Új hozzászólás Aktív témák

  • vaguny

    tag

    válasz laychi #100898 üzenetére

    Kezdetben volt egy kis nézelődés TN körben. Elsősorban játék miatt gondolkodtam AOC AGON AG271QX-ben, de még a 24" változat is "szóba" jött. Aztán végül léptem tovább, mert jelenleg ugyan egy alap ips-em van, de tartottam attól, hogy jelentősen rosszabb képminőséggel fogok találkozni. (Megjegyzem, hogy így utóbb megint gondolkodok ezeken is...freesync kezelésük rendben van, nvidia támogatott /a kisebb ott is a listában/...tehát e téren pozitívak a tapasztalatok). Alapvetően egyébként globális értékelésük is egészen jók ezeknek a monitoroknak. (Ja, volt még ebben csoportban egy Dell S2719DGF is amit néztem).
    Ezután nézelődtem VA paneles körben, a VA panelnél tetszik a jobb fekete kezelés:
    AOC Agon AG273QCX, Samsung C27HG70, MSI Optix MAG271CQR
    Samsungnál számomra kezelhetetlen méretű böszme talp. Egyéb más "apróságok mellett" freesync problémák ezeknél is, flickering bizonyos képfrissítési tartományokban, black uniformity gondok, MSI: color banding stb.
    Majd legutóbb az ACER IPS-ek (VG széria)...ips glow, blb...nyilvánvaló, hogy előfordul (panel lottery)...de ez a flicker végképp kicsinált...szóval nem tudom......

    XBOX GT/PSN ID/EA ID: xVAGUNYx ; STEAM ID: Vaguny

Új hozzászólás Aktív témák