Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • googoo

    csendes tag

    válasz petata #15021 üzenetére

    "A kalibráció során a monitort gyakorlatilag tökéletesen (emberi szemhez mérten legalábbis messze) színhelyesre állítják be, a fehéregyensúllyal együtt, beállítják ezen túlmenően a megfelelő színhőmérsékletet (6500K) és gammát (2.2), s a monitor fényerejét is a nappali felhasználásra általánosan ajánlott 120(-140)cd/m2-es intenzitásra."

    És ezt az átlagos júzer nem tudja elvégezni? Bocs a hülye kérdésekért, de tényleg szeretnék okulni. :)
    És ha nem, akkor mennyit kóstál ez pluszban mégis?

    "Azthiszem említettem is itt valahol, hogy otthonra, általános felhasználásra, főleg ha játék is van, mehet a 2312, de a kalibrálhatósága, és ugy egyáltalán a szinmegjelenitése hagy némi kivánnivalót a 2412-höz képest igy ha grafikai munkára (is) kell, legyen az akár hobbiszintű"

    Hmmm... Most egy 1-2 éves TN paneles 19" LG w1934S monitorom van. Jól gondolom, hogy kalibrálhatóságban meg színmegjelenítésben is körökkel ráver erre az u2312-es is?
    Mert ha igen, és jelentősen jobb élményt tudna nyújtani a mostaninál, akkor a 23" méret szerintem praktikusabb lenne + egy esetleges VGA vásárláshoz is tudnék spórolni.

    Jah, még valami: sokat használom este is a gépet, sötét szobában, a kalibrálásnál meg ahogy valaki írta nappali felhasználásra állítják be leginkább. Ezeknél a Delleknél én is tudnék babrálni a fényerővel, ha túl világos lenne este?

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák