP átalakító kellene ami megincsak nem olcsó... sőt szerintem lazán van annyi mint egy sima DP 2 DP kábel, ha nem több... tehát az jobb neki ha a gépet rakja ki DP -re... sőt ugye a DP azért ha nem is sokban de előnyösebb mint a DVI, mert ugye az már bírja a teljes 75HZ -t is... jó persze ennek a jelentősége nyilván nem sok, de a lényeg, hogy semmivel nem jár rosszabbul a DP használatával mint a DVI -al...
    Na lényegében ő ezt nem értette, hogy miképpen lehet ezt most megoldani... gondolom úgy volt vele, hogy léteznek HDMI -s monitorok amikben ott a hangszóró is, meg ha még az nincs de hangkivezetés ugye a HDMI révén tuti van... és, hogy neki az fog csak jó lenni, de mondtam neki, hogy ilyen hülyeségek miatt, hogy HDMI meg hangszóró ne válasszon valami alap TN panelest mikor itt van ez a DELL is ami nyilván sokkal jobb, csak 1 átalakító kérdése az egész...
    Amúgy én nagyon nem értem, hogy miért vannak erre ráállva az emberek, hogy olyan kell aminek van HDMI meg hangszóró meg ilyen hülyeségek... ki az isten hallgatja azt a szutyok minőségű hangszórót amit beleépítenek ezekbe a monitorokba?, meg minek az bele egyáltalán... HDMI nincs.. nagy cucc... ott van a DP az fontosabb szerintem(gondoljunk csak esetleg az eyefinity használatára :D:D)... meg amúgy is ott van a DVI is... ami meg lényegében ugyanaz mint a HDMI, csak egy sima átalakító kérdése az egész

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz D@ni88 #3429 üzenetére

    Hát igen necces ez a pixelgari amúgy... a futár azért jó, mert elviekben erre is van egy törvény... miszerint 8 napon belül bármikor bármilyen indokkal elállhatsz a vásárlástól amennyiben futárral szállítja ki neked a terméket: 17/1999 Korm. rendelet 4. §

    Csak erről sokan nem tudnak, az eladók meg elhallgatják sok esetben, hogy van ilyen lehetőség, pedig ezt kötelességük lenne betartani, éppen azért mert elvileg olyat sem lehetne csinálni, hogy nem mutatják meg neked a terméket mielőtt megveszed... az ilyen boltokból én alapból fogom magam és kijövök... jó persze más a helyzet akkor ha valami átlagos terméket veszel és van belőle demó példány amit meg tudsz nézni, de ha nincs akkor meg kellene, hogy mutassák mielőtt kifizeted, hiszen zsákbamacskáért miért fizetnél.
    Csak az a gond, hogy a pénz beszél... és sajnos nem éri meg nekik kibontogatni a termékeket, mert a kibontás után már érték csökkentnek kellene kezelni a terméket ha nem viszed el... de van ahol simán fogják és visszacsomagolják hiszen nem történt semmi vele, csak meg lett nézve... de nem mindenhol van ez így.. mindenestre a futárral való szállítás esetén biztosan van egy ilyen törvény ami kimondja, hogy kötelesek visszavenni a terméket bármilyen indokkal... ha nem akkor meg fogyasztóvédelem és ennyi...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Romvr #3434 üzenetére

    Szerintem felesleges itt belemenni ezekbe a jogokba... ez a topic nem erről szól...
    Másrészt az igaz, hogy vannak általános vásárlási jogaid mint ahogyan bárkinek is... de pl. monitor esetén ez kicsit érdekesebb... ugyanis az egy dolog, hogy neked pixel hibás esetleg a monitorod, mivel amennyiben a gyártó erre nem vállal garanciát sajnos nem kötelesek cserélni... ez van... bár igaz az is, hogy a pixelhiba vehető gyári hibának is, mivel lényegében az... de ettől még ez a hiba nem akadályoz meg a rendeltetés szerű használatban... száz szónak is egy a vége... itt sajnos elég nagy keveredések vannak... és ezt el kell fogadni... amúgy e téren vannak akik nem foglalkoznak vele és egyből cserélik a monitort ha pixelhiba van, mert az üzlet szempontjából egy vállalkozásnak nem éppen nyerő dolog az elégedetlen vásárló... nameg inkább cserélik mert az egyszerűbb mint esetleg a fogyasztóvédelemmel szembeszállni, mert ugye az idő és pénz nekik is... a probléma itt abból van, hogy nem egyértelmű e téren teljesen, hogy mi tekinthető gyári hibának is mi nem...
    Azzal jársz a legjobban ha megnézed amit veszel mielőtt megveszed, mert ehhez viszont jogod van... ha ezt nem biztosítják akkor kijössz és elmész máshova... vagy megfizeted azt a pár ezer forintot amit elkérnek a kiterjesztett garanciáért... amennyiben viszont futár szállítja neked ki a csomagot biztos, hogy vissza kell, hogy vegyék a terméket ha neked az nem tetszik, bármilyen indokkal 8 napon belül...mert ezt egyértelműen kimondja a törvény és ennyi... ez alól nincs kibúvó... de szerintem kár itt ezen lovagolni... ha nem tetszenek a feltételek amiket egy bolt biztosít akkor keresel egy másikat és kész. Abból legalább senkinek nem származik semmilyen kellemetlensége. Itt a probléma ott van amikor valóban valami teljesen hibás terméket kapsz és ott kezdenek el szívózni veled, hogy már pedig ezt be kell vizsgálni stb... ilyenkor valóban nincs jobb lehetőség élni kell a jogoddal, mert másképpen te szívod meg...
    De minden esetre szerintem mielőtt a jogaiddal akarnál érni mindenképpen meg kell próbálni normális emberhez méltóan lerendezni a dolgokat... meg lehet beszélni általában normálisan és biztosan lehet találni valamilyen közös megállapodást ami mind a 2 félnek kedvező... ha nem akkor meg sajnos nincs mit tenni, de elég kevés ilyen körülmény alakul ki azért, hiszen senkinek sem jó az, ha ilyenekkel kell szenvedni, sokkal egyszerűbb valami értelmes megoldás keresni amiből esetleg csak kisebb veszteség éri valamelyik felet, de mégis emellett megelégedéssel távozik a vásárló, és hidd el a legtöbb vállalkozás ezt a politikát használja... azt azért beláthatod, hogy a boltnak nem az az első, hogy miképp szívassa meg a vásárlóit...

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz yolan #3403 üzenetére

    Szia!
    Azt azért leírhatnád bővebben, hogy miért is volt FOS neked az a monitor.. mert így (meg a mondatalkotásból következően is) sajnos nem nagyon fog neked senki sem tudni segíteni, mert nem tudjuk, hogy mi az ami a másikban neked nem tetszett...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Nova96 #3575 üzenetére

    Esetleg ilyen van... ledesbe, de ennek is csak DVI van..
    http://lambdacomputer.hu/termekek/reszletek/4172_benq_21_5_g2222hdl/

    Meg itt esetleg egy LG aminek van mind a 3 bemenete... de ezt nem tudom milyen lehet:
    http://lambdacomputer.hu/termekek/reszletek/899_lg_21_5_w2261vp-pf/

    Sajnos ilyen árkategóriába, nem nagyon lesz 22" körüli monitor amin van HDMI, DVI is... meg minden...

    Én a helyedben azért még ehhez a 30-35k -hoz hozzátennék még valahonnan valamennyit... mert jó az oké, hogy neked nem kell ilyen spéci IPS paneles vagy valami jobb monitor, de azért minőségibbet, mert normálisabban vehetnél... szerintem olyan 45-50k körül már találnál olyat aminek lenne HDMI, DVI bemenete is, meg 24" körüli, és esetleg még ledes is, hogy legalább valamivel kontrasztosabbnak tűnjön mint amid eddig volt...

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Nova96 #3575 üzenetére

    Amúgy a mostani monitorodnak olyan 20 de lehet, hogy 25 körül saccolom a reális árát... bár szerintem erre a többiek is majd reagálnak valamit.

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Ez pl. Szerintem már jó lenne neked...
    http://monitorguru.hu/bolt/termekek/benq_v2220h Igaz ez "csak" 22" -os, de legalább ledes, és van neki mind a 2 bemenete... és emellett még a többi adat sem rossz, szerintem ennyiért...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Sziasztok.
    27-es WQHD monitort szeretnék vásárolni leginkább munkára, de néha játékra is lenne használva, nem kell 144Hz meg g-sync, freesync, stb. Csak koca játékos vagyok!

    Az alábbi típusokat néztem, eddig:
    AOC Q2790PQU/BT
    LENOVO P27h
    DELL U2719D vagy a régebbiek, nem tudom megéri e a 2719D a gyorsabb válaszidő miatt.

    A dell ára jóval magasabb mint a másik kettő amit kinéztem, de évek óta dell monitorom van, és nem csalódtam benne, ezért ha megéri akkor kifizetem a plusz felárat.

    Más típusok is szóba jöhetnek természetesen, igazából a kérdésem lényege az lenne, hogy mi lenne a leginkább ajánlott 100-160 ezres kategóriába?

    Előre is köszönöm a segítséget.

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Amerigo57 #96097 üzenetére

    Szia.
    Köszi a segítséget.
    Ezek szerint jobban járok a dell-el vagy az asus-al, mint az aoc-al? Mert már nagyon elkezdtem vele szemezgetni, ár érték arányban nekem jobb választásnak tűnt.

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

Új hozzászólás Aktív témák