Új hozzászólás Aktív témák

  • KadamQQ

    tag

    Sziasztok!
    Milyen monitort/monitorokat lenne érdemes vennem/néznem? Keret: 100-130k.
    Konfig: Ryzen 5 2600, RTX 2060, 2x8 GB 3200mHz Ram, MSI B450M Mortar, 500GB SSD, 550W Season focus+ Gold. Leginkább játszani szoktam, illetve programozok, de grafikai munkákat nem végzek, és van egy UHD Tv-m filmnézésre.
    Így arra gondoltam, hogy lehetne az elsődleges monitor egy TN paneles FULL HD 144Hz monitor, a másodlagos pedig egy IPS paneles FULL HD 60Hz-es monitor, mindkettő 24"-es méret.
    Nem hiszem, hogy QHD-ban bírná a 144Hz-et, bár leginkább LOL-al játszok, ott lehet menne max grafon.
    Az a baj attól félek, hogy az IPS TN különbség "bántaná" a szememet, vagy a 144Hz és 60Hz problémákat okozna. Viszont arról is olvastam, hogy a FullHD "pixelesebb" 27"-on.
    Néztem esetleg ezt a 2 IPS 75Hz kombót is:
    Elsődleges QHD
    Másodlagos FullHD
    Vagy 1 nagyobb TN monitort(27"):
    QHD, TN, 144Hz
    Itt ugyebár kompromisszumokat kell kötnöm, lehet vagy a grafot vagy az fps cap-et kell lejjebb vennem, de kesőbbi tuning esetén, lenne egy jó képernyőm.
    De bármilyen véleményt, tapasztaltot szívesen meghallgatok, az igényeimet már leírtam. Nem tudom ezek a VA panelek még milyenek lehetnek, bár azokról nem olvastam jókat a ghosting miatt. Lehet a későbbiekben a Dell mellé vennék egy kisebb monitort is, mert tanulásnál előnyösebb a 2 képernyő. Vagy már most veszek két olcsóbb TN monitort(24"), vagy 1 TN, 1 IPS-et(24",24"), ahol az egyik 144Hz a másik 60Hz, kérdés, hogy ez okozna-e bármiféle anomáliát a két monitor között.

Új hozzászólás Aktív témák