Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bohus

    aktív tag

    Valóban van igény microATX méretű házakra, a kínálat azonban nálunk elég szűkös. Ez már csak azért is fura, mert ebben a méretben szinte bármely gyártó, bármely alaplapja hozzáférhető itthon is, ám mivel ezeket kényelmesen be lehet szerelni egy normál MIDI házba, az importőrök nem kényeztetnek minket hozzájuk passzoló házakkal.
    Kb. egy évvel ezelőtt azért álltam rá erre a platformra, mert otthoni számítógépasztalom PC fogadó része 42cm magas, a MIDI ház nem fért bele. Választanom kellett: asztalosmunka v. microATX ház. Bepillantva gépem belsejébe úgy láttam, hogy ez a hardware-kupac elfér egy kisebb helyen is, ezért az utóbbi mellett döntöttem.
    A már említett Chieftec házat vásároltam meg, fekete-ezüst színben. Pofás darab, a floppy-t és az alatta levő takarólapot szintén ezüstre fújtam, 5.1/4-es részben a DVD író ill. egy Vipowerer keret. A gyári fekete szín inkább sötét antracitszürke, bár színtévesztő vagyok, ám a barátom szerint is az. Amire vigyázzatok: a ház rövid, 355mm hosszú! Ez akkor lehet probléma, ha valami nagyobb optikai egységetek van, v. hozzám hasonlóan mobile rack keretet is szeretnétek beépíteni. Ezek után a tápegységig mindössze 3-4cm hely marad, itt kell levezetni a tápköteget, bekötni az IDE kábelt, ill. a molex csatikat. Mindezt annak ellenére, hogy a tápegység rövidített (10cm) hosszú változat! Kemény dió, de ha nem vagy hardverbolond, akkor szerencsére csak egyszer kell eljátszani. Szerintem a ház méreténél kár volt spórolni a hosszúságon, a 3.1/4-es fémboxot sem egyszerű a helyére rakni, az ATX csati vezetkkötegét élesen meg kell törni, hogy aláférjen (laptól függ). Új ház vásárlásánál ([link] ) feltétlenül járjatok utána a méreteknek! A tápegységre egyébként csak jót tudok mondani, kis terhelésen szinte hangtalan (1200 rpm), nagyobb terhelésnél ezt megduplázza (nincs lineáris átmenet), de még így is halk. Mióta alaplapi VGA-t használok, állandóan a kisebb fordulaton megy, vagyis egy irodai konfignak még a szerény 270W-os tápteljesítmény is bőven elegendő.
    A ház egyébként átalakítás alatt áll, egy FSP passzív táp kerül bele (mögé), így fogom megszüntetni a táp és az 5.1/4-es meghajtók közötti kábeldzsungelt, az eredményről küldök fotót is.

    A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

Új hozzászólás Aktív témák