Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brekk

    addikt

    válasz kp59 #61750 üzenetére

    Ehhez kellene sztem, persze azon is múlik, hogy milyen játékokkal játszol. Egy dolgot meg ne feledjünk, az az LG csak 60Hz-es ha jól tudom.

    http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

  • koxminator

    senior tag

    válasz kp59 #61750 üzenetére

    Mint 3 napos LG 29UM67 tulaj, a következők a tapasztalataim:

    1. Igen, 40-75 Hz között tudja a Freesync-et (én mondjuk ez alapján megbuheráltam (szigorúan csak saját felelősségre!!!), hogy 30 Hz-től tudja és szerintem működik, legalábbis AMD Freesync windmill demó legalacsonyabb 35 fps-es nézetnél, ha csak a Freesync megy, akkor sem esik darabokra a szélmalom csavar.
    2. Nekem i5 2500k van 4Ghz-en húzva, és R380 4Gb, de ugye ennél a Te R390-ed gyorsabb, tehát nem hinném, hogy gond lenne vele, sőt, biztos nem lesz. Freesynchez viszont DP kábel kell, csak azzal megy.
    3. Én pár játékon próbáltam ki eddig: Witcher 3, Elder Scrolls Online, Diablo3, Guild Wars 2, CS:GO. Ezek közül Witchernél szinte alig kellett visszavennem a minőségi beállításokból, hogy állandóan beférjen a 40-75 fps közé (FRAPS állandóan fut, úgy ellenőrzöm), de ez még a Freesync HZ hack előtt volt. A többinél nincs semmi ilyen gond, de ha valahol meg beesne a hack nélküli 40 fps alá, ott meg egyszerűen Vsync On kell, és nincs probléma.
    4. Filmek VLC alatt nem mindig töltik ki a teljes képernyőt ennél a 21:9 képaránynál, én beállítom fixen a 2,39:1 arányt, és ez elég jó. Persze, ha van olyan film, amely natívan tudja, ott nincs gond.
    5. Régebbi játékoknál előfordul, hogy nem tudják ezt a felbontást, erre lehet megoldás az ingyenes Flawless Widescreen alkalmazás, ezt lehet használni (feltéve ha ismeri a játékot). Újabbaknál már nincs ilyen gond.
    6. Teljesen más feeling ez a monitor a korábbi 16:10-es (de a 16:9-es) monitoromnál, már nem váltanék vissza. :K
    7. Először fura volt a magassága, még úgy is, hogy előtte megnéztem élőben, főleg az előző 24"-es monitoromhoz hasonlítva (ennek olyan 23"-es monitor magassága van), de a szélessége, a kép minősége kárpótol bőven.
    8. Nagyon király, hogy natívan kezel másik bemenetre rakott gépet/laptopot, ez a PBP mód, a képernyő felezésével (ez az egyik mód) tudod nézni egyik oldalon az egyik bemenet képét, a másikét a másik oldalon. Itt jön ki a szélességbeli előny.

    Most már csak kalibrálni kellene... :DDD

    Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

Új hozzászólás Aktív témák