Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz rígel #45964 üzenetére

    Elismerem, az "összebarmolt" csomagolással túloztam. De azért úgy vélem, ha egyszer már letépkedték azokat a vastag ragasztószalagokat a dobozról, és kipakolták a monitort egy asztalra, se a csomagolás nem lesz már többé olyan, mint előtte (szerintem nem kell a nyomokat nagyítóval keresni), se a monitor nem lesz már olyan "steril", mint amikor először kibontották. Ha egy órát elmolyol a kereskedő egy-egy visszaküldött monitorral, akkor se. Ha a kereskedők helyébe képzelem magam, igazságtalannak érzem, hogy még egy indokot sem kell felmutatni, miért küldi vissza a a vevő a monitort (persze úgy sejtem, mondjuk Németországban nincs sok fejfájása a kereskedőknek egy ilyen jogszabály miatt). Ha legalább ennyi kitétel lenne, a kereskedőnek lehetősége lenne felhívni a figyelmet a leggyakoribb okokra. Persze nekünk vásárlóknak alapvetően jó, hogy "biztonságosan" rendelhetünk online, de ad egy kiskaput az "élelmeseknek", hogy a kereskedő -illetve a későbbi vásárlók- rovására "próbálgathasson" monitorokat (az általam olvasott fórumon kifejezetten buzdították az egyik érdeklődőt erre). Arról nem beszélve, hogy a kereskedők valószínűleg kénytelenek az ebből származó veszteségeiket belekalkulálni az árba, aminek én vásárlóként sem örülök. Szerintem egy "tudatos vásárló" utánakérdez akár egy ilyen fórumon mint ez, vagy rákeres a típusra, és megnéz egy-két alapos tesztet, így nem érné meglepetés. Az általam emlegetett fórum is jól példázza, hogy nálunk nemhogy nem szégyen az ilyen kiskapukkal visszaélni, de még hülye is, aki ez ellen szót emel. Kíváncsi lennék, hogy Te a 200-adik indok nélkül visszaküldött monitort is ujjlenyomatmentesre, és pormentesre pucolnád-e egy kereskedő helyében...

    És ha már a fenti esetet az eladó "visszaélésének" tekinted... Szerinted nem lenne elvárható akár a vásárlótól is, hogy legalább nagyjából megtisztítsa az ingyen kipróbált monitort, illetve visszacsomagolja a tartozékokat, mielőtt visszaküldi? Én megtenném még akkor is, ha hibás lenne a monitor.

Új hozzászólás Aktív témák