Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz Bici #35498 üzenetére

    Nézz meg egy fotót egy rendőrzöld mellényről :)

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz Bici #35498 üzenetére

    Egyrészt fakóbb egy sRGB monitor színvilága. Nem kell az UV-zöldig, meg a kukásmellényekig menni, hogy ez kiütközzön. Nagyon jól látszik pl egy sima tengerpari képen is. SRGB-ben általában az ilyen képek vagy nagyon fakók, vagy túlságosan kékek. Nem tudják megjeleníteni azt a türkízes beütésű "óceánkék" színt, inkább "hupikék" színben jelenítik meg. De nagyon durván kiütközik a pirosban is például, vagy az olyan természetfotókon, amik erős napsütésben készültek. Egyszerűen nem élénk a zöld szín sem, és nem is élethű.

    De ezenkívül probléma az is, hogy az ilyen élénk színeket tartalmazó fotókon elvesznek részletek is. Minden ami kilóg az sRGB-ből, az összemosódik, egyszínű lesz, mert a megjelenítendő árnyalatok túlmutatnak a monitor színterének határain. Ha a 2312-t fakónak találod, akkor szerintem ugyanúgy élveznéd a Wide gamutot, mint én. Nekem viszonyítás nélkül soha fel sem tűnt a standard gamutos monitorok "korlátozottsága", de amióta egyszer láttam WCG-s monitort, azóta nagyon kompromisszumosnak látom az sRGB monitorokat. Nagyon sok szín nem fér rá az sRGB-re, nem csak a kukásmellény, meg a T-Mobile logó magentája. Elég abba belegondolni, hogy az sRGB színtér az emberi szem által érzékelt színtartomány puszán 30%-át teszi ki. Mintha egy minőséginek mondott hangrendszer mondjuk csak 200Hz és 8KHz között szóla. Hát hol vannak úgy a telt basszusok, vagy a tiszta magashangok? Vigyél csak magaddal pár fotót, vagy tapétát, amiket már sokszor megnéztél a 2312-n egy olyan ismerőshöz (vagy az ajánlott üzletek egyikébe), ahol meg tudod nézni őket széles színterű monitoron. Pár perc alatt többet tudsz meg -érzékelsz- a kérdésről, mint amit én itt száz oldalban le tudnék írni róla...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák