Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz korte73 #127568 üzenetére

    Szerintem valamelyik paraméterből engedned kellene. Gondolom szintet szeretnél lépni felbontásban és a 24 inch USB C és 16:10 képarány metszete nagyon kicsi és mind 1920:1200, vagyis olyan mint a jelenlegi monitorod, talán gyengébb minőségben emellett drágák és talán kalibrálásra sem méltók. A legnagyobb szűkítő tényező talán a 16:10-es képarány.

    Az USB C -ből szerintem semmiképp se engedj az Air miatt. Nekem Mac Mini van kicsivel több porttal, de én is úgy rendeltem az új monitorom, hogy már USB C-s legyen. Emellett gondolom az is lenne a terv hogy azon megy a laptop töltése is, nem csak a kép, szóval olyan monitor kell ami USB C és mondjuk legalább 65W-ot ki tud adni, mégha annyi nem is kell az Air-nek.

    A webes és grafikai célok miatt talán ideálisabb az IPS panel, illetve a kalibrálási igény is erre utal.

    A legjobb tippem Dell 2550D. Mivel 25 inches így QHD felbontással egész közel esik az ideálishoz Mac-en, így talán nem kell skálázni a UI-t, ha jó a szemed. Mac-hez 220 vagy 110 ppi lenne talán az ideális, de az előbbit csak ultra drága monitorokkal lehet elérni. QHD-hoz jellemzően a 27 inch lenne ideális. 25-el kicsit kisebbek lesznek a betűk natívan, legalábbis a UI esetén, de lehet hogy tolerálható.

    90W-os töltés USB C -n, ami bőven elég. Van DP daisy chain, de úgy tudom az M1/Mac OS nem támogatja a hozzá kellő MST featuret, de hátha később ez változik. Nem tudom hogy hardveres vagy szoftveres a limitáció. Pedig jó lenne felfűzni a második monitort az elsőre.

    DCI-P3 95%, Gyári kalibráció 99% sRGB 2 alatti Delta-e

    DisplayHDR400, van portré mód ami jól jöhet irodai munkához.

    Negatívum hogy 8 bites a panel, ami kicsit fura is Dell U szériánál.

    Kb. 150k HUF az ára. Van olcsóbb az árukeresőn, egy Lengyelországból importáló cég, de nem túl jó a híre.

    Jól gondold át hogy elég-e a 25 inch QHD-hoz, mert nem natívan hajtani a Mac-et nagyon rossz választás. Lehet hogy 27 jobb lenne. Én olyat rendeltem. +30k és az már valódi 10 bites paneles (U2722D), illetve 1 évvel frissebb. Lehet hogy jobb lenne egyszerre csak 1 monitort cserélni és a jelenlegi maradna másodiknak.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák