Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OgreImre

    senior tag

    válasz speedygonzi2 #74610 üzenetére

    Igen a 30" 2560x1600 lenne a nekem is a legjobb munkára főleg (CAD).
    1,5 hónapig használtam egy Dell 3014-et a 2709W helyett, használtan vettem garancia nélkül, 1,5 hónapig bírta, buktam.
    Nagyobb érzékelhetően mint a 2709W, én 70-90 cm-ről néztem. Gyönyörű képe volt, eltekintve az ips glow jelenségtől amit szemből nézve is simán látni lehetett sötét háttér esetében (ennek e mértéke monitoronként más). És mint kiderült 50% fényerő alatt nem pwm mentes (igaz magas frekvenciás, de van) és ezt én is és a párom is érzékelte, zavaró volt, egy idő után nem volt olyan kellemes nézni mint a 2709W-t. 50% fölé tekerni a fényerőt lehet, de az meg nagyon brutál.
    Szóval most inkább a VA panelek felé hajlok abból is 32", a 27" 16:9 már kicsi lenne.
    Ezek vannak kb. 120-200k -ig AOC Q3277PQU, Philips BDM3270QP/00, ASUS PB328Q.
    Én most még kivárok, a CES-en jelentettek be új monitorokat 1-2 hónap és talán befutnak. És még a 32" 4K párost sem vetettem el teljesen, ha már tényleg 3-4-5 évre vesz az ember valamit.
    A 34"-os 1440p-s monitorok általában hajlítottak, ez segít kiküszöbölni a panel jellegzetes hibáit (IPS-nél a glow, VA-nál a széleken lévő fakulás). Ezek nálam nem játszanak, nem biztos hogy előnyös lenne íves vonalat látnom a terveimben az egyenesek helyett :)

    "And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

Új hozzászólás Aktív témák